Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.4/5
Ilość ocen: 186
Nalewka na żurawinie - Żurawinówka
Zaprawka Smakowa Hans Rum 25mlrabat 3%
Zaprawka Smakowa Hans Rum 25ml
Zaprawka do sporządzenia Rumu Hansen

Kup Teraz

Żurawina, Vaccinium - gatunek rośliny wieloletniej z rodziny wrzosowatych, występującej w krajach północnej i środkowej Europy, północnej Azji i Ameryki Północnej. Kuliste czerwone jagody o średnicy do 1 centymetra są bogatym źródłem witaminy C, minerałów takich jak sód, potas, fosfor, wapń i magnez, a także szereg kwasów organicznych - cytrynowego i jabłkowego. Już od czasów starożytnych żurawina stosowana była w przypadku leczenia schorzeń układu moczowego.

 

Składniki:

  • 1 kg żurawin
  • 500 ml wódki
  • 1 l spirytusu
  • 500 g cukru
  • ½ laski wanilii

 

Przygotowanie:

Owoce należy najpierw wymrozić w zamrażalniku przez dwa dni, następnie rozmrozić zmielić lub zmiksować i wraz z cukrem i wanilią zalać w słoju alkoholem, a następnie odstawić na cztery tygodnie w ciepłe miejsce. Po upływie miesiąca nalew przecedzić, odcisnąć i przefiltrować, a następnie przelać do butelek i odstawić na trzy miesiące do piwnicy.

JoasiaGość2018-12-06 14:51:43
Jakiej wódki najlepiej użyć do tej nalewki?
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)
j23-hotForumowicz2014-06-22 19:47:11
Robię taką nalewkę, ale zamiast żurawiny, która wymaga wymrażania w zamrażalniku. Daję gotową żurawinę mrożoną firmy Gomar Pińczów. Nalewka jest wspaniała i mniej pracochłonna. Pozdrawiam.