Znaleziono 109 wyników

autor: JISKRA59
sobota, 22 maja 2021, 10:18
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Beczki - gdzie kupić
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 16465

Re: Beczki - gdzie kupić

jakis1234, z tymi pierogami to może nie do końca bym się zgodził. Jesteś z Opola to bar przy Kołłątaja, bodajże " Pierożek" jeżeli dobrze pamiętam się nazywał powinieneś znać. Swego czasu nie było wyjazdu do Opola, żeby tam nie zajrzeć i pierożków nie spróbować. Zresztą te pierogi były też...
autor: JISKRA59
sobota, 22 maja 2021, 05:15
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Beczki - gdzie kupić
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 16465

Re: Beczki - gdzie kupić

Tak gwoli informacji, jako że to też czynność zamierająca "Na babce ostrej kosę klepie się płaską stroną obucha młotka, natomiast na babce płaskiej ostrą stroną młotka. Klepanie kosy wymaga wprawy, gdyż niewłaściwie przeprowadzone powoduje pofalowanie ostrza" .https://allegro.pl/oferta/bab...
autor: JISKRA59
piątek, 21 maja 2021, 21:43
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Beczki - gdzie kupić
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 16465

Re: Beczki - gdzie kupić

Sorki, się postaram. Ten tekst wyszedł mi jako spontan, pod wpływem chwili. Zresztą sam mało piszę, wolę czytać i chłonąć wiedzę przekazywaną na tym forum przez innych, bardziej doświadczonych ode mnie.
autor: JISKRA59
piątek, 21 maja 2021, 16:38
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Beczki - gdzie kupić
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 16465

Re: Beczki - gdzie kupić

Skir napisał "wiedza bednarska w Polsce nie ma takich tradycji, jak np we Francji" i do tego stwierdzenia odnosiło się to co napisałem, i chyba nie poczuł się urażony moim postem, jeżeli tak to sorry, nie było to moim zamiarem. ogurek, co do tego walca historii, to odnoszę wrażenie iż, ten...
autor: JISKRA59
piątek, 21 maja 2021, 11:08
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Beczki - gdzie kupić
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 16465

Re: Beczki - gdzie kupić

Skir, z tymi ubogimi krewnymi w kwestii sztuki bednarskiej to nie do końca jest tak jak piszesz. My jako Polacy, a przede wszystkim Słowianie nie mamy się czego wstydzić. Już dawno chwalono nasze miody tęgo sycone i w bekach dębowych przechowywane i takoż piwa warzone przez naszych piwowarów koberam...
autor: JISKRA59
czwartek, 20 maja 2021, 22:16
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Beczki - gdzie kupić
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 16465

Re: Beczki - gdzie kupić

michal278, po pierwsze napisałem, że destylat leżakuje już 7 miesiąc, a nie 1,5 roku, a po drugie według Twojego twierdzenia przy tak małej pojemności beczki tj.15 l stosunek p/v jest za duży i powinienem uzyskać smak parkietu, a tak nie jest. Ubytków nie mierzyłem bo komu jak komu, ale aniołkom nie...
autor: JISKRA59
czwartek, 20 maja 2021, 11:07
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Beczki - gdzie kupić
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 16465

Re: Beczki - gdzie kupić

Witam, w ubiegłym roku dostałem w prezencie beczkę 15 l, kupioną w Akita Trade. Jak wiadomo darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby, więc choć trochę mała, po wodnym przygotowaniu jej do użycia, zalałem ją destylatem winogronowym i tak sobie stoi w średniej temperaturze około 7-15 stopni i wilgotn...
autor: JISKRA59
sobota, 13 lut 2021, 22:34
Forum: Cydr
Temat: Cydr słodzony erytrolem
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 10491

Re: Cydr słodzony erytrolem

Co do erytrolu w cydrze to radzę sprawdzić na stronie " Projekt cydr". Autor tego bloga ma sporą wiedzę na temat wszelkiego rodzaju cydrów, ponadto robił testy na dosładzanie różnymi słodkościami i doszedł do ciekawych wniosków. Proponuję wejść na jego bloga i poczytać. Robię cydr w/g jego...
autor: JISKRA59
czwartek, 11 lut 2021, 21:14
Forum: Kotły
Temat: Kocioł z płaszczem wodnym
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 26961

