Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.6/5
Ilość ocen: 154
Złoty maliniak na miodzie nawłociowym
Zaprawka Honey Whiskey 250 mlrabat 3%
Zaprawka Honey Whiskey 250 ml
Zaprawka do przyrządzenia miodowej whisky

Kup Teraz
Do przygotowania tej prostej, a jakże smakowitej nalewki potrzebujemy:
  • 1 litr malin
  • 1,2 litra alkoholu o mocy 50 %
  • 200 ml miodu z nawłoci (możemy zastąpić go miodem lipowym)


Przygotowanie:

Dojrzałe maliny warto wcześniej zamrozić, łatwiej wówczas ulegają maceracji.  Sposób przygotowania nalewki jest prosty:

  1. Do czystego 2-litrowego słoja wkładamy maliny.
  2. Do słoja dolewamy około 1,2 litra alkoholu – jeśli nie wiecie w jaki sposób rozrobić spirytus z wodą to skorzystajcie z prostej aplikacji na Androida pod nazwą Kalkulator Mocy Alkoholu
  3. Słój odstawiamy w ciepłe, ale ciemne miejsce na okres 3 tygodni, co kilka dni lekko nim poruszając.
  4. Po tym czasie zlewamy nalewkę do drugiego naczynia –  najlepiej przy użyciu lnianej ściereczki jako filtra (lub pieluchy tetrowej ).
  5. Miód nawłociowy w ilości 200 ml (może być więcej jeśli gustujemy w słodkich nalewkach) łączymy z maceratem malinowym. Jeśli miód się skrystalizował należy go podgrzać w garnku z kąpielą wodną – my akurat użyliśmy miodu świeżo zebranego, który otrzymaliśmy od naszego Kolegi z Forum
  6. Całość mieszamy aż do całkowitego rozpuszczania miodu i odstawiamy w chłodniejsze miejsce na 2 miesiące. Po tym czasie nalewkę filtrujemy przy użyciu sączków filtracyjnych (pamiętajmy, aby je zwilżyć wodą przed użyciem), rozlewamy do ozdobnych butelek na nalewki i już możemy degustować!To doskonała nalewka na jesienne i zimowe dni.
Pyszne polskie maliny w połączeniu z miodem nawłociowym, który ma właściwości antyseptyczne i żółciopędne, wzmacnia organizm i polecany jest w leczeniu infekcji gardła, dróg żółciowych, stawów, prostaty oraz nerek. Doskonała jako dodatek do rozgrzewającej herbaty.


Komentarze do: Złoty maliniak na miodzie nawłociowym


Zaloguj się aby skomentować.


Drożdż_GoergeForumowicz2018-09-30 12:10:45
Nie trzeba zasypywac cukrem, szczególnie, że bedzie dodawany miód. Nie ma tez problemu, że w dwóch słojach się przygotowuje.
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)
Drożdż_GoergeForumowicz2018-09-24 16:50:30
Nie rozumiem dlaczego ten przepis jest w dziale miodów pitnych.
natalia31Gość2017-10-20 21:50:51
Witam :)
Jestem w trakcie robienia nalewki z malin i miodu nawłociowego. Zaznaczę że robię to pierwszy raz i nie wiem do końca czy wykonuje to dobrze. Zakupiłam słoik 2 l i włożyłam do niego maliny , niestety cały się zapełnił maliny więc stwierdziłam że muszę przełożyć maliny do drugiego i następnie rozdzieliłam to na dwa słoiki i zalałam 1l spirytusu. Czy może tak być ? Czy muszę zasypywać w ogóle cukrem ?
Proszę o odpowiedz , będę bardzo wdzięczna :) Pozdrawiam