Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.5/5
Ilość ocen: 89
Nalewka na owocach brusznicy - Brusznicówka
Drożdże Spiritferm KOJI Mix 40grabat 3%
Drożdże Spiritferm KOJI Mix 40g
Drożdże KOJI do fermentacji nastawów ze skrobi, mąki, owoców. Dzięki zastosowanej mieszance drożdże KOJI fermentują cukier zawarty w mąkach lub drobno ześrutowanych zbożach - bez konieczności zacierania. Zawierają szczep drożdży Aspergillus oryzae Czas pracy od 7 – 30 dni (w zależności od zastosowanego surowca i temperatury otoczenia). Nastaw skrobiowy należy wymieszać kilka razy dziennie w pierwszych dniach pracy zachowując warunki higieniczne (wystelizowane mieszadło) Instrukcja: jedna paczka na 6-8 kg mąki, cukru w objętości 26l. Drożdże można łączyć w większe nastawy.  UWAGA! Nastaw mocno się pieni. Nie zamykać szczelnie pokrywy pojemnika fermentacyjnego w pierwszych dniach. Gdy fermentacja się uspokoi należy należy założyć rurkę fermentacyjną, do której najlepiej wlać płynną glicerynę (woda lubi wyparować). Skład opakowania: drożdże Koji, enzymy, pożywka, mikroelementy i witaminy. Masa netto 40g.
Cena: 5.90 zł
Kup Teraz

Borówka brusznica, Vaccium vitis-idea, zwana także borówką czerwoną lub w niektórych regionach gogodze – jest to gatunek rośliny należący do rodziny wrzosowatych, Występuje w strefie umiarkowanej na całej półkuli północnej. Z dojrzałych, błyszcząco czerwonych jagód robi się galaretkę, która jest bazą do słynnego sosu Cumberland. Jako surowiec zielarski jagody brusznicy stosuje się w celu regulacji trawienia i jako środek dietetyczny.

 

Składniki:

  • 1 kg dojrzałych borówek
  • 1 l spirytusu
  • 1 l wody
  • 250 g cukru

 

Przygotowanie:

Owoce rozgnieść i zalać w słoju spirytusem, zamknąć i odstawić w słoneczne miejsce na cztery tygodnie, aż borówki całkowicie się odbarwią. Z wody i cukru przygotowujemy syrop i ostudzony, oraz odszumowany łączymy z przefiltrowanym wcześniej nalewem. Tak przygotowaną nalewkę należy rozlać do butelek i odstawić na trzy miesiące do piwniczki.

Komentarze do: Nalewka na owocach brusznicy - Brusznicówka

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda
BarbaraGość2020-01-10 05:52:05
Robię Pana nalewkę od wielu lat jest pyszna. Pierwszy raz robię z owoców zbieranych w listopadzie - lato było upalne i suche i brusznicy nie było. Ufam, że będzie pyszna jak co roku., ale dopiero teraz filtruję owoce więc kosztować będę przy Wielkiej Nocy. Barbara Kaczmarek
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)