Patent na ekspresowe nalewki, likiery i drinki dla początkujących, sprytnych i zabieganych
Wielu Forumowiczów z alkohole-domowe.com to prawdziwi specjaliści od nalewek, którzy mają lata doświadczenia w tej materii. Spora część z nich dzieli się chętnie wiedzą, wymienia przepisami i służy radą w obszarze domowej produkcji trunków, niektórzy natomiast nie zdradzają sekretów rodzinnych, często przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Poza "starymi wyjadaczami" wielu z nas dopiero zaczyna przygodę z nalewkami, albo wręcz ma zerowe doświadczenie i szuka w sieci wiedzy na ten temat.
Zatem początkujący amator domowych alkoholi postanawia zrobić ulubioną wiśniówkę, znajduje jego zdaniem odpowiedni przepis i... tu zazwyczaj zaczynają się schody, które niejednego potrafią skutecznie odwieść od tematu. Dlaczego? Przecież przepis nazywa się "najprostszy przepis na domową wiśniówkę", miało być łatwo, a nie jest? Okazuje się, że lepiej wydrylować wiśnie, bo amigdalina zawarta w pestkach zamienia się w toksyczny cyjanowodór. Dylemat drylować czy nie drylować? Początkujący amator - dobra, boję się zatrucia, to drylownicę będę musiał kupić, będzie zabawa… Jeszcze potrzebny wielki słój, koniecznie szklany, dużo czasu i cierpliwości. Najpierw zalać alkoholem o mocy około 60-70% i maceracja w ciepłym nasłonecznionym miejscu minimum 2 tygodnie i codziennie najlepiej zamieszać słojem, co by lepiej się robiło… ale zaraz - inni twierdzą, że nie - to absolutnie za krótko i nie na słońcu, bo się utlenia. Lepiej 2 miesiące w ciepłym, ale zacienionym. I bądź tu mądry, kogo słuchać, kto wie lepiej? Potem to trzeba zlać do kolejnego naczynia, zasypać pozostałe wiśnie cukrem i znowu mieszać co kilka dni i czekać Bóg wie ile? Aaa i dopiero potem to wszystko mam połączyć i znowu czekać tym razem w chłodzie i ciemności przez kolejne tygodnie po czym następnie przefiltrować przed zlaniem do butelek, bo inaczej zamiast klarownego trunku wyjdzie mi nieestetyczna breja… I tu cześć amatorów rezygnuje, zapał był słomiany, bo to za dużo roboty, myślał amator, że nalewka zrobi się sama i zajmie to góra tydzień, a on wiecznie w pracy, nie ma na to czasu, poza tym mieszka w bloku i nie ma piwnicy gdzie być to miało dojrzeć, a w mieszkaniu jest gorąco.
I tu z odsieczą przybywają gotowe koncentraty owocowe marki Profimator, które pozwalają w szybki sposób, bez specjalistycznego sprzętu uzyskać domowej roboty nalewki i likiery. Formuła jest banalna, wystarczy butelka o pojemności 1 litr, wybrany koncentrat i czysta wódka, lub w przypadku mlecznych likierów mleko skondensowane niesłodzone.
W ofercie jest ponad 20 smaków owocowych, ziołowych i deserowych dostępnych od ręki w naszym sklepie alkohole-domowe.pl, wystarczy klliknąć TUTAJ.
Nalewki owocowe i ziołowe uzyskasz dodając do 700ml wódki 1 opakowanie = 300ml wybranego koncentratu Porfimator.
Dostępne smaki:
Gotowy koncentrat do przygotowania nalewki imbirowej z miodem i cytryną. Produkt polski, 300ml.
Kup Teraz
Gotowy koncentrat soku do przygotowania nalewki z czarnej porzeczki. Naturalne składniki, wyprodukowana w Polsce, 300ml.
Kup Teraz
Naturalna zaprawka do sporządzenia nalewki cytrynowo-pomarańczowej. Naturalne składniki, wyprodukowana w Polsce, 300ml.
Kup Teraz
Gotowa naturalna esencja do przyrządzenia nalewki żurawinowej. Naturalne składniki, wyprodukowana w Polsce, 300ml.
Kup Teraz
Zaprawka do przygotowania pysznego grzańca. Naturalne składniki, wyprodukowana w Polsce, 300ml.
Kup Teraz
Przygotowanie likieru o smaku orzechów laskowych jest proste gdy skorzystasz z gotowej, wyprodukowanej w Polsce zaprawki 300 ml.
Kup Teraz
Ta zaprawka wymaga dodania 400ml wódki i pozwala uzyskać 0,7l gotowej nalewki. Wyprodukowana w Polsce, 300ml.
Kup Teraz
Kremowe, mleczne likiery uzyskasz dodając do 400ml wódki 1 opakowanie = 300ml wybranego koncentratu Profimator i 300ml mleka zagęszczonego niesłodzonego.
Dostępne smaki:
Koncentrat do przygotowania pysznego likieru Słony Karmel. Naturalne składniki, wyprodukowana w Polsce, 300ml.
Kup Teraz
Gotowy koncentrat do przygotowania likieru Irish Coffee. Naturalne składniki, wyprodukowana w Polsce, 300ml.
Kup Teraz
Zaprawka do przygotowania likieru kokosowego. Prosty sposób na coconut cream. Wyprodukowany w Polsce, 300ml.
Kup Teraz
Mimo braku takiej informacji na opakowaniu, do stworzena likierów na bazie mleka skondensowanego polecamy również poniższe smaki:
Przygotowanie likieru o smaku orzechów laskowych jest proste gdy skorzystasz z gotowej, wyprodukowanej w Polsce zaprawki 300 ml.
Kup Teraz
Poza nalewkami i likierami w tzw. "trymiga" stworzysz także klasyczne drinki, którymi możesz zaskoczyć swoich gości! Wystarczy, że do 0,5l wódki dodasz 1 litr wody (gazowana czy nie, wybierz jak wolisz) i 1 opakowanie = 300ml gotowego mixu Profimator. Dostępne są bazy do klasyków koktajli znanych na całym świecie:
Baza do orzeźwiających drinków na lato. Naturalne składniki, wyprodukowana w Polsce, 300ml.
Kup Teraz
Pina Colada baza do drinków. Naturalne składniki, wyprodukowana w Polsce, 300ml.
Kup Teraz