Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.2/5
Ilość ocen: 62
Nalewka na korzeniu żeń-szenia - Żeńszeniówka
Rurka fermentacyjna plastikowarabat 3%
Rurka fermentacyjna plastikowa
Rurka do destylacji - domowa produkcja alkoholu jeszcze nigdy nie była tak prosta. Sprawdź naszą ofertę już dziś i nie przepłacaj!
Cena: 2.99 zł
Kup Teraz

Żeń-szeń właściwy, Panax ginseng   zwany również ginsengiem lub wszechlekiem jest gatunkiem byliny z rodziny araliowatych występującej dziko na terenie wschodniej Azji. Żeń-szeń, a w szczególności jego korzeń znajdują szerokie zastosowanie w medycynie wschodu, gdzie użytkowany był już 4000 lat temu jako środek energetyzujący, poprawiający koncentrację i zapamiętywanie, podnoszący odporność na stres, ale także obniżający poziom glukozy we krwi, zwiększający witalność i pomagający w redukcji nadwagi. W wieku dziewiętnastym wartość suszonego korzenia żeń-szenia przekraczała osiemnastokrotnie wartość złota. Najstarsze dziko rosnące rośliny oceniane są na wiek około stu lat i objęte całkowitą ochroną, a największy dotychczas znaleziony korzeń znaleziono w Chinach, ważył on 600 gram, a jego wiek oceniony został na dwieście lat.

Składniki:

  • 1 korzeń żeń-szenia
  • 500 ml wódki

Przygotowanie:

Korzeń umyć, drobno pokroić i zalać w słoiku alkoholem, a następnie odstawić w ciepłe, ale zacienione miejsce na trzy tygodnie. Po tym czasie nalewkę przefiltrować i rozlać do butelek i przechowywać w piwniczce.

Komentarze do: Nalewka na korzeniu żeń-szenia - Żeńszeniówka

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda