Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.3/5
Ilość ocen: 44
Nalewka na owocach brusznicy - Brusznicówka
Aromatyzowane płatki dębowe 50 g - wanilia + pieczony chlebrabat 3%
Aromatyzowane płatki dębowe 50 g - wanilia + pieczony chleb
  Nowe innowacyjne płatki dębowe z aromatami do wzbogacania bukietu win i destylatów.  Dawkowanie w zależności od chęci uzyskania intensywności bukietu zapachowego od 0,5 do 3 g/litr w przypadku win. Do wzbogacania destylatów można zastosować większą dawkę według uznania. Czas kontaktu z winem to optymalnie 3-4 tygodnie. W przypadku destylatów należy metodą organoleptyczną zdecydować o czasie kontaktu, ale do pełnego oddania smaku i zapachów wystarcza zazwyczaj już kilka dni. Można je też leżakować dłużej w celu uzyskania głębszego bukietu. UWAGA! Płatki należy przepłukać czystą wodą przed użyciem, aby pozbyć się pyłu i drobinek powstałych w naturalny sposób gdyż mogą one spowodować zmętnienie trunku.  
Cena: 4.99 zł
Kup Teraz

Borówka brusznica, Vaccium vitis-idea, zwana także borówką czerwoną lub w niektórych regionach gogodze – jest to gatunek rośliny należący do rodziny wrzosowatych, Występuje w strefie umiarkowanej na całej półkuli północnej. Z dojrzałych, błyszcząco czerwonych jagód robi się galaretkę, która jest bazą do słynnego sosu Cumberland. Jako surowiec zielarski jagody brusznicy stosuje się w celu regulacji trawienia i jako środek dietetyczny.

 

Składniki:

  • 1 kg dojrzałych borówek
  • 1 l spirytusu
  • 1 l wody
  • 250 g cukru

 

Przygotowanie:

Owoce rozgnieść i zalać w słoju spirytusem, zamknąć i odstawić w słoneczne miejsce na cztery tygodnie, aż borówki całkowicie się odbarwią. Z wody i cukru przygotowujemy syrop i ostudzony, oraz odszumowany łączymy z przefiltrowanym wcześniej nalewem. Tak przygotowaną nalewkę należy rozlać do butelek i odstawić na trzy miesiące do piwniczki.

Komentarze do: Nalewka na owocach brusznicy - Brusznicówka

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda