Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.5/5
Ilość ocen: 172
Nalewka z korzenia pietruszki
Oryginalny obraz: By User:MarkusHagenlocher - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1700723
Cukromierz precyzyjny szwedzki 25 cmrabat 3%
Cukromierz precyzyjny szwedzki 25 cm
Chcesz cieszyć się pysznym smakiem domowego wina? Zaopatrz się w nasz cukromierz do wina już...

Kup Teraz

Pietruszka to jedno z najpopularniejszych warzyw używanych w polskiej kuchni. Dodawana do wielu potraw wzbogaca je swoim niepowtarzalnym smakiem. Ta niepozorna roślina to bogactwo witaminy C i silny specyfik o działaniu moczopędnym. Pietruszka doskonale nadaje się również na domową zdrowotną nalewkę.

Składniki:

  • 40g korzenia pietruszki
  • 0.75l białego wytrawnego wina
  • 120ml wódki 50%

Przygotowanie:

Dokładnie zmiażdżony (blender, moździerz) korzeń pietruszki zalej połową wina zmieszanego wcześniej z wódką. Tak przygotowaną bazę nalewki odstawiamy na 2 godziny. Należy często mieszać nalewkę w tym czasie.

Po upływie ok 2 godzin dodaj pozostałą porcję wina. Odstaw w ciepłe miejsce na ok 10 dni. Naczynie powinno być szczelne. Po tym czasie należy przefiltrować nalewkę oraz przelać ją do butelek. Trunek należy przechowywać w ciemnym miejscu. Taka nalewka z pietruszki doskonale poprawia przemianę materii, poprawia apetyt oraz działa moczopędnie. Należy spożywać ją kilka razy dziennie po kilka łyżek przed posiłkiem.

Komentarze do: Nalewka z korzenia pietruszki


Zaloguj się aby skomentować.