Oceń artykuł:
Średnia ocena: 3.9/5
Ilość ocen: 90
Pasteryzacja Wina
Drożdże Spiritferm KOJI Mix 40grabat 3%
Drożdże Spiritferm KOJI Mix 40g
Drożdże KOJI do fermentacji nastawów ze skrobi, mąki, owoców. Dzięki zastosowanej mieszance drożdże KOJI fermentują cukier zawarty w mąkach lub drobno ześrutowanych zbożach - bez konieczności zacierania. Zawierają szczep drożdży Aspergillus oryzae Czas pracy od 7 – 30 dni (w zależności od zastosowanego surowca i temperatury otoczenia). Nastaw skrobiowy należy wymieszać kilka razy dziennie w pierwszych dniach pracy zachowując warunki higieniczne (wystelizowane mieszadło) Instrukcja: jedna paczka na 6-8 kg mąki, cukru w objętości 26l. Drożdże można łączyć w większe nastawy.  UWAGA! Nastaw mocno się pieni. Nie zamykać szczelnie pokrywy pojemnika fermentacyjnego w pierwszych dniach. Gdy fermentacja się uspokoi należy należy założyć rurkę fermentacyjną, do której najlepiej wlać płynną glicerynę (woda lubi wyparować). Skład opakowania: drożdże Koji, enzymy, pożywka, mikroelementy i witaminy. Masa netto 40g.
Cena: 5.90 zł
Kup Teraz

Polega na ogrzaniu rozlanego już do butelek i zakorkowanego, ale nie zalakowanego wina, do temperatury 72-75°C i przetrzymywaniu w niej wina w ciągu 25-30 minut. Wina przeznaczonego do pasteryzacji nie nalewamy do butelek pod korek - pozostawiamy 3-4 cm wolnej przestrzeni, aby zapobiec zbyt wysokiemu ciśnieniu w butelce. Korki zabezpieczamy drutem lub metalowymi klamrami.


Zabutelkowane wino możemy pasteryzować w kotłach do gotowania bielizny, wyposażonych w drugie dziurkowane dno lub drewniany ruszt. Na dno i ścianki kładzie się grubą warstwę słomy lub siana ewentualnie wełny drzewnej (a w ostateczności gazet). Wstawiamy butelki, przy czym do jednej z nich wkładamy termometr (przez otwór wywiercony w korku). Następnie nalewamy wody. Butelki muszą być w niej zanurzone, ale termometr powinien znajdować się nad powierzchnią. Powoli ogrzewamy wodę. Po doprowadzeniu temperatury wina w butelkach do 72-75°C, utrzymujemy ją przez 25-30 minut, a następnie powoli obniżamy. Po ostygnięciu butelki z winem zdejmujemy z korka zabezpieczenie (szpagat, drut, klamra) i lakujemy.


Nie przeznaczone do pasteryzacji wino nalewamy do butelek (także z ciemnego szkła) w takiej ilości, aby między korkiem, a powierzchnią wina pozostał 1 cm przestrzeni. Naturalnie, butelki muszą być uprzednio dokładnie wymyte, wyparzone i osuszone.

Komentarze do: Pasteryzacja Wina

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda
kamilx90Gość2013-02-24 17:24:23
Witam wszystkich, Nie wiem cz w odpowiednim miejscu o tym piszę ale tak się składa, że mam zamiar zabutelkować swoje pierwsze wino ryżowe. Podam kilka informacji wydaje mi się, że mają znaczenie. 1. Wino jest słodkie 2. W mojej opini klarowne 3. Raz na kilka godzin bąbelkuje. 4. Mam zamiar użyć korków aglomerowanych i korkownicy I stąd moje wątpliwości, wiem że wino nie jest wysokich lotów ale jak polecalibyście je zakonserwować i czy w ogóle warto to robić, czytałem o pasteryzacji i jej zgubnym wpływie na walory smakowe, i siarkowaniu i o możliwości że siarka będzie wyczuwalna, spotkałem się też z opiniami, że słodkie wino przetrwa w butelce bez tych zabiegów Doradźcie coś
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)