Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.8/5
Ilość ocen: 168
Węgiel Aktywny Płynny - Jan Okowitarabat 3%
Węgiel Aktywny Płynny - Jan Okowita
Aktywny węgiel w płynie usuwa niepożądane produkty fermentacji już w jej trakcie.

Kup Teraz

Spożycie alkoholu w Polsce wynosi obecnie ok 11 litrów czystego etanolu na osobę i ok 80 litrów trunków łącznie. Nieumiarkowane i nieodpowiedzialne picie alkoholu często jest przyczyną chorób, przestępstw, wypadków drogowych, nieoczekiwanych ciąży, patologii i wielu innych.

Kilka faktów: Spożywanie powyżej 60gram czystego alkoholu dziennie jest dość ryzykowne i prowadzi do trwałych zmian w zdrowiu. Alkohol etylowy jest na trzecim miejscu wśród czynników antyzdrowotnych dla ludzi. Ok 60 różnych chorób ma swój początek w alkoholu. 3,8% zgonów na świecie jest spowodowane spożywaniem alkoholu, jest to ok 2,3 miliona rocznie.

Biorąc po uwagę charakter tej strony oraz szerzenie świadomości nt. spożywania trunków procentowych portal Alkohole-Domowe.com zachęca do rozważnego podejścia do alkoholu oraz wspiera poniższe akcje promujące rozmyślne picie alkoholi nie tylko domowych.

 

 

(Alkohol. Tylko dla pełnoletnich) Pozory mylą, dowód nie

Reaguj, gdy niepełnoletni kupuje alkohol

„Pozory mylą, dowód nie” – pod takim hasłem Komenda Główna Policji i Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie od 2009 r. realizują ogólnopolską kampanię edukacyjną, której celem jest ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz przeciwdziałanie spożyciu alkoholu w tej grupie wiekowej. 

W połowie lipca 2012 r. rusza kolejna edycja programu, tak jak poprzednia, ukierunkowana na aktywizację środowisk lokalnych.

 http://www.pozorymyla.pl/


W ciąży nie piję alkoholu

Inicjatywa Kampanii Piwowarskiej polegająca na zachęceniu kobiet ciężarnych do całkowitego odstawienia alkoholu w czasie ciąży.

Czy konsumpcja alkoholu w ciąży szkodzi? Czy jedno małe piwo lub lampka wina mogą być niebezpieczne dla nienarodzonego dziecka? Stanowisko Kompanii Piwowarskiej jest jednoznaczne - kobiety w ciąży powinny unikać alkoholu. Aby o tym przypomnieć firma wprowadza na swoje materiały reklamowe nowe oznaczenia odpowiedzialnościowe: W CI¡ŻY NIE PIJę ALKOHOLU.

http://www.kp.pl/dla-mediow/aktualnosci/w-ciazy-nie-pije-alkoholu.html
 

Ciąża bez alkoholu

Ogólnopolska kampania edukacyjna Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Główne cele kampanii to zmniejszenie liczby kobiet pijących w czasie ciąży oraz zwiększenie wiedzy na temat negatywnego wpływu alkoholu na płód.

http://www.ciazabezalkoholu.pl/

 

 

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu


Inicjatywa przemysłu piwowarskiego.

Edukacyjna akcja Polskich Browarów. Oznakowanie „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” to wspólna inicjatywa browarów zrzeszonych w Związku Pracodawców „Polskie Browary”. Organizacja, chce rozszerzyć akcje również na mniejszych regionalnych producentów piwa.

http://www.kp.pl/dla-mediow/aktualnosci/nigdy-nie-jezdze-po-alkoholu-oznakowanie-etykiet-piwa-z-inicjatywy-przemyslu-piwowarskiego.html

Prowadzę jestem trzeźwy

Trzeźwość to program edukacyjny, którego celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia. Wyróżnia go pozytywny wydźwięk przekazywanych komunikatów, odwoływanie się do pozytywnych cech człowieka i akcentowanie zasady, że trzeźwość to sprawa naturalna, powszechna i modna.

http://www.trzezwosc.pl/

Prowadzę. Nie piję.

Wspólna akcja Real i Diageo.

Celem kampanii „Alkohol to odpowiedzialność. Pij rozważnie” jest promocja odpowiedzialnego picia alkoholu.

http://www.real.pl/press-room/komunikaty-prasowe/nowe/kampania-spoleczna-sieci-real-i-firmy-diageo-pij-rozwaznie-405/

   

Pij odpowiedzialnie

Akcja Heinekena, zachęcająca do odpowiedzialnego picia piwa oraz alkoholu.

http://www.heineken.com/pl/enjoyresponsibly/our-campaign.aspx

Polecamy serwisy powiązane:
 

Sprawdź promile

 „Sprawdź promile” to nowatorski program edukacyjny przygotowany przez Kompanię Piwowarską, dzięki któremu można telefon komórkowy wykorzystać jako podręczny alkomat i o każdej porze sprawdzić ilość promili w organizmie oraz poznać orientacyjny czas kiedy możemy bezpiecznie prowadzić samochód.

http://www.sprawdzpromile.pl/
https://apps.facebook.com/sprawdzpromile/?fb_source=search&ref=ts

 

ABC Alkoholu

Serwis zachęcający do podejmowania przemyślanych i odpowiedzialnych decyzji dotyczących spożywania alkoholu.

http://www.abcalkoholu.pl/

   
   
   
   
   janekGość2020-03-23 16:45:22
Kierowcy, bądźcie świadomi i nie prowadźcie po alkoholu. Zainwestujcie przynajmniej w alkomat https://alkopatrol.pl i miejcie spokojną głowę, że prowadzicie trzeźwi.
AdamSponsor2016-09-11 22:32:52
Jeśli chcesz zrobić coś dobrze to zajrzyj do sklepu Alkohole Domowe! Tam jest wszystko czego potrzebuje prawdziwy domowy producent. Jako zarejestrowany użytkownik na forum
otrzymasz rabat 3% na zakupy !!! (Komentarz sponsorowany, ukryj te reklamy)