Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.7/5
Ilość ocen: 15
Szampan domowy
Sklep Alkohole Domowe
Destylator Academic Optima Maxi V.S.O.PDestylator Academic Optima Maxi V.S.O.P
Prezentujemy nowoczesny, wydajny destylator ze stajni V.S.O.P., doskonałe wykonanie oraz nowoczesna technologia gwarantują świetne wyniki destylacji.
Cena: 7220,00 zł

Domowe wino można także upodobnić do szampana. Sporządzamy go w mocnych butelkach (oryginalne wytrzymują ciśnienie 6 atmosfer). Do butelki wlewamy 10 g koniaku i 60-100 g syropu z cukru (1 kg cukru rozpuszczamy w 2 l wody). Butelkę napełniamy winem, pozostawiając nieco miejsca (pod korkiem). Przygotowujemy zmiękczone w parze lub gorącej wodzie grube korki. Do butelki wsypujemy mieszaninę złożoną z 8 g kwasku cytrynowego i 2 g sody, szybko korkujemy i zawiązujemy drutem.

Butelki z szampanem przechowujemy w pozycji leżącej w pomieszczeniu o możliwie niskiej temperaturze. Szampana można także przyrządzić inaczej. Do butelki wlewamy wino, dodajemy nieco szlachetnych drożdży (najlepiej Champagne) i 10 g cukru. Drożdże i cukier wytworzą w butelkach ciśnienie 3-4 atmosfer. Butelki korkujemy zmiękczonymi korkami o średnicy półtora rażą większej od średnicy szyjki butelki, zawiązujemy drutem i wynosimy do chłodnego pomieszczenia.

Komentarze do: Szampan domowy

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda
chlniencieForumowicz2016-01-06 23:45:16
Podczas reakcji sody z kwasem cytrynowym oprócz dwutlenku węgla wydziela się cytrynian sodu. Czy ma on duży wpływ na smak?
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)
eldekoForumowicz2014-01-28 19:20:53
Witam,

Jeśli masz oryginalny korek od szampana do powinieneś go wcisnąć, ja w taki sposób robie szampana, i używam starego odrutowania, żeby sufitu mi nie zniszczyło :)

Pozdrawiam
KonradGość2014-01-25 20:34:22
Witam
Może ma ktoś wiedzę na temat korkowania takiego wina musującego? Domyślam się że zwykła korkownica do wina to raczej odpada, korek do szampana jest szerszy, a i ręką raczej nie sposób tego wbić.

Pozdrawiam