Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.9/5
Ilość ocen: 131
XVIII Ogólnopolski Turniej Nalewek 2013
Lublin jest stolicą polskich nalewek. Tu tu, w 2002 roku odbył się za sprawą Kresowej Akademii Smaku pierwszy w Polsce konkurs nalewek. W 2003 roku na II Ogólnopolskim Turnieju Nalewek w Lublinie pojawili się Piotr Bikont i Robert Makłowicz, który zachwycony ideą napisał we "Wprost", że jeden turniej nalewek wart jest więcej niż dyskografia Piaska i wszystkie dzieła Andrzeja Jaskierni. W 2003 roku, na kolejnym turnieju w Domu Architekta w Kazimierzu Dolnym kapituła w składzie: Krzysztof Cugowski, Piotr Bikont i Robert Makłowicz oceniła ponad 100 nalewek. I potoczyło się, kolejne konkursy w Knajpie u Fryzjera i Dworze Anna - gromadziły pierwsze nazwiska polskiej kultury w kapitule i fantastycznych nalewkowiczów, takich jak Hieronim Błażejak. O historii turniejów możecie przeczytać na portalu Apetycik.pl - zapraszamy


Od 5 lat Ogólnopolski Turniej Nalewek towarzyszy naszemu festiwalowi i odbywa się w gościnnych progach restauracji Old Pub. Tegoroczna, XVIII edycja odbędzie się w sobotę 7 września, a w kapitule oceniającej polskie nalewki zasiądą Hanna Szymanderska, Jan Babczyszyn, prof. Jarosław Dumanowski, Zbigniew Sierszuła, Paweł Loroch, Witold Wróbel. Zasady konkursowe są niezmiennie te same. Ilość nalewek zgłoszonych przez jednego uczestnika jest dowolna, należy dostarczyć po 2 butelki każdego "tytułu". 


Wzorem roku ubiegłego konkursowi towarzyszy Noc Nalewek, wspólne święto tych, co nalewki tworzą, tych co się uczą oraz naszych gości. W tym roku Noc Nalewek może przynieść nieoczekiwany obrót, wszak w sobotę 7 września odbędzie się benefis Roberta Makłowicza - przyjaciela naszych konkursów i festiwalu.

 

więcej informacji na stronach:

Komentarze do: XVIII Ogólnopolski Turniej Nalewek 2013


Zaloguj się aby skomentować.