Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.8/5
Ilość ocen: 149
Sklep Alkohole-Domowe.pl dystrybutorem Iberian Coppers S.A.

alembik miedzianyZ przyjemnością informujemy, że sklep Alkohole-Domowe.pl został oficjalnym dystrybutorem na Polskę firmy Iberian Coppers S.A. największego i najbardziej uznanego na świecie producenta alembików miedzianych pod marką Al-Ambiq. Firma ta wytwarza produkty miedziane do destylacji alkoholi i nie tylko od roku 1837. Oferujemy Państwu najbardziej klasyczne i rozpowszechnione w całej Europie destylatory miedziane, które używane są od stuleci do destylacji alkoholi owocowych oraz olejków eterycznych.

W naszej ofercie posiadamy siedem różnych modeli alembików miedzianych w różnych rozmiarach wahających się pomiędzy 5 i 30 litrów.

alembik miedzianyOferujemy m.in.  klasyczny alembik Łabędzia Szyja o charakterystycznym kształcie, który jest prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnionym modelem wśród destylatorów miedzianych, wielozadaniowy, doskonały dla każdego początkującego producenta domowego.

Kolejny to jednosegmentowy kompaktowy alembik typu Alquitar – równie popularny, chętnie wybierany przez Portugalczyków do wytwarzania destylatów o wysokiej jakości z powodu wydłużonego czasu destylacji.alembik miedziany

alembik miedzianyAlembik Kolumnowy Coluna to kolejna niezwykła pozycja w naszej ofercie, urządzenie które służy do destylacji alkoholi bądź olejków eterycznych i wód kwiatowych. Przedłużenie głowicy pozwala na umieszczenie w niej wsadu z np. ziół. 


Następny model to Alembik Capacete z tzw. kapturem na szczycie głowicy – jest to klasyczny destylator do produkcji owocówek, pozwala na odbiór większych ilości destylatu w jednym procesie, destylat w tym przypadku wymaga dwu lub trzykrotnej obróbki. alembik miedziany

alembik miedzianyKolejny model to już nieco bardziej skomplikowana konstrukcja. Alembik z Uszczelnieniem Wodnym to miedziany dwusegmentowy destylator ze specjalną uszczelką, w którym woda właśnie służy do uszczelnienia całości. Alembik ten posiada również specjalną miedzianą soczewkę, która służy jako skuteczny deflegmator. 

alembik miedzianyKolejna pozycja to słynna Łaźnia Maryśki czyli Bain Marie. Alembik dwusegmentowy z płaszczem wodnym (zbiornik w zbiorniku). Idealny do destylacji gęstych nastawów owocowych, dzięki płaszczowi wodnemu nastaw nie będzie się przypalał. Destylacja na tym alembiku może przebiegać wolniej niż na tradycyjnym urządzeniu jednościennym, ale daje lepsze efekty oraz możliwość odpędu np. szlachetnej śliwowicy bez jej zmarnowania, przypalenia.

alembik miedzianyOstatni na liście to alembik jednosegmentowy z kolumną destylacyjną typu Reflux oraz chłodnicą Liebiga, który powstał w czasach współczesnych i jest odpowiedzią na potrzeby destylerów, którzy chcieliby otrzymywać destylaty nieowocowe o wyższych stężeniach czystszego, bezwonnego alkoholu typu wódka. Ten alembik bazuje na kotle tradycyjnego alembika typu Łabędzia Szyja, modyfikacją w tym przypadku jest zastąpienie tradycyjnej chłodnicy przez kolumnę destylacyjną typu Reflux zamontowaną bezpośrednio na głowicy (kopule). System ten pozwala znacząco oczyścić destylat i zwiększyć zarazem zawartość alkoholu o 70%.

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą.

 Komentarze do: Sklep Alkohole-Domowe.pl dystrybutorem Iberian Coppers S.A.


Zaloguj się aby skomentować.