Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.5/5
Ilość ocen: 153
Niska zawartość alkoholu w winie
Zaprawka Smakowa Light Rum 25mlrabat 3%
Zaprawka Smakowa Light Rum 25ml
Zaprawka do przyrządzenia rumu.

Kup Teraz

Wada ta jest następstwem złego obliczenia dodatku cukru przy doprawianiu moszczu lub przerwania fermentacji.

Usuwamy ją przez dodanie cukru i dobrze rozmnożonych drożdży z pożywką albo czystego spirytusu. Ze względu na to, że wino zawiera już w sobie pewną ilość alkoholu, musimy dodawane drożdże stopniowo do niego przyzwyczaić. Najpierw do rozmnożonych drożdży dodajemy nieco wina. Następnie podczas fermentacji dodajemy go coraz więcej. W ten sposób przyzwyczajamy drożdże do wyższego stężenia alkoholu i uzyskujemy silną matkę drożdżową, którą możemy zalać wino (na 10 l potrzeba 0,5 l takiej matki).

Do wina można także dodać spirytusu lub destylatu dobrej jakości. Jednak należy postępować z tym uważnie aby wino nie wyszło zbyt mocne.

Komentarze do: Niska zawartość alkoholu w winie

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda
goGość2012-12-26 20:24:31
Zasada jest taka, że daje się 12ml na 1l wina aby podnieść jego voltarz o 1% więc wystarczy policzyć ile dodać spirytusu. 15% to już dość mocne winko, dla przykładu zwykły gleborzut, jabol ma od 9% do 11% w zależności od rodzaju :D Jak by nie patrzył 0,5l spirytusu na 5l piętnasto procentowego wina to dużo za dużo.
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)
psilocybeGość2012-12-02 09:21:49
Witam ....Czy jak pod koniec produkcji wina z ryży .doleje 0,5lspierytusu do 5 l winka będą w miarę dobre proporce ,zależy mi na mocnym winie , bo lubię mocne,ale jest jedno ale, żeby nie czuć było spirytusem za mocno :).pozdrawiam.P.S.moje wino ma około 15% jak robię.