Re: Kocioł z płaszczem wodnym

Mnie nie przeszkadza, gotuję w garażu, a tam jest dobra wentylacja :D
autor: JISKRA59
czwartek, 11 lut 2021, 21:03
Forum: Kotły
Temat: Kocioł z płaszczem wodnym
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 26961

Re: Kocioł z płaszczem wodnym

Pawlik67, skup się raczej tylko na wodzie jako medium grzewczym, bo z tego co piszesz to ten gar z medium będzie otwarty. Ja mam kociołek z płaszczem spawany z zaworem bezpieczeństwa i jak gotuję to zawór z wiadomych względów jest otwarty i olej jakim płaszcz jest zalany, podczas rozgrzewania, wydzi...
autor: JISKRA59
środa, 10 lut 2021, 15:30
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Szukam butelek do trzymania produktu końcowego ;)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4703

Re: Szukam butelek do trzymania produktu końcowego ;)

Kleryk88, jeżeli mogę Ci coś doradzić to przejdź się po lepszych pubach, gdzie serwują lepsze alkohole ( i tak będą gorsze od naszych ;) :D ) i spytaj się czy mają na zbyciu puste butelki. Z reguły te lepsze trunki są lane do bardziej oryginalnych butelek niż standardowe. Jak masz możliwość to poszu...
autor: JISKRA59
poniedziałek, 8 lut 2021, 19:20
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Jak zepsuć nalewkę z wiśni
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7736

Re: Jak zepsuć nalewkę z wiśni

Nalewki z pestkowców robię trzeci rok i to ze sporych ilości owoców, bo średnio po 80-100 kg owoców na jeden rzut. Owoce nie drylowane zalewam alko i tak sobie stoją po pół roku, a czasem i dłużej. Śliwki na śliwowicę fermentuję i gotuję z pestkami. Pestki z pigwowca na pestkówkę to stały punkt prog...
autor: JISKRA59
niedziela, 7 lut 2021, 17:28
Forum: Po Godzinach
Temat: "...Fajny film wczoraj widziałem..."
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 8360

Re: "...Fajny film wczoraj widziałem..."

Z całej klasy tylko Jędruś jeszcze żyje, ale po chorobie już nie występuje, a szkoda bo z Mańkiem i Panem Krzysiem byli klasą samą w sobie, a teraz to tylko sami celebryci wnerwiają swoją twórczością przez małe tfu pisaną. Czasy się zmieniły i to nie koniecznie na lepsze. A Mistrzowie niech spoczywa...
autor: JISKRA59
wtorek, 11 sie 2020, 20:19
Forum: Po Godzinach
Temat: Pożegnanie z kolegą R
Odpowiedzi: 327
Odsłony: 64658

Re: Pożegnanie z kolegą R

arTii, to zależy co i ile musisz brać. Ja tych "dodatków smakowych" trochę biorę i to na przemiennie i zdarzyło mi się, że zdublowali mi to samo, a wszystko na raz nie chcą wypisywać. A dodzwonić się u mnie do przychodnii to czasem graniczy z cudem,ciągle zajęte. A tak to dzwonek do drzwi ...
autor: JISKRA59
wtorek, 11 sie 2020, 18:53
Forum: Po Godzinach
Temat: Pożegnanie z kolegą R
Odpowiedzi: 327
Odsłony: 64658

Re: Pożegnanie z kolegą R

bociann2, a może to jest swoisty początek New World Order :scratch:
autor: JISKRA59
wtorek, 11 sie 2020, 18:46
Forum: Po Godzinach
Temat: Pożegnanie z kolegą R
Odpowiedzi: 327
Odsłony: 64658

Re: Pożegnanie z kolegą R

Rozrywek, tak jest nie tylko w UK. Wczoraj stałem w kolejce do apteki, bo też wpuszczają po jednej osobie, żeby zrealizować recepty. Stało nas na tym słońcu jakieś 7-8 osób. Wszyscy przepisowo w odstępach 1,5-2 m. Za mną stała kobieta i nagle jeb i z rozmachem siadła sobie na tyłku na środku chodnik...
autor: JISKRA59
wtorek, 11 sie 2020, 18:16
Forum: Po Godzinach
Temat: Pożegnanie z kolegą R
Odpowiedzi: 327
Odsłony: 64658

Re: Pożegnanie z kolegą R

Witam. Proponuję przeczytać ten artykuł- https://www.mp.pl/covid19/badania/242859,wplyw-pandemii-covid-19-na-smiertelnosc-spowodowana-opozniona-diagnostyka-chorob-nowotworowych-w-anglii. Jest w miarę świeży czasowo bo z 4 sierpnia i co prawda potwierdza to co pisze Rozrywek, ale daje też nadzieję na...
autor: JISKRA59
piątek, 10 lip 2020, 18:59
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Single malt Nikka
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5335

Re: Single malt Nikka

Witam. Kamal, może to Ci coś podpowie. Informacje ze strony " Świat Whisky" Japonia jest drugim na świecie producentem whisky. Pierwsze wzmianki o japońskiej whisky można spotkać na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to rynek japoński otworzył się na rynek amerykański, zaczęto do Kraju Kwitną...
autor: JISKRA59
czwartek, 13 lut 2020, 14:42
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Okazje zakupowe
Odpowiedzi: 871
Odsłony: 335599

Re: Okazje zakupowe

TESCO ,cukier trzcinowy Królewski nierafinowany 5,99 zł/ kg
autor: JISKRA59
piątek, 20 gru 2019, 10:54
Forum: Po Godzinach
Temat: Boże Narodzenie 2019
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7083

Boże Narodzenie 2019

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzę wszystkim koleżankom i kolegom po fachu, zdrowia, szczęścia i oby Wasze nastawy zawsze startowały, sprzęty Wam nie szwankowały, a efekty Waszej pracy zawsze Was zadowalały. No i najważniejsze, oby syndrom dnia następnego nie występował , ani u Niej, ani u Nieg...
autor: JISKRA59
środa, 20 lis 2019, 21:01
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2593
Odsłony: 730950

Re: Śliwowica 2009 - 2019

Gacek, w tamtym roku, już po konkursie robiłem próby z ostatnią partią śliwek. Ten sam nastaw destylowałem na samej półkowej grzybkowej/trzy półki/ z głowicą thora, już bez bufora i bez OLM, zostawiłem próbkę, resztę wlałem z powrotem do kociołka i destylowałem ponownie na PS-ie i trzeci raz to samo...
autor: JISKRA59
środa, 20 lis 2019, 20:38
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2593
Odsłony: 730950

Re: Śliwowica 2009 - 2019

Kwiku, może masz rację :scratch: , ale pewność będziesz miał dopiero jak porównasz owoce z półkowej i z alembika. Ja wiem, że jedną z prawd objawionych jest to, iż gust jest jak dziura w :dupa: , każdy ma swój i to co np. ja zrobię i będzie mi smakowało to ktoś inny do ust nie weźmie i w drugą stron...
autor: JISKRA59
środa, 20 lis 2019, 18:56
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2593
Odsłony: 730950

Re: Śliwowica 2009 - 2019

Witam, i ja dorzucę swoje trzy grosze do tej dyskusji. W ubiegłym roku robiłem swoją śliwowicę na konkurs na kolumnie półkowej z buforem i OLM. Wszystko bardzo powoli, na niskiej mocy. Rezultat jaki uzyskałem mimo najszczerszych chęci był bardzo mierny. Radius może to potwierdzić bo był jednym z oce...
autor: JISKRA59
wtorek, 15 paź 2019, 18:58
Forum: Łączenie
Temat: Lutowanie -spawanie #1
Odpowiedzi: 95
Odsłony: 79835

Re: Lutowanie -spawanie #1

No to jak mówią hamerykanie" Houston, mamy problem" bo: Miedziano-fosforowy lut twardy z dodatkiem 5% srebra wg DIN EN 1044-CP104 (L-Ag5P), zakres temperatur topnienia 650 - 810°C, temperatura robocza 710°C. Stosowany do lutowania twardego miedzi z miedzią (bez użycia topnika). W przypadku...
autor: JISKRA59
wtorek, 15 paź 2019, 09:15
Forum: Łączenie
Temat: Lutowanie -spawanie #1
Odpowiedzi: 95
Odsłony: 79835

Re: Lutowanie -spawanie #1

Dokładnie tak, tylko tak jak napisałem wcześniej kołnierzyk triclampa pokrywałem pastą HS. Ja mam cały sprzęt zrobiony z miedzi, tylko łączenia są z triclampów fi 51. Dzięki temu mogę konfigurować różne zestawy. Lutowałem to mieszanką gazu z butli turystycznej + tlen z butli i wszystko szło szybko i...
autor: JISKRA59
wtorek, 15 paź 2019, 07:05
Forum: Łączenie
Temat: Lutowanie -spawanie #1
Odpowiedzi: 95
Odsłony: 79835

Re: Lutowanie -spawanie #1

@jatylkonachwile, wszystkie łączenia miedzi z talerzykami triclampa z KO łączyłem w ten sposób i działa, a nie jestem w tej dziedzinie fachowcem. Ten sposób poradził mi ktoś kto pracuje przy instalacjach wodnych i klimatyzacyjnych.
autor: JISKRA59
poniedziałek, 14 paź 2019, 12:31
Forum: Łączenie
Temat: Lutowanie -spawanie #1
Odpowiedzi: 95
Odsłony: 79835

Re: Lutowanie -spawanie #1

Witam. Spokojnie połączysz miedź z KO i miedź z miedzią lutując lutami twardymi np: Ag2P lub Ag5P z dodatkiem topnika np: HS Amasan. Samą miedź polutujesz lutem miękkim np: Sn97Cu3 i pastą do lutowania miękkiego np: Unipak. Zestaw do lutowania twardego można kupić już od 250zł.
autor: JISKRA59
wtorek, 8 paź 2019, 11:07
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Paweł Błąkała
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1543

Re: Paweł Błąkała

Witaj na forum Pawle. Z tego co piszesz, podstawy już jakieś masz. Na dobre rady na tym forum możesz spokojnie liczyć, aczkolwiek masz przed sobą sporo wiedzy zawartej na tym forum do przyswojenia. Także lektury na długie wieczory Ci nie braknie, a potem ćwiczenia praktyczne i tak , aż do skutku, kt...
autor: JISKRA59
wtorek, 8 paź 2019, 10:08
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2593
Odsłony: 730950

Re: Śliwowica 2009 - 2019

Witaj na forum jacek.nowicki. Tak przy okazji, dobry obyczaj każe się przywitać i napisać parę słów o sobie. A przechodząc do meritum, to napisz coś więcej o swoim sprzęcie: gaz, prąd, miedź czy KO, z płaszczem czy bez. Wtedy będzie można Ci pomóc konkretnymi radami.
autor: JISKRA59
poniedziałek, 30 wrz 2019, 19:23
Forum: W czym nastawiać?
Temat: Szukam fermentora o pojemności 50 litrów. Może być nieco większy.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7525

Re: Szukam fermentora o pojemności 50 litrów. Może być nieco większy.

Używam już przeszło dwa lata beczki plastikowe 60 l kupione w aabratku . Fermentuję w większości nastawy owocowe i uważam, że do tego celu są w sam raz. Mam kegi 50 l i taka pojemność beczki wystarcza akurat. Dekle są zakręcane i przy dobrym dokręceniu są szczelne. Jeżeli chce się super szczelność, ...
autor: JISKRA59
piątek, 30 sie 2019, 20:10
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Budowa destylatora półkowego w 100% z miedzi
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5687

Re: Budowa destylatora półkowego w 100% z miedzi

Witaj kolego. Tak na szybko: to policz koszty blachy miedzianej na sam zbiornik, pomijam fakt, że tak jak Ci szatajoh napisał to blacha jest za cienka i raczej nie wytrzyma obciążeń. Taka rada- popytaj kolegów na forum o koszt zbiornika z płaszczem z KO. Będzie wydaje mi się taniej i solidniej. Co d...
autor: JISKRA59
wtorek, 27 sie 2019, 09:23
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 939360

Re: Aktualne ceny cukru

Witam, wczoraj wieczorem jeszcze była.
autor: JISKRA59
poniedziałek, 26 sie 2019, 12:41
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Proszę o ocenę i radę
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 5522

Re: Proszę o ocenę i radę

Witaj kolego. Lesgo58 podał Ci trzy propozycje, Ty znalazłeś kolejną. Niezależnie jaką zabawkę sobie zafundujesz, to z czytania forum i nauki obsługi Twojego sprzętu, w oparciu o wiedzę zawartą na tym forum, nikt Cię nie zwolni. Może najpierw zainwestuj swój czas w czytanie forum i naukę :czytaj: , ...
autor: JISKRA59
poniedziałek, 26 sie 2019, 11:46
Forum: Problemy i pytania
Temat: Ulepszenie, modyfikacja kolumny- pomoc.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 4871

Re: Ulepszenie, modyfikacja kolumny- pomoc.

Witaj, tak na moje oko to masz kolego dość wysokiego PS. Z tego co piszesz to na razie celujesz w destylaty smakowe: typu owocówki i zboża. To odejście z głowicy na chłodnicę masz niepotrzebnie ocieplone. Spróbuj polutować prostą chłodnicę Liebiga z miedzi / rurka fi 15 w rurce fi 28 / długość tak z...
autor: JISKRA59
czwartek, 22 sie 2019, 07:53
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Okazje zakupowe
Odpowiedzi: 871
Odsłony: 335599

Re: Okazje zakupowe

Witam. Do 28.08,19r w TESCO cukier po 1,99 zł za kg przy zakupie min. 10 kg
autor: JISKRA59
wtorek, 18 cze 2019, 20:11
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Kilka pytań odnośnie ratafii
Odpowiedzi: 105
Odsłony: 40109

Re: Kilka pytań odnośnie ratafii

Faktycznie jest symbol kieliszka i widelca, znaczy się można przechowywać w nim coś dla ducha i dla ciała. A tak coś mi się po głowie kręci, że chyba Zygmunt w którymś ze swoich starych postów pisał, że trzymał w takim plastiku coś wysokoprocentowego przez dłuższy czas. No cóż "kto nie próbuje ...
autor: JISKRA59
wtorek, 18 cze 2019, 13:20
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Kilka pytań odnośnie ratafii
Odpowiedzi: 105
Odsłony: 40109

Re: Kilka pytań odnośnie ratafii

Witam, czy ktoś robił może ratafię w fermentatorze plastikowym z oznaczeniem PP, czyli dopuszczone do kontaktu z żywnością. Założenie jest takie: alkohol 60% /jak owoce puszczą sok to procent spadnie/, a pojemność 30 l przebija wszystkie słoje objętością i ceną. Czas przechowywania około 4 miesiące,...
autor: JISKRA59
niedziela, 26 maja 2019, 17:33
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 939360

Re: Aktualne ceny cukru

Przed chwilą wróciłem z Biedronki z 80 kg cukru. Przy kasie panienka uświadomiła mnie, że na jedną kartę tylko 20 kg i ona nie może mi sprzedać więcej. Obok stały trzy kobitki, które nie brały cukru- poprosiłem czy nie użyczyły by mi swoich kart, bo mi cukier potrzebny do przetworów z truskawek. Wsz...
autor: JISKRA59
niedziela, 26 maja 2019, 17:20
Forum: Po Godzinach
Temat: Zombie Smartfonowcy - plaga społeczna ?
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 4823

Re: Zombie Smartfonowcy - plaga społeczna ?

Znajoma nauczycielka ostatnio powiedziała mi ciekawą rzecz: kiedyś przerwa w lekcjach to był dopust boży, bo dzieciaki mało szkoły nie rozniosły, teraz to najspokojniejsza część dnia pracy. Przykład: korytarz w szkole- szerokość jakieś 2-2,5 m, z obu stron ławki na których siedzą dzieciaki ( każde z...
autor: JISKRA59
sobota, 25 maja 2019, 14:58
Forum: Gotowe Destylaty
Temat: Przepisy na wódki
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7825

Re: Przepisy na wódki

Wyszukiwanie zaawansowane