Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.6/5
Ilość ocen: 150
Szampan domowy
Zaprawka owocowa Granat 300 ml Profimatorrabat 3%
Zaprawka owocowa Granat 300 ml Profimator
Baza do przygotowania nalewki z owoców granatu. Wyprodukowana w Polsce.

Kup Teraz

Domowe wino można także upodobnić do szampana. Sporządzamy go w mocnych butelkach (oryginalne wytrzymują ciśnienie 6 atmosfer). Do butelki wlewamy 10 g koniaku i 60-100 g syropu z cukru (1 kg cukru rozpuszczamy w 2 l wody). Butelkę napełniamy winem, pozostawiając nieco miejsca (pod korkiem). Przygotowujemy zmiękczone w parze lub gorącej wodzie grube korki. Do butelki wsypujemy mieszaninę złożoną z 8 g kwasku cytrynowego i 2 g sody, szybko korkujemy i zawiązujemy drutem.

Butelki z szampanem przechowujemy w pozycji leżącej w pomieszczeniu o możliwie niskiej temperaturze. Szampana można także przyrządzić inaczej. Do butelki wlewamy wino, dodajemy nieco szlachetnych drożdży (najlepiej Champagne) i 10 g cukru. Drożdże i cukier wytworzą w butelkach ciśnienie 3-4 atmosfer. Butelki korkujemy zmiękczonymi korkami o średnicy półtora rażą większej od średnicy szyjki butelki, zawiązujemy drutem i wynosimy do chłodnego pomieszczenia.

Komentarze do: Szampan domowy

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda
chlniencieForumowicz2016-01-06 23:45:16
Podczas reakcji sody z kwasem cytrynowym oprócz dwutlenku węgla wydziela się cytrynian sodu. Czy ma on duży wpływ na smak?
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)
eldekoForumowicz2014-01-28 19:20:53
Witam,

Jeśli masz oryginalny korek od szampana do powinieneś go wcisnąć, ja w taki sposób robie szampana, i używam starego odrutowania, żeby sufitu mi nie zniszczyło :)

Pozdrawiam
KonradGość2014-01-25 20:34:22
Witam
Może ma ktoś wiedzę na temat korkowania takiego wina musującego? Domyślam się że zwykła korkownica do wina to raczej odpada, korek do szampana jest szerszy, a i ręką raczej nie sposób tego wbić.

Pozdrawiam