Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.8/5
Ilość ocen: 164
Literatura o tematyce alkoholowej

Prezentujemy nasz szeroki wybór literatury o tematyce alkoholowej. Wiele ciekawych pozycji, które warto mieć w domowej bibliotece.

Książka opisuje najlepsze piwa świata, ich atuty i największe sekrety. Ujawnia, co...
W tym praktycznym przewodniku znajdziemy opisy światowych destylarni, technik produkcyjnych, etykiet i butelek. Książka przybliża pochodzenie whisky i jej różne style.
Piwo to trzeci po wodzie i herbacie najczęściej spożywany napój na świecie. Pierwszym etapem jego warzenia jest uzyskanie słodu, następnym...
Porady dla początkujących, historia wina, przepisy na nalewki owocowe i ziołowe
Nalewki owocowe pachną pełnią lata, orzechowe są idealne na długie zimowe wieczory, ziołowe nie tylko wybornie smakują, ale także leczą.
Od wina agrestowego, arcydzięgielówki i alaszu, poprzez pigwówkę do miodu kasztelańskiego, czyli prawie 300 przepisów na wina domowe, nalewki i miody.
Ponad sto niezwykłych przepisów na trunki z ziół, owoców, kwiatów i nie tylko!
1000 najwspanialszych piw świata, z poczuciem humoru przedstawione przez jednego z najbardziej prominentnych piwnych kronikarzy świata.
Autor tej książki ,piwowar hobbysta z wieloletnim doświadczeniem podpowiada, jak produkować pierwszorzędne piwo, które nie ustępuje jakością piwom komercyjnym.
Książka przeprowadzi Czytelnika przez wszystkie etapy produkcji alkoholu.
Częstowanie członków rodziny lub przyjaciół alkoholem własnej roboty? bezcenne. Ich wytwarzanie wymaga sporej dozy cierpliwości i zaangażowania, ale efekty są tego warte.
Poradnik kulinarny "Nalewki" to: ponad 100 wspaniałych przepisów, krótkie wstępy z przydatnymi wskazówkami...
Domowe nalewki, jakimi nasze prababcie leczyły wszelkie dolegliwości, powracają w wielkim stylu na do naszych spiżarni, apteczek i na stoły.
Przekazywane z pokolenia na pokolenie przepisy na rozmaite domowe trunki uchodziły za cenne wiano - dziś tradycja domowego wyrobu trunku powraca.
Przygotowane domowym sposobem nalewki tradycją sięgają średniowiecza. Dziś na nowo stają się powodem do dumy gospodarza częstującego alkoholem.
Nalewki, nastojki lub - z łaciny - "tynktury" albo "tinktury" początkowo sporządzane były przez aptekarzy i traktowane jako lekarstwo, ponieważ okazało się, że alkohol skutecznie wzmacnia działanie ziół.
Półki supermarketów uginają się pod ciężarem najrozmaitszych marynat, konfitur, nalewek, jednak nawet te najlepsze produkty nie dorównują w smaku domowym przetworom.
Autorka przedstawia receptury na optymalne wykorzystanie ziół, które powinny się znaleźć w każdej domowej apteczce, sposoby optymalnego ich wykorzystania.
Ponad 100 przepisów.

Ad agrestówki, absyntu i alaszu do żubrówki i żurawinówki, czyli ponad sto przepisów na nalewki domowe według starych, sprawdzonych receptur.
Od agrestówki, absyntu i alaszu do żubrówki i żurawinówki, czyli ponad sto przepisów na nalewki...
Pasikonik, Jagodzianka, Poranna rosa, Pszczółka, Łapanie niedźwiedzia... Cóż to za dziwaczny zbiór? Może bajki ...? Niezwykły koloryt...
Tygodniowy kalendarz paskowy doktor Jadwigi Górnickiej
Książka zawiera oryginalne receptury na wyborne wina i nalewki, kolorowe, pachnące likiery o 1000 smaków, oraz herbatki z ziół, kwiatów i przypraw korzennych.
Książka rekomendowana przez Hiszpańska Akademię Gastronomii. Autor Carlos Falco to wytrawny znawca przedmiotu, niezwykle ceniony winiarz, wprowadzi cię w fascynujący świat win.
Prezentowana Państwu książka Teresy Stąpór Wina i nalewki dla każdego gwarantuje spełnienie tylko jednego, ale najważniejszego z powyższych warunków – zawiera znane od wieków, przez pokolenia doskonalone przepisy na niepowtarzalne w smaku, zapachu i barwi
Ponad 110 przepisów, a z nich wiele ma dodatkowe kombinacje, na drobne przekąski, świeże sałaty, soczyste grilowane mięsa, orzeźwiające owocowe desery.
Alkohole Świata to bogato ilustrowana pozycja o objętości ponad 800 stron.
Książka przedstawia wyczerpujący zbiór 1001 przepisów na modne klasyczne i współczesne koktajle.
W niniejszej publikacji autor, pasjonat domowego wyrobu żywności, prezentuje sprawdzone receptury na rozmaite nalewki i likiery - głównie owocowe, ale także ziołowe oraz kwiatowe.
Książka zawiera 265 przepisów na nalewki, likiery, wina, wódki, miody.
Książka zawiera mnóstwo przepisów na alkoholowe delicje wypróbowanych przez miłosników domowych smaków i wyrobów, z wykorzystaniem owoców wyhodowanych samodzielnie na działce lub w ogrodzie.
Na 835 stronach zamieszczone wspaniałe przepisy i zdjęcia.
Dobrze przygotowany domowy alkohol to przede wszystkim wspaniały smak, aromat i kolor.
Podręczny przewodnik konesera win - zawiera wszystko co trzeba wiedzieć o szampanie i winach musujących.
Ponad 180 prostych, sprawdzonych receptur, przejrzysty i wygodny format.
Dobra nalewka to przede wszystkim wspaniały aromat, smak i kolor. Książka ta przekazuje podstawową wiedzę z zakresu komponowania tych trunków.
Autor przedstawia receptury na napoje (z alkoholem i bez) oraz dania, które pomogą pozbyć się złego samopoczucia spowodowanego spożyciem nadmiernej ilości alkoholu.
Książka zawiera 85 przepisów na nalewki domowe.
Moda na koktajle opanowała cały świat, nie ominęła także Polski. I nic w tym dziwnego, są smaczne, kolorowe i orzeźwiające. Napoje te podaje się często w różnych sytuacjach, miejscach i okolicznościach.
Obszerny poradnik o wytwarzaniu destylatów alkoholowych.
Okowita, przepalanka i nalewki Andrzeja Fiedoruka - kompendium wiedzy o alkoholach, z uwzględnieniem zarówno historii ich wytwórczości, spożycia, jak i bogactwa zachowanych w literaturze i ustnych przekazach przepisów.
Samogon historia i sposoby jego przyrządzania w warunkach domowych