Jak pić alkohol z cukrzycą?

Jak alkohol wpływa na nasze zdrowie.

Pepex
30
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 9 wrz 2021, 08:39
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: Pepex »

radius pisze:
Pepex pisze:Pierwsze sprostowanie to nie lekarz.
No, to się dokształć, bo akurat dr Hubert Czerniak ma wyksztalcenie medyczne i jest specjalistą chorób wewnętrznych 8-)
SJP "Lekarz osoba, która zawodowo zajmuje się leczeniem"
Coś jeszcze dodać ? Czerniakowi za jego kłamstwa odebrano prawo wykonywania zawodu lekarza a więc zawodowo się tym zajmować nie może. Kumasz? Przestań więc forsować kłamliwe informacje.
radius pisze: To może podasz jakieś fakty :scratch:
Już Ci podaje fakty. Podam Ci je w stylu czerniaka.
"Czerniak to oszust bo to oszust".
Takie argumenty w idiotyzmach które opowiada czerniak do Ciebie przemawiają więc mówię Twoim językiem.

Co do dyskusji na pewne tematy. Wybacz. Szurowi nie da się wytłumaczyć, że łyka głupoty jak pelikan.
Nie zamierzam wiec prowadzić dalszej dyskusji na temat tego znachora, szarlatana i oszusta.
Moje komentarze skierowane są do osób, które przeczytać mogę Twoje fake newsyi przez przypadek doprowadzić swój stan zdrowia do pogorszenia przez te kretynizmy.

Widzisz, sugeruję też nie stosować słów znaczenia których nie znasz.
"Dokształcać - uzupełnić lub poszerzyć wykształcenie" SJP
Nie wiem w jaki sposób poszerzenie mojego wykształcenia ekonomicznego i medycznego miałoby mi pomóc w tym by uznać tego szarlatana za lekarza? (pytanie retoryczne)
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: Skir »

chciałem tylko kolegom zwrócić uwagę, że rozmijają się z tematem
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: radius »

@skir, odpowiem tylko krótko Pepexowi i już nie będę się odzywał :silent:
Pepex, nie zniżę się do twojego poziomu i nie wyskoczę do ciebie z inwektywami i oszczerstwami jak wściekły pies tak, jak ty to zrobiłeś w stosunku do mnie, tylko odpowiem spokojnie.
Pepex pisze:SJP "Lekarz osoba, która zawodowo zajmuje się leczeniem". Coś jeszcze dodać ?
Tak, że H. Czerniak przez ponad 25 lat przyjmował jako internista. Zawodowo.
Pepex pisze:Czerniakowi za jego kłamstwa odebrano prawo wykonywania zawodu lekarza
Przeczytaj sobie wyrok NIL. Nie odebrano prawa wykonywania zawodu, tylko zawieszono na 2 lata. To mała różnica.
Pepex pisze:Już Ci podaje fakty. Podam Ci je w stylu czerniaka. "Czerniak to oszust bo to oszust".
No coment.
Pepex pisze:Moje komentarze skierowane są do osób, które przeczytać mogę Twoje fake newsy
Hmm... To, co napisałem, nie jest ani żadnym news'em a tym bardziej fake'iem.
Resztę twoich wypocin pominę milczeniem.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Pepex
30
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 9 wrz 2021, 08:39
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: Pepex »

radius pisze: Pepex, nie zniżę się do twojego poziomu i nie wyskoczę do ciebie z inwektywami i oszczerstwami jak wściekły pies tak, jak ty to zrobiłeś w stosunku do mnie, tylko odpowiem spokojnie.
Tak, że H. Czerniak przez ponad 25 lat przyjmował jako internista. Zawodowo.
Przeczytaj sobie wyrok NIL. Nie odebrano prawa wykonywania zawodu, tylko zawieszono na 2 lata. To mała różnica.
Pepex pisze:Już Ci podaje fakty. Podam Ci je w stylu czerniaka. "Czerniak to oszust bo to oszust".
No coment.
Pepex pisze:Moje komentarze skierowane są do osób, które przeczytać mogę Twoje fake newsy
Hmm... To, co napisałem, nie jest ani żadnym news'em a tym bardziej fake'iem.
Resztę twoich wypocin pominę milczeniem.
Nie musisz się zniżać do mojego poziomu.
Publikując brednie tego szura musiałbyś wstać by sięgnąć mojego poziomu.
Haha. Ty wiesz najlepiej jakie emocje mną targają. Cóż. W sumie specjalnie mnie to nie dziwi, skoro nie potrafisz zweryfikować w sposób naukowy bredni opowiadanych przez mitomana czerniaka to i masz najwyraźniej problem z oceną moich emocji.
No, widzę że przekaz w stylu czerniaka dotarł. Super.
Co to kogo interesuje ile lat ten pajac przyjmował jako lekarz? Obecnie nie wykonuje zawodu lekarza więc nim nie jest. Proste nie? Co, teraz będziesz tak odwracał kota ogonem by znów wcisnąć kit iż lekarzem jest?
Faktycznie. Kłamliwe filmiki tego szura newsem nie są. Powtarza od dawna te głupoty.
Fakiem owszem były, są i będą.
Szkoda, że milczeniem nie pominąłeś tego postu Skira. To byłoby faktycznie mądre. A tak? Zamieściłeś swój kłamliwy filmik i teraz pocić się trzeba by te szuryzmy prostować.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: Skir »

