Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.3/5
Ilość ocen: 41
Nalewka na nasionach kopru
Album CD - Jacenty - Na Zdrowierabat 3%
Album CD - Jacenty - Na Zdrowie
Ech, te nasze polskie biesiady, rodzinne spotkania przy stole, dyskusje... Płyta obowiązkowa dla każdego pasjonata domowych alkoholi.
Cena: 19,90 zł  
Promocja: 14,99 zł

Koper ogrodowy, Anethum graveolens – roślina z rodziny selerowatych pochodząca z terytorium południowo-wschodniej Azji, gdzie nie występuje już w stanie dzikim. W czasach antycznych koper używany był przez Babilończyków, Syryjczyków i Rzymian jako środek pobudzający, między innymi podawany gladiatorom przed wejściem na arenę. Liście i nasiona zawierają olejki eteryczne – karwon, flandren i limonen, ponadto są niezwykle bogatym źródłem wapnia, żelaza i fosforu. W swym składzie zawierają również prowitaminę A, witaminy D, E, K, H, witaminy z grupy B, oraz bardzo duże ilości witaminy C.

 

Składniki:

  • 5 dag suszonych nasion kopru ogrodowego
  • 750 ml białego, wytrawnego wina
  • 50 ml spirytusu

 

Przygotowanie:

Nasiona kopru zalać w słoju alkoholem i odstawić w ciepłe miejsce na dwa tygodnie, co pewien czas przemieszać zawartość delikatnie kołysząc naczyniem. Po upływie dwóch tygodni nalewkę przefiltrować i przelać do butelek, które należy przechowywać w piwnicy przez co najmniej trzy miesiące.

Komentarze do: Nalewka na nasionach kopru

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda