Znaleziono 523 wyniki

autor: kwik44
czwartek, 22 lut 2018, 16:33
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa -- sitowa
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 9821

Re: Kolumna półkowa -- sitowa

Fora zagramaniczne mówią 5-8%
środa, 21 lut 2018, 20:10
Forum: Targowisko
Temat: Potrzebuje nypla do kolumny miedzianej 54 z gwintem do kega
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 156

Re: Potrzebuje nypla do kolumny miedzianej 54 z gwintem do kega

Kiedyś był sprzedawca tych nypli na Allegro. Poszukaj, może wciąż sprzedaje.
wtorek, 20 lut 2018, 22:25
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: Uszlachetnianie produktu finalnego z debowej beczki
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 602

Re: Uszlachetnianie produktu finalnego z debowej beczki

sargas każda zaprawka wymaga czasu. Czy zaprawisz w beczce czy szkle musi poleżeć. Co chcesz zaprawiać i czym?
poniedziałek, 19 lut 2018, 16:11
Forum: Problemy i pytania
Temat: Łączenie złączek SMS z miedzią
Odsłony: 542

Re: Łączenie złączek SMS z miedzią

Twardym lutem, ze srebrem, z boraksem jako topnikiem polutujesz bez problemu. Tylko palnik musi być wydajny. Do tej pory mam resztki pierwszej kolumny z lutowanymi clampami.
niedziela, 18 lut 2018, 20:11
Temat: Uszlachetnianie produktu finalnego z debowej beczki
Odsłony: 602

Re: Uszlachetnianie produktu finalnego z debowej beczki

Chyba Gentleman Jack jest przepuszczany przez węgiel drugi raz, jak wychodzi z beczek. Ale pewny nie jestem.

Ciężko jest poprawić trunek. Ja nie znalazłem sposobu poza dosłodzeniem. Ale nie każdy trunek da się dosłodzić. A przynajmniej mnie dosłodzony nie smakuje.
piątek, 16 lut 2018, 17:42
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Rozdrabniacz do gałęzi?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 284

Re: Rozdrabniacz do gałęzi?

Podepnę się pod temat bo sam jestem na etapie szukania sprzętu do rozdrabniania. Tyle, że u mnie nie ma jakoś bardzo dużo gałęzi, a jest dużo bylin. Czyli miękkie. Jak na razie wypatrzyłem jeden zielonego koloru i do tego strasznie drogi :( A co do owoców to moim zdaniem nie ma lepszej metody niż ma...
czwartek, 15 lut 2018, 21:33
Forum: Osprzęt
Temat: Czyszczenie i dezynfekcja Papugi.
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 327

Re: Czyszczenie i dezynfekcja Papugi.

To google translator da radę :) sam tak robię jak mi brakuje słownictwa. W obie strony...
wtorek, 13 lut 2018, 23:13
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnica w szkle
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 574

Re: Chłodnica w szkle

Nie przyszło mi do głowy nawet szukać filmów. O inteligentny inaczej ja! Dzięki Pretender!
wtorek, 13 lut 2018, 21:38

Chopy, czytać ze zrozumieniem... Jak podłączyć spiralę to wiem. Wkręcę ją w kołnierz na taśmie. Albo nakręcę na nypel kryzy na taśmie/uszczelce. To nie jest problem. Kluczowe dla mnie jest rozwiązanie dotyczące podłączenia wody. O to pytałem w pierwszym poście. Rozwiązanie z uszczelką między kryzami...
wtorek, 13 lut 2018, 18:00
Forum: Bimbrownia
Temat: Bimbrownicy a my
Odsłony: 792

Re: Bimbrownicy a my

Zależy o czym rozmawiamy. Cukrówka na prostym aparacie szału nie wywołuje. Ale już taki ŁKZWJ... Albo owoce, zaciery... Kurde do piątku daleko a tu ślinka cieknie. Spirytus ma oczywiście inne wymagania. A w cenie dobrego alkoholu płacimy za to, że ktoś go potrzymał i dał dojrzeć. O tym czynniku wszy...
poniedziałek, 12 lut 2018, 21:07

Jednym słowem chcesz powiedzieć, że uszczelka pomiędzy dwoma kryzami załatwia temat rozdzielenia par/destylatu od wody? Hmm, wydaje mi się to trudniejsze niż wywiercenie otworów pod kątem 90 stopni. Ale chyba to jest to o co mi chodziło. Aczkolwiek koszt będzie chyba znaczny, bo kryzy trzeba będzie ...
poniedziałek, 12 lut 2018, 19:20

Kryzy tak. Ale nie o to pytam ;) Pytanie jest o to jak zaprojektować podłączenie chłodzenia... Resztę mam już z grubsza przemyślaną.
poniedziałek, 12 lut 2018, 18:46

Chłodnica w szkle

Hejka, Trudno to inaczej nazwać jak "zachciało mi się" zbudować chłodnicę podobną do tej z obrazka. Na razie pomysł jest taki, żeby zakupić z 30cm rury szklanej borokrzemowej, φ=70mm. Skręcane kryzy prętami. Z obu stron clampy. Chłodnicę zwiniętą mam już o dawna. Planuję ją nakręcać na usz...
czwartek, 8 lut 2018, 12:38
Forum: Kolumny półkowe
Temat: Kolumna półkowa
Odpowiedzi: 895
Odsłony: 121522

Re: Kolumna półkowa

Ok, to zmienia trochę moją optykę. Być może trochę inaczej prowadziłeś zacieranie i/lub fermentacja była w innych warunkach, że ten składnik jest tak widoczny. Niestety, ale wszystkie elementy procesu są ważne dla zachowania powtarzalności procesu. Daj temu czas i zobaczymy.
czwartek, 8 lut 2018, 09:36

lulekp - to nie jest pogon. To po prostu składnik, który się jeszcze nie ułożył. Tyle i aż tyle. Nie wiem czego oczekiwałeś ;) Wiadomym jest, i po to się tu na forum też na różne sposoby wymądrzamy, że jakiego byś sprzętu nie użył, każdy destylat wymaga starzenia...
niedziela, 4 lut 2018, 22:12

Bo nie ma odpowiedzi explicite :( Ale różnica będzie w maksymalnej mocy, z którą destylujesz. Już nie pamiętam kto i gdzie, ale było pisane, że oryginalne procupy mają ograniczenia na moc maksymalną do 2,8kW? Taka liczba po głowie się kołacze, ale pewny nie jestem. Ty w propozycji mniejszej będziesz...
piątek, 2 lut 2018, 07:51
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Whisky single malt - próba stworzenia polskiej whisky w szkockim stylu.
Odpowiedzi: 327
Odsłony: 69369

Re: Whisky single malt - próba stworzenia polskiej whisky w szkockim stylu.

Jeżeli chcecie maksymalnie wykorzystać skrobię w słodzie trzeba zacierać metodą 3 wody. Jak Szkoci. Na sąsiednim forum Legion zrobił test. Też zacierałem 3 wody i wydajność alkoholu dochodziła do 80% teoretycznej. Wcześniej pisze o tym dokładnie zbynek.
czwartek, 25 sty 2018, 08:00
Temat: Wytwarzamy węgiel do filtracji
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 1566

Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Ad 1 - myślę, że trzeba by upalić samemu. Chociaż ktoś tu reklamował brzozowy... Ad 2 - Mielisz samemu. Trochę miału też musi być, byle jednorodnie rozprowadzić. Mielarka do orzechów mi przychodzi do głowy na szybko. Nie mielisz kilku ton tylko 1-2kg... Ad. 3 - na bogato: zaworek precyzyjny, biednie...
wtorek, 23 sty 2018, 12:20
Forum: Aspekty Estetyczne
Temat: Piwnica, Piwniczka, Ziemianka. Tworzymy Podziemny Raj.
Odpowiedzi: 290
Odsłony: 50922

Re: Piwnica, Piwniczka, Ziemianka. Tworzymy Podziemny Raj.

Możesz zapodać więcej zdjęć? Temat żywo mnie interesuje. A i druga sprawa - jak z wilgocią w środku?
poniedziałek, 22 sty 2018, 15:25
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Długoletnie przechowywanie destylatu w kegu
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 2602

Re: Długoletnie przechowywanie destylatu w kegu

To kup beczkę dębową. Inaczej destylat nie oddycha i starzenie jest minimalne. Zrobisz co najwyżej dębówkę.

Wyszukiwanie zaawansowane