Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.3/5
Ilość ocen: 63
Nalewka na owocach czeremchy - Czeremchówka
Drożdże Coobra 48rabat 3%
Drożdże Coobra 48
Silne drożdże aktywne Coobra 48 Extreme cechuje uzyskiwanie extremalnych osiągów. Odfermentowują 6 kg cukru w 48 godzin (osiągając stężenie alkoholu 14%), 8 kg cukru w 5-6 dni (osiągają 19%). Instrukcja: do 6 kg cukru dodać 25 litrów wody (najpierw gorącej, aby łatwiej cukier się rozpuścił i dopełnić zimną wodą tak aby na starcie było 25-28 st.C). Dodać zawartość torebki i wymieszać przez ok. 1 minutę. Waga netto 135 g, wyprodukowane w Szwecji.
Cena: 7.49 zł
Kup Teraz

Czeremcha zwyczajna, Padus avium – gatunek drzewa lub dużego krzewu z rodziny różowatych występującego w całej Europie, Azji Mniejszej i Syberii, zwana także trzemchą, śliwką kocierpką lub smordynią. Kuliste, czarne i błyszczące owoce czeremchy są w smaku słodko-gorzkie, tym słodsze im później zerwane. Znajdują one zastosowanie w sztuce kulinarnej jako składnik nalewek, soków, marmolad, dżemów i konfitur. W ziołolecznictwie natomiast czeremcha stosowana jest jako środek wykrztuśny, przeciwkaszlowy, przeciwbiegunkowy, oraz moczopędnie.

 

Składniki:

  • 1 kg owoców czeremchy
  • 1 l wódki
  • 500 g cukru

 

Przygotowanie:

Owoce umyć, oczyścić i odłożyć na trzy dni w przewiewne miejsce w celu utraty goryczki i cierpkiego smaku. Po tym czasie owoce wsypać do słoja zasypać cukrem i zalać alkoholem, odstawić na maksymalnie sześć tygodni do piwniczki, a następnie przefiltrować i przelać do butelek. Przed spożyciem nalewka powinna leżakować w piwnicy przez co najmniej pół roku.

Komentarze do: Nalewka na owocach czeremchy - Czeremchówka

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda