Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.2/5
Ilość ocen: 96
Nalewka z korzenia pietruszki
Oryginalny obraz: By User:MarkusHagenlocher - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1700723
Nalewki - natura zamknięta w butelce -A.Szubińskarabat 3%
Nalewki - natura zamknięta w butelce -A.Szubińska
"Gdy przeglądam zebrane tu przepisy, myślami przenoszę się do starego dworku. W każdym była apteczka, czyli domowy skład nalewek, gdzie kryły się trunki lecznicze czy do smakowania. Oddajemy do waszych rąk zbiór ponad 100 przepisów na nalewki - chlubę wielowiekowej polskiej tradycji kulinarnej. A po skorzystaniu z tych propozycji - wypijcie kieliszek za zdrowie Ani Szubińskiej, która pracowicie odnalazła, sprawdziła i wypróbowała te receptury, a następnie opracowała i zgromadziła w tej książce." Anna Śmiałek - Redaktor Naczelna serwisu Beszamel.pl Oprawa miękka, 222 strony, wyd.2019.
Cena: 34.99 zł
Kup Teraz

Pietruszka to jedno z najpopularniejszych warzyw używanych w polskiej kuchni. Dodawana do wielu potraw wzbogaca je swoim niepowtarzalnym smakiem. Ta niepozorna roślina to bogactwo witaminy C i silny specyfik o działaniu moczopędnym. Pietruszka doskonale nadaje się również na domową zdrowotną nalewkę.

Składniki:

  • 40g korzenia pietruszki
  • 0.75l białego wytrawnego wina
  • 120ml wódki 50%

Przygotowanie:

Dokładnie zmiażdżony (blender, moździerz) korzeń pietruszki zalej połową wina zmieszanego wcześniej z wódką. Tak przygotowaną bazę nalewki odstawiamy na 2 godziny. Należy często mieszać nalewkę w tym czasie.

Po upływie ok 2 godzin dodaj pozostałą porcję wina. Odstaw w ciepłe miejsce na ok 10 dni. Naczynie powinno być szczelne. Po tym czasie należy przefiltrować nalewkę oraz przelać ją do butelek. Trunek należy przechowywać w ciemnym miejscu. Taka nalewka z pietruszki doskonale poprawia przemianę materii, poprawia apetyt oraz działa moczopędnie. Należy spożywać ją kilka razy dziennie po kilka łyżek przed posiłkiem.

Komentarze do: Nalewka z korzenia pietruszki

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda