Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.1/5
Ilość ocen: 93
Nalewka Agrestowa
BIG BAG Moskva 1,4 kgrabat 3%
BIG BAG Moskva 1,4 kg
Drożdże Moskva w ekonomicznym opakowaniu 1400 g. Dawka na 25-30 litrów to 140 g. Opakowanie zawiera kompletny skład drożdże, pożywkę, mikroelementy. Dodajemy je do nastawu o temperaturze 25-27 st.C. Optymalna temperatura otoczenia 19-22 st.C Alkoholizują do 20% po 5-7 dniach fermentacji.
Cena: 64.00 zł
Kup Teraz

AGREST - to krzew owocowy o kolczastych pędach i liściach trój- lub pięcioczęściowych. Kwiaty pojedyncze lub w gronach, drobne, żółtawe lub czerwonawe. Owocem jest czerwona lub zielona jagoda kształtu kulistego lub owalnego czasami pokryta włoskami. Kwitnie w kwietniu. Owocuje w sierpniu. Zawiera pektynę, witaminy (A, B, C, p) oraz łatwo przyswajalne fosfor, miedź i żelazo.

Kilogram dojrzałych owoców agrestu umyć na sicie, obrać z szypułek - ogonków. Włożyć do słoja i lekko zmiażdżyć tak aby owoce popękały. Dodać około pół kilograma cukru, laskę wanilii i mały kawałek korzenia imbiru. Zalać litrem wódki (50%) zrobionej ze spirytusu lub domowego destylatu. Trzymać słój w ciepłym i słonecznym miejscu przez dwa tygodnie dobrze zamknięty. Przecedzić na sicie, a następnie przefiltrować przez bibułę filtracyjną przed zlaniem do butelek. Butelki szczelnie i dobrze zamknąć. Przez pół roku trzymać w chłodnym i ciemnym miejscu.

SKŁADNIKI potrzebne do wykoania Nalewki Agrestowej:
1 kg dojrzałego agrestu, 0,5 kg cukru, laska wanilii, kawałek korzenia imbiru, 1 litr 50% wódki zrobionej ze spirytusu.

DZIAŁANIE:
Środek wzmacniający dla osób wyczerpanych fizycznie i psychicznie. Działa przeciwgorączkowo w różnego rodzaju infekcjach.

DAWKOWANIE:
Pić łyżkę stołową dwa razy dziennie.

Źródło: Na podstawie: NALEWKI ZDROWOTNE, czyli 102 przepisy na alkohol który wspomaga zdrowie, Jan Rogala

Komentarze do: Nalewka Agrestowa

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda