Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.7/5
Ilość ocen: 123
Nalewka Ajerówka
Aromatyzowane płatki dębowe 50 g - migdały + kakaorabat 3%
Aromatyzowane płatki dębowe 50 g - migdały + kakao
Nowe innowacyjne płatki dębowe z aromatami miagdałów i kakao do wzbogacania bukietu win, nalewek i destylatów.Te aromatyczne wiórki dębowe będą wspaniałym dodatkiem do wiśniówki, śliwowicy, whisky, whiskey, bourbonu czy koniaku. Dawkowanie w zależności od chęci uzyskania intensywności bukietu zapachowego od 0,5 do 3 g/litr w przypadku win. Do wzbogacania destylatów można zastosować większą dawkę według uznania.Czas kontaktu z winem to optymalnie 3-4 tygodnie. W przypadku destylatów należy metodą organoleptyczną zdecydować o czasie kontaktu, ale do pełnego oddania smaku i zapachów wystarcza zazwyczaj już kilka dni. Można je też leżakować dłużej w celu uzyskania głębszego bukietu.UWAGA! Płatki należy przepłukać czystą wodą przed użyciem, aby pozbyć się pyłu i drobinek powstałych w naturalny sposób gdyż mogą one spowodować zmętnienie trunku.
Cena: 4.99 zł
Kup Teraz
Stopięćdziesiąt gramów suszonego i pokruszonego kłącza tataraku wsypać do słoja i zalać litrem winiaku lub spirytusem. Na sześć tygodni postawić w słonecznym miejscu, wstrząsając słojem codziennie. Po tym czasie płyn zlać, filtrując przez bibułę filtracyjną. Dodać Sto gramów jasnego płynnego miodu, dobrze wymieszać i pozwolić nalewce postać przez miesiąc w tym samym miejscu. Zlać -do butelek, trzymać w miejscu chłodnym i ciemnym przez pół roku.

SKŁADNIKI: 150 g suszonego i pokruszonego kłącza tataraku, 1 litr wi-niaku, 100 g jasnego płynnego miodu.

DZIAŁANIE:
Działa wzmacniająco na żołądek, powoduje zwiększone wydzielanie soków żołądkowych, przeciwdziała niestrawności, potęguje apetyt. Dobrze działa w leczeniu zapalenia oskrzeli i zatok. Wzmacnia układ nerwowy i aktywizuje pracę mózgu. Pomaga w bólach kości, chorobach pęcherza i nerek.

DAWKOWANIE:
Pić trzy razy dziennie po trzydzieści kropli na niewielką ilość przegotowanej ciepłej wody.
Źródło: Na podstawie: NALEWKI ZDROWOTNE, czyli 102 przepisy na alkohol który wspomaga zdrowie, Jan Rogala

Komentarze do: Nalewka Ajerówka

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda