Znaleziono 61 wyników

autor: seba_s
wtorek, 27 gru 2011, 12:58
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Nowy projekt na forum
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6587

Re: Nowy projekt na forum

Witam, od pewnego czasu interesuje się amatorskimi kolumnami półkowymi, większość informacji posiadam z forum http://homedistiller.org/forum/viewtopic.php?f=17&t=17952, szczególnie temat w odnośniku oraz forum http://www.artisan-distiller.net/phpBB3/viewforum.php?f=61&sid=0c3bd0aacbac9953d79...
autor: seba_s
czwartek, 24 lis 2011, 10:29
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kolumna - prośba o pomoc
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 11500

Re: Kolumna - prośba o pomoc

W takim razie gratuluję wyniku i witam w gronie niekonwencjonalnych rozwiązań ;) Małą uwaga, mówiłem że pęknie ;P, w tej kwestii testowałem różne butelki najsensowniejsze wydają się po "Kubusiu" ścianka około 3mm. Słoiki mogą być gorsze pod tym względem, nie wiem jak to połączyłeś i jakie ...
autor: seba_s
poniedziałek, 21 lis 2011, 10:24
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kolumna - prośba o pomoc
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 11500

Re: Kolumna - prośba o pomoc

seba_s kształt wygięcia ZP jest dobry. Chodzi o to żeby skropliny spływały na środek ZP i kapały centralnie w dół. Umieszczaj je co jakiś kąt ( forumowicze podają rożnie co 30 - 45 stopni) Dzisiaj będę i ja brał się za ZP. Coś chyba nie doczytałeś, raczej odradzam ZP i nie będę ich miał zamiar robi...
autor: seba_s
poniedziałek, 21 lis 2011, 09:03
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kolumna - prośba o pomoc
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 11500

Re: Kolumna - prośba o pomoc

Witam, mam kilka uwag: 1. ZP - poniżej rysunki jak powinny wyglądać i być rozmieszczone aby wykorzystać je w pełni. Wygięcie na środku powoduje spływanie na środek wypełnienia, a rozmieszczenie po całym obwodzie koła zwiększa wydajność. Trochę krytyki ;) jeśli chodzi o ZP w słoikach/butelkach, uważa...
autor: seba_s
czwartek, 10 lis 2011, 21:43
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: [RW] Moj pierwszy aparat :D
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 30934

Re: [RW] Moj pierwszy aparat :D

Jeżeli interesuje Cię kolumna z butelek zapraszam do tematu http://alkohole-domowe.com/forum/kolumn ... t4229.html i http://alkohole-domowe.com/forum/koluma ... t3926.html.
Uszczelnienia rozwiązałem matą silikonową, butelki od "Kubusia" są idealne do tego :)
autor: seba_s
środa, 26 paź 2011, 21:45
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Niski woltaż destylatu przy temperaturze 78,2 na szczycie kulumny
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3924

Re: Niski woltaż destylatu przy temperaturze 78,2 na szczycie kulumny

Witam, wszystko zależny od ciśnienia i jeszcze kilku warunków, na moje kolumnie temp. stabilizacji to 76,6C na działce, w mieszkaniu w bloku na pierwszym pietrze temp. stabilizacji to około 78,5C. Moc w obu miejscach taka sama 94-95% przy odbiorze około 0,7-1 l/h. Więc ustal temp. na podstawie tempa...
autor: seba_s
piątek, 30 wrz 2011, 20:48
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Miedziany alembik
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 7424

Re: Miedziany alembik

Nie wiem czy około 50 zł to dużo, byłem ostatnio na targu staroci i widziałem podobną kankę jednak bez pokrywki.
Za kolbę szklaną dałem 5L 80 zł, kanka ma 8l użytkowego więc jak dla mnie jest ok :)
autor: seba_s
środa, 28 wrz 2011, 16:53
Forum: Osprzęt
Temat: Co sądzicie o tym zestawie?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6012

Re: Co sądzicie o tym zestawie?

Też mnie to zastanawiało zawsze, jak ci spryciarze wywalają te rureczki. Szczególnie, że w moim deflegmatorze wylotowe rurki są "zaślepione" wgnieceniami w ściankach. Jakieś wąski szczypce i kruszycie toto? Ale daleko jest od wlotu do najbliższej rurki wypełnieniowej... I tak właśnie potł...
autor: seba_s
niedziela, 25 wrz 2011, 20:05
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Miedziany alembik
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 7424

Miedziany alembik

Witam, popchnięty do działania po przez otrzymanie 30 kg, śliwek na targu za 0,5 cytrynówki i 10 zł ;), zmotywowałem się do zrobienia alembika z kany, która prezentowałem wcześniej. Rurka fi 28 mm 0,5 m jako deflegmator wypełniony rurkami miedzianymi. Chłodnica 2-3 m fi 12 mm, kocioł ocynkowany, brz...
autor: seba_s
niedziela, 25 wrz 2011, 17:59
Forum: Akcje Specjalne
Temat: Konkurs na najfajniejszą fotkę o alkoholach domowych!
Odpowiedzi: 65
Odsłony: 33247

Re: Konkurs na najfajniejszą fotkę o alkoholach domowych!

Witam,
a oto moje przygotowania do zimy ;)
autor: seba_s
niedziela, 11 wrz 2011, 09:24
Forum: Galeria destylatorów szklanych
Temat: Kolumna szklana - Alienqssak
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 10541

Re: kolumna rektyfikująca

Taka przestroga, ostatnio na działce w trakcie proces nagle skoczyła mi temperatura, ale był to koniec procesu więc myślę ok pogony, za chwile czuje alkohol w powietrzu dotykam chłodnicy, gorąca!! Okazało się, że jest awaria wody!!
Zawsze należy pilnować, to jest zabawa hobby, a nie produkcja!!
autor: seba_s
czwartek, 11 sie 2011, 22:19
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!
Odpowiedzi: 358
Odsłony: 159221

Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

ten za 23,99 ma próbkowanie 7-10 sek - mam taki i zaczyna mnie to drażnić, a ten drugi ma co 1 sek.
autor: seba_s
czwartek, 11 sie 2011, 19:18
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE
Odpowiedzi: 179
Odsłony: 81515

Re: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE

Hej, radius jak patrzę na twój rys. to od razu mi się nasuwa na myśl moja kolumna butelkowa http://alkohole-domowe.com/forum/koluma-butelkowa-t3926.html. Może rzeczywiście coś w tym jest bo Zygmunt nie wierzył w uzyskany prze zemnie wynik na 60 cm kolumnie. Fakt że system inny, ale rozmawiamy o powr...
autor: seba_s
środa, 10 sie 2011, 15:04
Forum: Akcje Specjalne
Temat: Superklar 24 H Spiritferm - 12 paczek do rozdania
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10456

Re: Superklar 24 H Spiritferm - 12 paczek do rozdania

3 To ja też :D
autor: seba_s
czwartek, 4 sie 2011, 21:38
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Miedziany alembik
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11636

Re: Miedziany alembik

macius pisze:0,5l? Jak to liczyłeś? Wg mnie bliżej 10l ;)
OK, mój błąd masz rację :) Promienia nie podniosłem do 3 ;)
autor: seba_s
czwartek, 4 sie 2011, 16:28
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Miedziany alembik
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11636

Re: Miedziany alembik

Po pierwsze super alembik, będę się na nim wzorował, fajnie że ktoś się czymś takim pochwalił na forum :klaszcze: A co do kuli to pojemność największej oferowanej na aukcji (fi 270) to około 0,5 L, według mnie zdecydowanie za mało, ale można je wykorzystać jako ładne elementy wykończenia. Myślę o wy...
autor: seba_s
piątek, 29 lip 2011, 10:44
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG] afrowawa - pierwszy destylator
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 6741

Re: [KEG] afrowawa - pierwszy destylator

Zawsze kolejna destylacja tego samego nastawu powoduje straty, przedgony pogony, coś tam zawsze w kotle zostanie. Przy następnych destylacji dodając "odpady" w miarę Ci się to wyrówna i będziesz otrzymywał prawie tyle ile powinno wyjść z teorii.
autor: seba_s
czwartek, 28 lip 2011, 13:07
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG] afrowawa - pierwszy destylator
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 6741

Re: [KEG] afrowawa - pierwszy destylator

Stężenie 40-50% pozwoli odebrać dość mocny i czysty produkt.
autor: seba_s
czwartek, 28 lip 2011, 12:38
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG] afrowawa - pierwszy destylator
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 6741

Re: [KEG] afrowawa - pierwszy destylator

Hej, pierwsza sprawa to kwestia bezpieczeństwa, przy dużym stężeniu alkoholu może dojść do nieprzewidywalnych efektów, alkohol jak wiadomo jest łatwopalny. Druga kwestia to jeśli rozcieńczysz "kiepski" alkohol, czystą woda masz większe szanse że więcej syfu, zostanie w garze, niż zostanie ...
autor: seba_s
środa, 27 lip 2011, 11:13
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Kolumna butelkowa
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3692

Kolumna butelkowa

Projekt: http://alkohole-domowe.com/forum/koluma-butelkowa-t3926.html uważam za zakończony. Wymiary: Wysokość 3 butelki po Kubusiu, litrowa po wódce na spodzie łącznie około 1m, wypełnienia około 80cm. Szerokość waha się od 6-8 cm. Głowica skraplająca: system CM, spirala 6 zwoi, miedziana. Grzałka: ...
autor: seba_s
wtorek, 26 lip 2011, 12:15
Forum: Projekty aparatur
Temat: Koluma Butelkowa
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 15215

Re: Koluma Butelkowa

Właściwie kolumna jest już w pełni ukończona, na razie nie mam aparatu aby pokazać całość :) Z około 45L nastawu cukrówki, wyszło 4,5L 94%, po dwukrotnej destylacji, odbiór 0,7-0,9 L/h. Zrobiłem mały test, mianowicie surówkę po pierwszym pędzeniu 5 L 94% i rozcieńczyłem (do 10 L) dodałem sody oczysz...
autor: seba_s
wtorek, 26 lip 2011, 12:03
Forum: Kotły
Temat: Miedziana kana
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3218

Re: Miedziana kana

Pewnie zrobię coś w ten deseń http://www.copper-alembic.com/products_detail.php?cat_id=6&prod_id=70&lang=en. Zamontuje termometr analogowy tarczowy taki od pieca CO, muszę się jeszcze zastanowić ile metrów rurki miedzianej będzie mi potrzebne i jakie fi. Jeszcze pozostaje kwestia pojemnika p...
autor: seba_s
niedziela, 24 lip 2011, 20:39
Forum: Kotły
Temat: Miedziana kana
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3218

Miedziana kana

Witam,
zakupiłem dziś kanę miedzianą, pojemność około 10 L użytkowa około 9L cena to 50 zł (sam nie wiem czy mało to czy dużo?).
Kana trochę przecieka na łączniach pewnie będzie trzeba poprawić lutowanie.
Macie jakiś pomysł jak na jej bazie zrobić ładny alembik? Czy się w ogóle nadaje?
autor: seba_s
wtorek, 19 lip 2011, 10:29
Forum: Problemy i pytania
Temat: luk-89 czyli bracia budują :)
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 7623

Re: luk-89 czyli bracia budują :)

Dokładnie jak mówi Calyx, przed przystąpieniem do projektu sugeruje poczytać temat http://alkohole-domowe.com/forum/cm-lm-vm-trzy-gracje-a-kazda-piekna-t2945.html Pozwoli to na podstawy zrozumienia działania tych systemów i wybór jednego z nich. Sam osobiście jestem zwolennikiem ewolucji, zacząć od ...
autor: seba_s
wtorek, 12 lip 2011, 10:04
Forum: Śmietnik
Temat: Jaki regulator/termostat do grzałki 2000W
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 9364

Re: Jaki regulator/termostat do grzałki 2000W

Dostałem schemat podłączenia od sprzedawcy, zadzwoń koleś całkiem spoko, doradzi Ci co należy zrobić żeby działało z grzałką 1500/2000W i pewnie sam to zrobi :)
autor: seba_s
wtorek, 12 lip 2011, 08:09
Forum: Śmietnik
Temat: Jaki regulator/termostat do grzałki 2000W
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 9364

Re: Jaki regulator/termostat do grzałki 2000W

Potwierdzam wczoraj zamontowałem w kegu i test na wodzie pozytywnie, regulacja płynna, sprzedawca zamontował w tej cenie większy radiator polecam :)

Mowa o tym :) :http://allegro.pl/regulator-mocy-obroto ... 64995.html
autor: seba_s
sobota, 9 lip 2011, 13:52
Forum: Problemy i pytania
Temat: Konsultacja aparatury
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6400

Re: Konsultacja aparatury

Hej, ja kupiłem ostatnio 2 takie http://allegro.pl/show_item.php?item=1700864994, sprzedający całkiem ok zamontował mi w cenie większy radiator bo pod grzałkę 1500W, do tego dokupiłem puszkę niepalną i mam fajny regulator z obudową :) http://www.nokaut.pl/puszki-elektryczne/puszka-podtynkowa-karton-...
autor: seba_s
czwartek, 7 lip 2011, 15:08
Forum: Łączenie
Temat: Jakiego kleju użyć??
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 37754

Re: Jakiego kleju użyć??

Witam, jeżeli silikon to zalecany jest ten do akwariów (tubka dostępna w większości sklepów zoologicznych cena to około 6-10 zł), można też stosować uniwersalny/budowlany ale tu nie ma pewności czy nie zostały dodane substancje szkodliwe. Temp. przy silikonie nie ma znaczenia większość jest od 150-2...
autor: seba_s
niedziela, 3 lip 2011, 22:38
Forum: Grzanie
Temat: Tuning kuchenek elektrycznych.
Odpowiedzi: 88
Odsłony: 54655

Re: Tuning kuchenek elektrycznych.

Ok, pewnie tak zrobię.
Trochę boje się grzebać w kuchence bo ma służyć też do jakiś dziwnych celów, gotowanie czy coś takiego ;)
autor: seba_s
niedziela, 3 lip 2011, 20:13
Forum: Grzanie
Temat: Tuning kuchenek elektrycznych.
Odpowiedzi: 88
Odsłony: 54655

Re: Tuning kuchenek elektrycznych.

No właśnie, też tak zrozumiałem tylko, że jak teraz grzeje z ustawionym na maxa to się wyłącza co jakiś czas i nie mogę ustabilizować kolumny.
autor: seba_s
sobota, 2 lip 2011, 05:33
Forum: Grzanie
Temat: Tuning kuchenek elektrycznych.
Odpowiedzi: 88
Odsłony: 54655

Re: Tuning kuchenek elektrycznych.

Chciałbym przerobić kuchenkę elektryczną, regulator chce zamontować w puszce i wyjść z niej gniazdkiem, w które będę wpinał kuchenkę.
Czy muszę przy tej metodzie, jakoś obejść ten regulator z termostatem, który jest już w kuchence zamocowany?
autor: seba_s
czwartek, 30 cze 2011, 00:04
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Zawartość cukru w cukrze, czyli jaki cukier wybrać?
Odpowiedzi: 109
Odsłony: 82630

Re: Zawartość cukru w cukrze, czyli jaki cukier wybrać?

Nie wierze, ja od samego początku puszczam tylko na biedronkowym i zawsze jest tyle ile powinno.
Ostatnio zrobiłem nastawy 2 x 10L z 4 kg cukru i otrzymałem 1,8 L 95% bez przedgonów i po gonów, wiec tyle ile powinno wyjść!!
autor: seba_s
poniedziałek, 27 cze 2011, 22:21
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Foto-przepisy.
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6060

Re: Foto-przepisy.

No właśnie widziałem kiedyś fotostory instalacji grzałki w kegu i musiałem się ostatnio sporo naszukać, a przydał by się osobny temat dobrze za tytułowany bez zbędnych komentarzy.
autor: seba_s
poniedziałek, 27 cze 2011, 17:41
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 597
Odsłony: 215263

Re: Kawały

Ojciec z synem przechodzą koło monopolowego:
- Tato? A co tutaj sprzedają?
- A tam... to takie barachło synu, dla próżniaków co bimbru pędzić nie potrafią...
autor: seba_s
niedziela, 26 cze 2011, 19:47
Forum: Kotły
Temat: Korki do kolb szklanych
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2546

Re: Korki do kolb szklanych

Jeżeli ten silikonowy to na pewno silikonowy to korzystaj z niego. Korki z korka testuje cały czas i się sprawdzają kosz to koło 5 zł, problem tylko taki, że jak mocowałem rurkę 10 mm to po kilku psoceniach kurczył się do takiego rozmiaru że wpadł do środka, problem się nie pojawia przy montowaniu r...
autor: seba_s
niedziela, 26 cze 2011, 10:45
Forum: Projekty aparatur
Temat: Koluma Butelkowa
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 15215

Re: Koluma Butelkowa

Czy listwa do kompa z bezpiecznikiem i wyłącznikiem da namiastkę bezpieczeństwa?

Po rozkręceniu puszki, okazało się że jest uziemienie.Mam już odpowiednie gniazdka, więc ten problem chyba rozwiązany. Dzięki za pomoc. ;)
autor: seba_s
sobota, 25 cze 2011, 18:38
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: destylacja.com - opinie
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5508

Re: www.destylacja.com

Załadowałem koszyk powyżej 100 PLN i po wpisaniu otrzymanego kodu dostałem komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Wprowadzony przez Ciebie kupon rabatowy jest nieprawidłowy lub został już użyty.
autor: seba_s
piątek, 24 cze 2011, 23:48
Forum: Projekty aparatur
Temat: Koluma Butelkowa
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 15215

Re: Koluma Butelkowa

Z tym regulatorem to pomyślę, a jeśli chodzi o uziemienie to grzałka ma dwa złącza tam podłączam fazę i zero, a uziemieni do kega ?
Mogę to uziemić prętem wbitym w zimie (na działce mam plastikowe rury nowa instalacja była robiona)?
autor: seba_s
piątek, 24 cze 2011, 22:03
Forum: Projekty aparatur
Temat: Koluma Butelkowa
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 15215

Re: Koluma Butelkowa

Dostałem grzałkę 1500W do kega PEPSI. Chce korzystać ze sprzętu na działce, a tam nie mam bolca od uziemienia w gniazdku. Jak mam to podłączyć żeby prąd mnie nie zabił? Druga kwestia, dostałem tez termostat/regulator do 125 C wyglądem przypomina ten http://hurt-agd.bazarek.pl/opis/171324/whirlpool-r...
autor: seba_s
czwartek, 23 cze 2011, 13:38
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: destylacja.com - opinie
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5508

Re: Nowy sklep na forum

Również polecam sklep, ceny przystępne, prezent był :)
Dostałem też kupon rabatowy, który niestety nie działa :/

Wyszukiwanie zaawansowane