Ocet
Udostępnij:Kopiuj link
Na tych stronkach znajdziesz słowo kluczowe: Ocet
Jak myć balony szklane?
Balony, gąsiory, butle szklane to bardzo delikatne naczynia i należy zachować przy ich czyszczeniu dość dużo ostrożności! Łatwo pękają, mogą zrobić krzywdę przecinając skórę!
Balon najlepiej myć letnią wodą z detergentem. Można też myć go gorącą wodą, ale pod warunkiem, że najpierw przepłucze się go ciepłą (40*C), potem jeszcze cieplejszą (60*) i już można lać gorącą z kranu. Zapobiegnie to pęknięciu balona pod wpływem różnicy temperatur szkła.Najlepiej mycie uskuteczniać w wannie po wyłożeniu dna ręcznikiem tak, aby balon nie stykał się z wanną. Do podawania wody można użyć węża od prysznica po odjęciu słuchawki. Mycie uła...
Doprawianie moszczu - kwasowość i cukier nastawu
Moszcze owocowe zawierają zazwyczaj zbyt mało cukru i zbyt dużo kwasów. Zachodzi więc konieczność dodania do nich cukru oraz zmniejszenia jego kwasowości przez rozcieńczenie wodą (lub dodanie innych moszczów), a często również uzupełnienia związków azotowych przez dodanie tzw. pożywki dla drożdży.
W domowym wyrobie win najczęściej popełnia się trzy błędy:
Nieodpowiednie ustawienie kwasowości moszczu (np. zbyt duże rozcieńczenie) - przeczytaj o kwasowości moszczu.
Nieumiejętne dodawanie cukru (jedno...
Mała lub za duża kwasowość wina
Kwasowość wina to istotny parametr wpływający na jego jakość i smak, to inaczej zawartość kwasów organicznym w nastawie wyrażona liczbowo w gramach na litr. Niewłaściwa kwasowość w winie prowadzi do niewyważenia smaku wina, przez co traci na walorach.
Do pomiaru kwasowości wina możemy użyć zwykłych papierków lakmusowych, lub też dużo dokładniejszych kwasomierzy dostępnych w handlu. Przyjmuje się, że kwasowość powinna mieścić się w zakresie od 6 do 10 gram kwasów organicznych na litr w zależności od rodzaju wina – patrz poniższe zestawienie.
Jak podnieść kwasowość wina?
...
Zakażenie wina octówką
Kwas octowy w małych ilościach jest stałym składnikiem wina, ale zbyt duża jego zawartość wskazuje na obecność bakterii kwasu octowego, które rozwijając się, mogą zupełnie zakwasić wino. Należy je więc pasteryzować (ogrzanie do temperatury 80°C). Po pasteryzacji możemy dodać osłodzonego moszczu, pożywki dobrze rozmnożonych drożdży i ponownie przefermentować. Przypominamy, że wina zawierające ponad 13% alkoholu nie kwaśnieją....
Ocet winny
Ocet z odpadków: Potrzebne składniki : 1 kg odpadków owocowych 3 litry zimnej przegotowanej wody 1 łyżka cukru, syropu buraczanego (melasy) lub miodu (najlepiej) 1 łyżka spirytusu Obierki świeże z różnych owoców najlepiej obierzyny z jabłek, wymyć, zalać wodą dodać cukier, spirytus i wymieszać. Wszystko wlać do dużego słoja, ten zawiązać szmatką i gazą i pozostawić na 2-3 tygodnie w pomieszczeniu o temperaturze ok. 20 oC. Po przefermentowaniu przenieść ocet na 3-5 dniu w chłodniejsze miejsce (piwnica) aby się wyklarował. Po sklarowaniu płynu zlać go do butelek, i jest już gotowy do użycia. Pozostałe obi...
Pojemniki ze stali INOX do przechowywania alkoholu
W naszej ofercie pojawiły się wysokiej jakości włoskie bańki, beczki i pojemniki do przechowywania płynnych produktów spożywczych.
Idealne do wszelkich alkoholi, octów i olejów w tym oliwy z oliwek. Dzięki wysokiej jakości stali, chroniącej od słońca pojemniki gwarantują zachowanie oryginalnego smaku. Wykonane w całości z najwyższej jakości stali nierdzewnej 18/10 AISI 304. W komplecie posiadają oryginalny, elegancki kranik ze stali nierdzewnej. Do spustu kranika pasuje wężyk o średnicy wewnętrznej 10 mm.
Bardzo praktyczny produkt dla producenta domowych destylatów i innych alkoholi, doskonały również na prezent.
...