Dobra, to trochę ze szpitalnego podwórka. Hehehe. Może się komuś przyda.
Są dwa podstawowe typy cukrzycy:
1 - 9 % cukrzyków
2 - 90 % cukrzyków
Różnica jest taka, że w przypadku typu 2 czynnikiem są uszkodzenia trzustki i co za tym idzie produkcji insuliny. Powody: dziedziczne i ogólnie tryb życia. Typ 1: organizm pojebało i zwalcza produkowaną insulinę traktując ją jak atak na organizm.
Typ jeden leczy się, dopiero w ostateczności insulina. Typ 1 tylko i od razu insulina.
Typ 1 to najczęściej zaczyna się u dzieci i młodzieży. U dorosłych to typ 1A LADA. Może z 3% wszystkich cukrzyków.
Początkowo nie chciało mi się wierzyć, że będę ważył żarcie, szukał w tabeli ile to WW (wymiennik węglowodanów) i obliczał dawkę insuliny. A co dopiero korekcje i dodatkowa insulina bazowa długoterminowa. Jednak pobyt w szpitalu dużo daje. Parę dni i jakoś już się przyzwyczaiłem.
Lekarze i dietetycy też normalnie mówią, a nie te naukowe pierdoły oficjalne. " Po to żyjemy by móc z życia czerpać. Można i zjeść i się napić. Nawet kawałek tortu na imprezie. A nie żeby pan siedział jak dupa i się obnosił, że cukrzyk. Trzeba obliczyć, wyjść do toalety, walnąć dawkę i wrócić. Podobnie z alkoholem - trzeba się pilnować i sprawdzać" . Oczywiście z umiarem. Dieta? Raczej zdrowe żywienie i pilnowanie, żeby nie przytyć, nie przesadzać z weglowodanami, chodzić i ćwiczyć.
I love the smell of bimber in the morning.

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: kwik44 »

No niestety, ja też dojrzewam i coraz częściej traktuję jedzenie po prostu jako paliwo. Ważę praktycznie wszystko. Z czasem uczysz się w miarę dobre szacować. Dietę sobie ułóż. Z alternatywnymi daniami. Dasz radę.

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: lesu.pl »

Szanowni koledzy tak parafrazując / -aby uciąć wszelkie zbędne spory/- wiele chorób przed wojną i zaraz po niej było wyleczalnych. Porozmawiajcie ze starymi lekarzami - tymi na emeryturze. Teraz wszystkie choroby się leczy, zalecza na chwilę. Wyleczenie pacjenta jest nieopłacalne. Ja bym tak nie do końca dowierzał tym doktorom od "szkoleń koncernowych w RPA za free" i profesorom od grantów a tym bardziej politykom wszystkowiedzącym. Kończy taki karierę i dostaje kopa w d...pę na stołek na wysokości drapacza chmur. Za darmo? Raczej ten główny nurt medycyny jest dla mnie nie do końca wiarygodny. Gdyby lekarz dostawał pieniądze za wyleczenie pacjenta to medycyna wyglądałaby trochę inaczej. Sorry, że zająłem Wam czas. :scratch:
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: jakis1234 »

Ech, kolejna spiskowa teoria, ile ja już ich słyszałem. Praktycznie każdy temat rodzi nową. A przecież wszyscy, w tym i lekarze, to zwykli ludzie. Jak wszędzie, znajdą się tacy, co dla pieniędzy zrobią wszystko, ale większość chce po prostu dobrze wykonywać swój zawód. Ja chyba mam jakieś wyjątkowe szczęście, bo na ogół trafiam na lekarzy, którzy chcą mi pomóc i wyleczyć.:,-)

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam z opolskiego.

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: kwik44 »

jakis, nie zgodzę się. 2 albo 3 lata temu czytałem raport Morgan Stanley albo innej dużej firmy właśnie w tym temacie. Napisali explicite, że podejście na wyleczenie pacjenta jest w dłuższej perspektywie nieopłacalne dla koncernów farmaceutycznych. Wcześniej czy później technika i nauka pójdzie tak do przodu, że leki będą na zasadzie abonamentu. Płacisz, żyjesz. Nie płacisz - no smuteczek... To nie jest teoria spiskowa, a analiza rynku i jego perspektyw wykonana przez poważną firmę. Prosty przykład - zobacz co się stało dosłownie za ostatnie kilka lat z oprogramowaniem. Gdyby nie open source, nawet z całymi jego wadami, bylibyśmy w czarnej d. A na telefonach już właściwie jesteśmy...

