Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.6/5
Ilość ocen: 158
Nalewka z suszonej czarnej porzeczki
AD Duoklar Turborabat 3%
AD Duoklar Turbo
Wydajny, szybki i skuteczny środek do klarowania nastawów cukrowych, owocowych oraz win domowych....

Kup Teraz

Łatwy w przygotowaniu przepis na pyszną nalewkę z suszonych czarnych porzeczek. Nalewkę tę możemy przygotować w okresie kiedy nie ma już świeżych owoców ale udało nam się pozyskać owoce wysuszone. Owoce takie można nabyć w markecie (ja kupiłem akurat w Makro). Przepis sprawdza się zimą i wiosną.

SKŁADNIKI:

  • 250g owoców suszonej czarnej porzeczki
  • 2l wódki 45%
  • kilka liści czarnej porzeczki opcjonalnie


PRZYGOTOWANIE:
Do słoja 3litrowego lub gąsiorka (najlepiej z szeroką szyjką) wsypujemy owoce, zalewamy alkoholem i dodajemy jeśli posiadamy liście porzeczki (liście umyć i osuszyć).  Odstawiamy na 3 tygodni w ciepłe nasłonecznione miejsce. Po tym czasie nalewkę z czarnej porzeczki  filtrujemy przy użyciu sączków filtracyjnych i zlewamy do butelek.

Nalewka ma bardzo ciekawy aromat i smak, korzystnie działa we wszelkich zaburzeniach trawienia. Ma właściwości wykrztuśne. Polecana w nieżycie górnych dróg oddechowych i kłopotach z gardłem.Obrazki galerii:

mexicanaGość2015-12-13 22:58:47
Interesuje mnie degustacja nalewek tzn zakup :)
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)
qbaForumowicz2015-08-29 11:02:27
Ta nalewka smakuje jak słodki Jack Daniels !