Przepisów na Piwo domowe jest wiele, na rynku istnieją też specjalne mieszanki dzięki którym można szybko i dobrze przygotować napój piwny w domowym gospodarstwie bez specjalistycznego sprzętu. Na naszej stronie staramy się zaprezentować przepisy jak najbardziej naturalne i pozbawione "gotowców". Choć nie mówione ze o nich nie napiszemy w przyszłości.

Artykuły:

Przepis na Piwo wg Coopers Brewery

Przepis na Piwo wg Coopers Brewery

DO PRZYGOTOWANIA PIWA POTRZEBNE BęD¡: Koncentrat Coopers'a (z dołączoną torebeczką drożdży piwowarskich), biały cukier, woda. Wyposażenie: Balon szklany lub plastikowy pojemnik fermentacyjny o pojemności 30-341. Rurka fermentacyjna, korek do balonu. Łyżeczka miarowa do cukru. Naczynie o pojemności 4-51 (np. garnek) i długa plastikowa łyżka do mieszania. Wskaźnik zawartości cukru (cukromierz) i termometr. Wężyk plastikowy o długości ok. 1,5 m (jeśli pojemnik nie ma kranika). Kapslownica i kapsle. 45 mocnych, sprawdzonych, ciśnieniowych butelek do piwa np. Typu "Europa" o pój. 500ml
Produkcja piwa domowego dla początkujących

Produkcja piwa domowego dla początkujących

Uwarzenie domowego piwa jest prostsze niż to się wydaje, oto krótki poradnik jak szybko i łatwo zrobić domowe piwko! Jest to praca prosta i przyjemna, wystarczy postępować według kilku zasad, trzymać się poniższych kroków, aby otrzymać domowy złocisty trunek. Jeśli wykonacie wszystko jak należy, to efektem końcowym będzie własne piwo uwarzone w domu, smakiem dorównujące, lub nawet wyprzedzające piwo komercyjne!
Domowe Piwo z brewkita

Domowe Piwo z brewkita

Brewkit jest to nachmielony ekstrakt słodowy w postaci gęstego syropu pakowany w puszki (od 1.2kg do 2kg). W komplecie mamy zawsze saszetkę z drożdżami (w większości przypadków górnej fermentacji) oraz instrukcję obsługi. Naszym zadaniem jest poprawnie przeprowadzić fermentację brzeczki oraz zabutelkować młode piwo.
Przepis Na Piwo Domowe Z Miodu

Przepis Na Piwo Domowe Z Miodu

Przepis z pisma "Pszczelarz polski i ogród" z roku 1937. Na 4,5 litra wody bierzemy 60 dkg. miodu, gotujemy przez 30 minut zabierając szumowiny. Gdy woda wygotuje się dolewamy nowej, tak aby po skończonym gotowaniu było 5 litrów płynu. Po odszumowaniu płynu zanurzamy w woreczku z rzadkiego płótna l dkg chmielu i gotujemy chmiel w płynie przez dalsze 30 minut. Szumowiny zbieramy, następnie wyjmujemy woreczek i wyciskamy z niego płyn. Całość odstawiamy od ognia, aby ostygła. Odlewamy l litr płynu i studzimy przez wstawienie naczynia do zimnej wody aż stanie się letnim (około 30°).