Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.

Autor tematu
robert.michal
150
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Kontakt:
Załączniki
Turbo X-Pure 48H Browin

Postautor: robert.michal » piątek, 27 lis 2020, 22:27

Jestem ciekaw opinii o tych drodżach.
xpure.jpg

Tak są reklamowane:
"Czysta moc i znakomita jakość - z Turbo X-Pure proces fermentacji przebiega w sposób idealny - szybko i wydajnie. Ten nowatorski produkt to mieszanka dwóch wysokoalkoholizujących, aktywnych szczepów drożdży gorzelniczych oraz odpowiednio dobranej pożywki, wspomagającej ich rozwój.'

Ja taką ilość wagową torebki dzielę na dwa nastawy ok 28 litrów.
Tu trochę przesadziłem, bo dałem pół porcji na jednorazowo 8,3 kg glukozy, nastaw napowietrzony jak akwarium, trzymany w ponad 20 stopniach, a bardzo niemrawy. Jak już zwątpiłem to po pewnie dwóch tygodniach zrobiem następne wiaderko porcję 8,3 glukozy podałem w dwóch porcjach -drożdże równie leniwe jak poprzednio. Prędzej doczekam emerytury !!!
Po następnych dwóch tygodniach ostatnie 8,3 kg zaszczepiłem połową paczki Alkotec turbo i tu wszystko poszło jak zwykle, byłem już mocno przypilony, bo zablokowałem kompletnie zamrażarkę owocami i były scysje w domu, więc to od Alkoteca przepędziłem bez większego klarowania, (niezły syf został kegu, ) i zalałem część owoców. Odlewam sobie codziennie po kielonku, aby trzymać rękę na pulsie, jak dojrzewa nalewka - robi się coraz większy luz w baniakach, zaraz trzeba uzupełnić spirytusem, a te X- Pure nadal leniwie cykają i końca nie widać :angry: Brakuje jeszcze z 2 -3 BLG do sukcesu.
Acha te pół paczki Alkoteców dodałem po trochu do tych nastawów z X- pure bo już przy 10 BLG wyglądało to na "cichą fermentację" i wtedy trochę przyspieszyło.
Nie przekreślam jeszcze tych drożdży. Nie wiem, może wyjdzie dobry trunek,
Ale wygląda to jakby jakiś Janusz Biznesu uznał , że skoro wystarcza pół paczki na typowy nastaw, to on rozsypie paczkę na dwie, doda np. kredy cukru aby waga się zgadzała i potem będzie szpanował, przed kumplami : 100 % zysku !!! Tak się robi kuźwa interesy !!!!
W każdym razie na dnie nie ma prawie wcale osadu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KALKULATOR NALEWKOWY
https://nalewkidomowe.com

koncentraty wina
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

rozrywek
2000
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki
Re: Turbo X-Pure 48H Browin

Postautor: rozrywek » sobota, 28 lis 2020, 01:12

Mieszanka dwóch szczepów w jednym opakowaniu, hmm brzmi naprawdę rewelacyjnie. Robi się ciekawie. Ale dalej..
Te 21,3 jako wielki napis na opakowaniu przyciąga uwagę. A w tabeli opisu czyt: wariant IV (czyli te 21,3%) 7-14 dni
Zapewne małym druczkiem jeszcze dopisek: 24h, ale godzin marsjańskich, tam doba trwa dłużej.
W ofercie też są:
Turbo Revolta, Turbo Grom i Turbo Torpedo. Cóż chwyt marketingowy niezły, wszystkie mają tę samą gramaturę, .....ciekawe zjawisko co?

A już klasykiem jest sprzęt oferowany:
https://browin.pl/sklep/produkt/340128/destylator-petarda-z-kolumna-typu-refluks-18-l

To jest dopiero PETARDA - TYPU REFLUX.
Zwracam honor wszystkim producentom wieszaków, to jest petarda dopiero.

Ps: mogę im wymyślać nazwy na mieszanki drożdży: Turbo max, Turbo Super Speed, Turbo Maximum, Turbo Revolution no i ich hit sezonu.................Turbo Diablo 6H, no i jeszcze wersja S. Turbo Piranha, i Piranha Extreme.
Acha Jakby to jakiś turbomądry od was (browinu) to przeczytał niechcący to wszelkie prawa do nazw zastrzeżone przez @rozrywka.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Awatar użytkownika

defacto
1200
Krótko o sobie: "Wszyscyśmy z płócien Rembrandta: To tylko kwestia światła"
Załączniki

Postautor: defacto » sobota, 28 lis 2020, 09:14

Serwus
Może nie skreślaj tych drożdży jeszcze, póki wyrobu końcowego nie spróbujesz. Niemniej, ze szkoły wiemy, że jak "X" to niewiadoma jest. Może to zbyt "noobskie"ale tak mi się to kojarzy.
Nie produkuję, nie sprzedaję - tworzę. Jestem artystą :czytaj:

Awatar użytkownika

mtx
1300
Krótko o sobie: Po prostu robie co lubie i lubie to co robie
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Kontakt:
Załączniki

Postautor: mtx » sobota, 28 lis 2020, 10:58

Biowin i "znakomita jakość" :hahaha: :hahaha: i wszystko w temacie.

Wróć do „Drożdże i fermentacja”