Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.0/5
Ilość ocen: 72
Nalewka na żurawinie - Żurawinówka
Aromatyzowane płatki dębowe 50 g - lekki karmelrabat 3%
Aromatyzowane płatki dębowe 50 g - lekki karmel
Nowe innowacyjne płatki dębowe z aromatami do wzbogacania bukietu win i destylatów.  Dawkowanie w zależności od chęci uzyskania intensywności bukietu zapachowego od 0,5 do 3 g/litr w przypadku win. Do wzbogacania destylatów można zastosować większą dawkę według uznania. Czas kontaktu z winem to optymalnie 3-4 tygodnie. W przypadku destylatów należy metodą organoleptyczną zdecydować o czasie kontaktu, ale do pełnego oddania smaku i zapachów wystarcza zazwyczaj już kilka dni. Można je też leżakować dłużej w celu uzyskania głębszego bukietu. UWAGA! Płatki należy przepłukać czystą wodą przed użyciem, aby pozbyć się pyłu i drobinek powstałych w naturalny sposób gdyż mogą one spowodować zmętnienie trunku.
Cena: 4.99 zł
Kup Teraz

Żurawina, Vaccinium - gatunek rośliny wieloletniej z rodziny wrzosowatych, występującej w krajach północnej i środkowej Europy, północnej Azji i Ameryki Północnej. Kuliste czerwone jagody o średnicy do 1 centymetra są bogatym źródłem witaminy C, minerałów takich jak sód, potas, fosfor, wapń i magnez, a także szereg kwasów organicznych - cytrynowego i jabłkowego. Już od czasów starożytnych żurawina stosowana była w przypadku leczenia schorzeń układu moczowego.

 

Składniki:

  • 1 kg żurawin
  • 500 ml wódki
  • 1 l spirytusu
  • 500 g cukru
  • ½ laski wanilii

 

Przygotowanie:

Owoce należy najpierw wymrozić w zamrażalniku przez dwa dni, następnie rozmrozić zmielić lub zmiksować i wraz z cukrem i wanilią zalać w słoju alkoholem, a następnie odstawić na cztery tygodnie w ciepłe miejsce. Po upływie miesiąca nalew przecedzić, odcisnąć i przefiltrować, a następnie przelać do butelek i odstawić na trzy miesiące do piwnicy.

Komentarze do: Nalewka na żurawinie - Żurawinówka

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda
JoasiaGość2018-12-06 14:51:43
Jakiej wódki najlepiej użyć do tej nalewki?
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)
j23-hotForumowicz2014-06-22 19:47:11
Robię taką nalewkę, ale zamiast żurawiny, która wymaga wymrażania w zamrażalniku. Daję gotową żurawinę mrożoną firmy Gomar Pińczów. Nalewka jest wspaniała i mniej pracochłonna. Pozdrawiam.