Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.7/5
Ilość ocen: 171
Nalewka na skórkach pomarańczowych
Zaprawka owocowa Czarna Porzeczka 300 ml Profimatorrabat 3%
Zaprawka owocowa Czarna Porzeczka 300 ml Profimator
Gotowy koncentrat soku do przygotowania nalewki z czarnej porzeczki. Wyprodukowany w Polsce.

Kup Teraz
SKŁADNIKI:
  • 3 pomarańcze,
  • 2 szklanki cukru,
  • 0,5l wódki,
  • 0,5l spirytusu,
  • możemy też dodać rodzynki i wanilię dla uzyskania innego smaku.

PRZYGOTOWANIE:
Skórki pomarańczy moczymy prze dobę, zmieniając przy tym kilkakrotnie wodę. Następnie skórki odsączamy. Dodajemy do nich cukier i dusimy do powstania kandyzowanej skórki pomarańczowej. Skórkę wsypujemy do słoja i zalewamy alkoholem. Dodajemy sok pomarańczowy oraz ewentualnie przyprawy do smaku. Odstawiamy w ciepłe miejsce na dwa tygodnie. Po tym cazsie nalewkę filtrujemy, rozlewamy do butelek. Nalewką z skórek pomarańczowych przechowujemy w chłodnym i ciemnym miejscu.

Komentarze do: Nalewka na skórkach pomarańczowych


Zaloguj się aby skomentować.


kochanek KraneiGość2013-01-05 13:27:25
Mała uwaga z mojej strony dotycząca skórek: sugerowałbym użycie skórek owoców pochodzących z upraw ekologicznych. Nie wiem czy wielokrotna zmiana wody wyługuję pestycydy i środki konserwujące. I co gorsza czy nie pozbawi skórkę aromatu. Na fasolę to dobry sposób ale nie na pomarańcze. Osobiście zawsze kupuję ekologiczne cytrusy i natychmiast je zużywam, gdyż szybko pleśnieją. Nie jestem ekologicznym talibanem ale przed laty po miesiącach znalazłem w kompoście nie rozłożona skórkę.
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)