Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.1/5
Ilość ocen: 81
Nalewka truskawkówka lubelska
Aromatyzowane płatki dębowe 50 g - wanilia + pieczony chlebrabat 3%
Aromatyzowane płatki dębowe 50 g - wanilia + pieczony chleb
Nowe innowacyjne płatki dębowe z aromatami do wzbogacania bukietu win i destylatów.  Dawkowanie w zależności od chęci uzyskania intensywności bukietu zapachowego od 0,5 do 3 g/litr w przypadku win. Do wzbogacania destylatów można zastosować większą dawkę według uznania. Czas kontaktu z winem to optymalnie 3-4 tygodnie. W przypadku destylatów należy metodą organoleptyczną zdecydować o czasie kontaktu, ale do pełnego oddania smaku i zapachów wystarcza zazwyczaj już kilka dni. Można je też leżakować dłużej w celu uzyskania głębszego bukietu. UWAGA! Płatki należy przepłukać czystą wodą przed użyciem, aby pozbyć się pyłu i drobinek powstałych w naturalny sposób gdyż mogą one spowodować zmętnienie trunku.
Cena: 4.99 zł
Kup Teraz

Truskawki zawsze doskonałe na wszelkie domowe alkohole.

Składniki:

  • 1 kg dojrzałych truskawek
  • 400 ml płynnego miodu lipowego, akacjowego lub wielokwiatowego
  • 1 litr wódki o mocy 40-45%


Przygotowanie:

Truskawki myjemy i pozbawiamy szypułek. Osuszamy na durszlaku lub na ręczniku papierowym. Wkładamy do dużego słoja i zalewamy alkoholem. Odstawiamy w ciepłe, nasłonecznione miejsce n miesiąc. Owoce zrobią sie wyblakłe, a nalew intensywnie czerwony. Zlewamy znad owoców i pozostałe owoce zalewamy płynnym miodem. Szczelnie zamykamy i odstawiamy na 2 tygodnie w nasłonecznione miejsce. Codziennie lekko wstrząsamy słojem.


Następnie zlewamy syrop miodowy i łączymy z poprzednio zlanym nalewem. Odstawiamy na tydzień, następnie filtrujemy i butelkujemy. Odstawiamy na 3 miesiące w ciemne i chłodne miejsce, aby jesienią i zimą cieszyć się aromatem
doskonałych truskawek.

Komentarze do: Nalewka truskawkówka lubelska

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda