Przepisy na najlepsze domowe drinki, likiery i napoje alkoholowe!

Artykuły:

Dzień kobiet – zaskocz swoją Panią drinka jej podając :-)

Dzień kobiet – zaskocz swoją Panią drinka jej podając :-)

8 marca już tuż tuż. Jak co roku wielu z nas ma problem co sprezentować swojej kobiecie, by czuła się kochana i doceniona, lub w przypadku tych z nas, którzy za takimi świętami nie przepadają, by po prostu się na nas nie obraziła… ;-) Najczęściej wybieramy kwiaty, czekoladki, perfumy, biżuterię lub wspólne wyjście do restauracji. Te klasyczne prezenty są miłe, jednak niektóre „kobiety pragną więcej” i najbardziej doceniają własnoręcznie wykonane podarki. Spokojnie, nie będziemy Was namawiać do malowania, szycia, czy pisania wierszy – proponujemy romantyczny wieczór z drinkami w różnych klimatach, które bez problemu wykonacie dla swojej drugiej połówki. Poniżej kilka propozycji.
Likier a'la amaretto

Likier a'la amaretto

Przepis ten powstał z inspiracji likierem Amaretto. Został zmodyfikowany a autor dodał do niego parę specyficznych składników. Warto poświęcić mu trochę czasu i samemu przekonać się czy smak likieru a'la amaretto zagości w barkach smakoszy.
Coquito - likier jajeczno-kokosowy na bazie rumu

Coquito - likier jajeczno-kokosowy na bazie rumu

Likier jajeczno-kokosowy na bazie rumu Coquito to tradycyjny trunek pochodzący z Puerto Rico przygotowywany z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Rum migdałowy  - przepis na likier

Rum migdałowy - przepis na likier

Rumowo-migdałowy likier jest prosty w przygotowaniu a to z uwagi na prostotę wykorzystanych do jego produkcji składników. W smaku poza rumem i migdałami przebijają się w nim smaki użytych cytrusów.