Z Czego Robić Wino Domowe
Dodane: 2011.12.10, Ostatnia modyfikacja: 2012.03.18 , przez: qba Wyświetlony 48657 razy, Komentarzy: 2
Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.2/5
Ilość ocen: 178

Płatki dębowe amerykańskie Bourbon - 50 g
Płatki ze świeżo opróżnionych beczek po bourbonie.
Kup Teraz
Płatki ze świeżo opróżnionych beczek po bourbonie.
Kup Teraz
Świeże owowce:
Na wino przeznaczamy najlesze owoce jakie posiadamy. Mylny jest pogląd, że na wino mogą być przeznaczone byle jakie owoce i wytłoki. Jeśli już decydujemy się na zrobienie wina, to nie żałujmy najlepszych owoców, świeżo zebranych i zdrowych. Z byle jakiego surowca otrzymamy byle jakie wino. Owoce niewłaściwie przechowywane, spleśniałe i nadgniłe powinny być eliminowane, bowiem nawet mała ich ilość powoduje, że w winie wyczuwa się obcy, nieprzyjemny smak. Na wino powinniśmy przeznaczyć owoce dojrzałe (mogą być uszkodzone, z rozerwaną skórką, obite, niewyrośnięte czy zniekształcone). Nie używajmy niecałkowicie dojrzałych spadów, gdyż otrzymamy wino nie najlepszej jakości. Możemy natomiast bogaty w kwasy organiczne i garbniki moszcz z tych spadów wykorzystać jako dodatek wzbogacający inny moszcz (ubogi) w te składniki.Owoce mrożone:
Wino z nich nie wyjdzie tak dobre, ale zimą kiedy ciężko o dorą baze dla wina, można użyć przygotowanych wcześniej zamrożonych owoców.
Owoce suszone:
Podobnie jak mrożone, można je sobie przygotować latem i korzystać z nich zimą lub jesienią. Np dzika róża, głóg, śliwki itp
Miód pszczeli
Może służyć jako dodatego smakowy, oczywiście jego główne przeznaczenie to miody pitne.
Dżemy i kompoty
Można wykorzystać te już nie potrzebne do wyrobu np wina z ryżu
Zboża (pszenica,ryż)
Ostatno coraz częściej wykorzystywany surowiec do produkcji fermentowanych napojów