Porzeczki
Pożywka winiarska Spiritferm 10g
Uniwersalna pożywka dla drożdży winiarskich. Należy ją dodać bezpośrednio do nastawu w...
Kup Teraz
Uniwersalna pożywka dla drożdży winiarskich. Należy ją dodać bezpośrednio do nastawu w...
Kup Teraz
Na tych stronkach znajdziesz słowo kluczowe: Porzeczki
Wino z porzeczek białych lub czerwonych
Białe i czerwone porzeczki są najlepszym surowcem do wyrobu win, gdyż łatwo oddają sok, moszcz dobrze fermentuje, a wino szybko i samoczynnie się klaruje. Można z nich sporządzać wina wszelkich typów, a więc wytrawne, półsłodkie i słodkie, lekkie i mocne, jednoowocowe i mieszane.Błędem popełnianym przy wyrobie win z porzeczek jest zbytnie rozcieńczenie moszczów. Co prawda są one kwaśne, ale dodatek wody nie może być zbyt duży, gdyż wywołuje skłonność do chorób oraz zbyt wielkie obniżenie się ekstraktu w winie. Dodatek roztworu cukrowego nie może przekraczać 2 l na litr moszczu. Przygotowanie nastawu polega zwykle na dodaniu do moszczu roztworu cukro...
Wino z czarnych porzeczek
Czarne porzeczki są mało przydatne na wina jednoowocowe mało słodkie, natomiast są bardzo dobrym surowcem na ciężkie wina deserowe, o dłuższym okresie leżakowania (2-3 lata). Podczas leżakowania wino z tych owoców klaruje się, zatraca swój charakterystyczny aromat i uzyskuje wspaniały bukiet przypominający gronowe wina deserowe. Wino z czarnych porzeczek doskonale nadaje się "dopoprawiania" win z innych owoców.
Już dodatek 0,5-1 l odleżałego wina z czarnych porzeczek do 20-litrowego balonu znacznie poprawia jakość win deserowych.
Można także przeprowadzać fermentację w miazdze.
Wino z czarnych porzeczek o mocy 14%
...
Nalewka z liści czarnej porzeczki
Składniki:
20-25 dużych liści czarnej porzeczki
pół litra wódki 50%
Przygotowanie:
Liście umyć oszuszyć, włożyć do słoja i zalać alkoholem.
Słój zamknąć i odstawić w ciepłe, jasne miejsce. Po kilku tygodniach (im dłużej tym lepiej) nalewkę warto przefiltrować, rozlać do butelek i schować do bareczku. Jest gotowa do spożywania....
Nalewka ratafia
Składniki:
spirytus lub destylat - w zależności od ilości użytych owoców na każdy kilogram owoców wziąć 3/4 litra spirytusu
dojrzałe owoce z danego rodzaju, zebrane w danym okresie (truskawki, maliny, wiśnie, poziomki, porzeczki, agrest, czereśnie, mirabelki, śliwki, jabłka, gruszki, dzika róża, jarzębina, mogą być wszelakie dostępne owoce lub składniki, kombinacja dowolna)
cukier - w zależności od ilości użytych owoców ale ok 700g cukru na każdy kilogram owoców (opcjonalnie dodajmy wody)
Przygotowanie:
Ratafia to nalewka która wymaga sporo czasu i zaangażo...