Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.2/5
Ilość ocen: 204
Nalewka czereśniowa - Czereśniówka
Koncentrat Pigwówka 25 mlrabat 3%
Koncentrat Pigwówka 25 ml
W prosty sposób pozwala uzyskać smak pigwówki

Kup Teraz
SKŁADNIKI:
  • 1kg czereśni
  • 1l wódki
  • kilka goździków
  • 0,5kg cukru

Nalewkę można przygotować zarówno z czereśni z pestkami jak i drylowanych. Może być wytrawna lub słodka. Dzięki czereśniom zawierającym potas jest dobrym lekiem na reumatyzm i choroby wieńcowe.

PRZYGOTOWANIE:
Umyte, białe lub czerwone czereśni wsypujemy do słoja i dodajemy goździki. Wszystko zalewamy wódką, szczelnie zakręcamy i odstawiamy w nasłonecznione miejsce na 2 miesiące. Po tym czasie zlewamy nalewkę. Pozostałe w słoju owoce zasypujemy cukrem i ponownie odstawiamy do momentu aż cukier całkowicie się rozpuści. Część nalewki można pozostawić w formie wytrawnej, druga część można wymieszać ze słodką, przefiltrowana nalewką i rozlać do butelek. Czereśniówkę przechowujemy w chłodnym i ciemnym miejscu.

Komentarze do: Nalewka czereśniowa - Czereśniówka


Zaloguj się aby skomentować.


JanOkowitaGość2013-07-08 14:15:02
Czereśnie zamrozić, włożyć do słoików i zalać 70% spirytusem. Postawić w nasłonecznionym miejscu na 3 tygodnie. Po tym czasie zlać - i tu mamy dwa rozwiązanie: pozostałe owoce zasypujemy cukrem na kilka dni i odciskamy słodki sok lub też po prostu wyciskamy owoce bez dosładzania. Wówczas otrzymamy nalewkę wytrawną (ja preferuję wyłącznie wytrawne). Obydwa roztwory połączyć, przefiltrować i rozlać do butelek. Odstawić w chłodne, ciemne miejsce na kilka miesięcy. Delektować się smakiem w brzydkie listopadowe wieczory. Pycha !
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)
kulbiksGość2013-07-07 22:03:46
Jak wrażenia smakowe? Kilka kilo czereśni czeka w chłodni, a pomysłu na nie brak...