Różne alkohole znane z całego świata
Tagi podkategorii: alkohole świata

Artykuły:

Wielkanoc – jaki alkohol podać na poprawę trawienia?

Wielkanoc – jaki alkohol podać na poprawę trawienia?

W końcu, po 40 dniach postu, usiądziemy w Niedzielę Wielkanocną z rodzinami do suto zastawionych stołów. Święta Bożego Narodzenia i Wielkanocne to w niejednej polskiej rodzinie maraton kulinarnych doznań, gdzie w ciągu jednego dnia pochłaniamy tyle kilokalorii ile poza świętami spożywamy w ciągu kilku dni. Uśmiechają się do nas żurek lub barszcz biały, które nie należą do lekkostrawnych i już same w sobie mogłyby stanowić pełnoprawny obiad, a to przecież dopiero wierzchołek ‘góry lodowej’ potraw, które pochłoniemy w święta.
Kota Gustawa o rumie rozprawa

Kota Gustawa o rumie rozprawa

Rum to trunek o burzliwej historii, kojarzony przez wielu przede wszystkim z piratami i marynarzami. Dziś ten trunek zyskuje popularność także w Europie, gdzie doceniany jest przez koneserów gatunku. Pity najczęściej w postaci drinków, coraz częściej jego walory doceniane są także w formie saute. Czym jest rum, jaka jest jego definicja, historia i rodzaje?
O Bourbonie, whisky i whiskey słów kilka

O Bourbonie, whisky i whiskey słów kilka

Whisky czy Bourbon? Czym się różnią te dwa trunki o bursztynowej barwie? Zacznijmy od tego, że każdy bourbon jest whisky, a nie każda whisky jest bourbonem. Whisky to destylat wytwarzany z zacieru zbożowego. Zacier może być połączeniem jęczmienia, żyta, kukurydzy i pszenicy. Trunek ten dojrzewa w beczkach, które są zwykle wykonane z białego dębu.
Znane Wódki i Alkohole Świata

Znane Wódki i Alkohole Świata

ZNANE WÓDKI , ALKOHOLE ŚWIATA, LIKIERY, DRINKI