Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.0/5
Ilość ocen: 250
Zaprawka Inlander Rom 25 mlrabat 3%
Zaprawka Inlander Rom 25 ml
W prosty sposób pozwala uzyskać smak klasycznego austriackiego rumu

Kup Teraz

Każdą nalewkę domową warto przefiltrować, proces ten nie jest skomplikowany i nie zajmuje wiele czasu a znacząco podnosi jakość domowej nalewki.

 

Pierwszy etap to sprawdzenie czy domowa nalewka jest już gotowa, czyli czy "odstała swoje" zgodnie z przepisem. Sprawdzamy to za pomocą zmysłu smaku i węchu :)

W moim przypadku posiadałem roczną nalewkę z malin.

nalewka z malin

 

Kolejny etap to przygotowanie sprzętu. Przyda się czysta butelka, lejek oraz sączki filtracyjne. Warto również posiadać więcej butelek oraz wężyk za pomocą którego można dolewać wygodnie nalewkę do lejka. Całość składamy aby wyglądało tak:

sączki i lejek

sączki i lejek

 

Mając wszystko złożone zaczynamy nalewać nalewkę do lejka z sączkiem.

Sączki zwilżamy wodą przed nalaniem nalewki.

 

filtrowanie nalewki

 

Po pewnym czasie...

filtrowanie nalewki gotowe

 

I oto gotowa nalewka przefiltrowana:

nalewka przefiltrowana

 

Tak przygotowana nalewka jest gotowa do dłuższego przechowywania. Warto również rozlać nalewkę do pięknych butelek, które można zakupić w sklepiku AD.

Komentarze do: Filtrowanie nalewek


Zaloguj się aby skomentować.


SwistakForumowicz2018-07-19 15:24:40
Cześć
Filterek kładzie się na sitku a sitko do lejka. Inaczej przykleja się do ścianek lejka i nie ma przepływu.
Taka moja sugestia

Pozdrawiam Kolegów
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)
SwistakForumowicz2018-07-19 15:23:30
Cześć
Filterek kładzie się na sitku a sitko do lejka. Inaczej przykleja się do ścianek lejka i nie ma przepływu.
Taka moja sugestia

Pozdrawiam Kolegów
olszamForumowicz2016-11-17 20:55:27
Ja ogólnie stosuję gazę, co prawda nie będzie od spodu tak klarowne jak po filtracji z filtru do kawy, ale w miarę szybko przefiltruje z większej części gęstego osadu. Mimo wszystko po przelaniu do butelek zostanie osad lecz on mi nie przeszkadza bo jest jego mało i nawet go pije gdy zbliża się końcówka albo jak już chcę mieć klarowne przy przelaniu do kieliszka to wtedy sobie wyklaruje filtrem do kawy.
WS26Gość2014-01-29 18:33:43
Moim zdaniem należy wspomnieć o tym, żeby przykryć lejek w którym stoi bibuła, czy też filtr do kawy z nalewką. Są nalewki, które po jednym dolaniu do filtra, filtrują się kilkadizesiąt minut a w tym czasie cenne procenty uciekają. Warto zatem mieć jakieś pokrywki, cokolwiek, co utrudni parowanie nalewu. Ja stosuję zwykłe plastikowe pokrywki od pojemników na żywność oraz filtry do kawy, rozmiar 2.
Jeszcze jedno: warto, aby butelka, do której kapie przefiltrowana nalewka, miała jak największą średnicę szyjki. Jeśli średnica jest mała, to tworzy się tam podciśnienie, przefiltrowany płyn słabo "skapuje" a bywa, że i przesącza się na zewnątrz. Pozdrawiam.