Z lekarzami jest różnie. Raz trafisz lepiej, innym razem gorzej. Ja też nie mogę powiedzieć, żebym do tej pory trafiał jakoś źle. Ale umówmy się, nie byłem na szczęście jeszcze jakoś poważnie chory. I mam nadzieję, że nie będę. A leczenie czy leki - to wszystko działa na podstawie statystyki. A ta nie działa na pojedynczych osobnikach tylko na dużych grupach. I jak jesteśmy różni na wygląd tak jesteśmy w różny sposób podatni na leczenie/leki/szczepionki... Trzeba mieć tego świadomość. Nie ma cudownych leków. Temat rzeka, szkoda męczyć kota.

A skir właściwie napisał co musi robić. I jest to jedyne logiczne podejście, do tego nikt za niego tego nie zrobi. Pytanie, które tutaj explicite nie wybrzmiało to "co to znaczy pić"? Czy to jest 50ml czy 500ml czy więcej? U mnie po zrzuceniu wagi picie kończy się właściwie na 150/200ml. 50ml dziennie to ilość homeopatyczna, ale i tak wliczam ją do dziennego limitu kalorii.
Myślę, że od odpowiedzi na to pytanie trzeba by wyjść. Następnie w warunkach domowych przetestować organizm i to jak się zachowuje przy określonej ilości alkoholu. Jaka ilość powoduje jakie wahania cukru. Powiedzieć o tych limitach bliskim, szczególnie żonom, żeby nam dodatkowo przypomniały o tych limitach. No i pić z planem. Brzmi okrutnie bo gdzie "fun"? No jest ;) W tym, że w ogóle można się napić i posmakować tego alkoholu ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 lut 2022, 13:15 przez kwik44, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: zielonka »

Oj prawda wielka w tym piciu i mierzeniu - wiem bo ..... nie mierząc już kilka razy zrobiłem z siebie idiotę. U mnie film sie urywa pomimo iż mam poczucie całkowitej trzeżwości i nawet na milimetr nie trace pionu. Niestety potem zdarza się że włącza mi sie zlośliwy skurwysyn za którego trzeba sie wstydzić. Kontrola to podstawa - Aha - jak nie miałem cukrzycy to wiedziałem że jestem wypity bo mną zarzucało - teraz mogę wypic wiadro i nie poznacie - ale ja nie bedę was pamietał. Mierzyć i jeszcze raz mierzyć i wszystko liczyć. Aktualnie po przechorowaniu covida mam cukier za wysoki o 50 jednostek niz przed choroba pomimo że jem i zyję tak samo. Obawiam się że nadal jakis stan zapalny jest.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: Skir »

Dokładnie :). Po mnie nie widać, że jestem pijany, a ja nie pamiętam, bo film we fragmentach. I odwrotnie: kiedy nagle spadnie po wysiłku fizycznym np bieganiu i brałem się za piacie. Byłem w stanie zasnąć przy stole mimo, że wtedy faktycznie byłem trzeźwy.
Liczę, sprawdzam, testuję organizm. Choć podobno nie ma się co przyzwyczajać. Kiedy już się ogarnie co i jak, organizm zmienia tolerancję. Zobaczymy!
Sprawdzam, co się dzieje. Wczoraj jedno wino i 150ml whisky - przyjechała córka. Insulina bazowa na noc normalnie. Dziś w normie. Rano 130, w ciągu dnia 160 (trochę dużo, ale ujdzie), bieg 45 minut 7,5 km i spadło do 90.
To nie tak, że kiedyś ludzie sami się leczyli, a teraz firmy to wykorzystują. Przynajmniej nie w tym wypadku. Typ 1 leczy się tylko insuliną i jeszcze 100 lat temu ludzie na to umierali. Nie było lekarstwa.
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 lut 2022, 19:53 przez Skir, łącznie zmieniany 1 raz.
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: Skir »

Tematu nie porzuciłem. Na razie obserwuję reakcje. Za cienki jestem jeszcze, żeby mieć konkretne wnioski.
Od miesiąca mam sensor monitorujący poziom. Drogie paskudztwo (250 zł na 2 tygodnie) ale w ramach poznawania swoich reakcji organizmu - rewelacyjne.
Stan remisji jest dużym rozchwianiem, ale na dziś wiem, że jedząc normalnie, wypicie 250ml wódki wieczorem, przed snem, nie powoduje U MNIE zmian zmuszających do zmniejszenia podawanej wieczorem insuliny bazowej ani zjedzenia dodatkowych węglowodanów.
W MOIM PRZYPADKU kilka kieliszków działa stabilizująco, co wcale nie oznacza, że trzeba to traktować jak lekarstwo :). Niestety skoki w ciągu dnia są, a to jest najbardziej niekorzystne.
Dzięki sensorowi, który pokazuje tendencje, udało mi się dość szybko zareagować, kiedy dopadła mnie hipoglikemia. Ale nie miała nic wspólnego ze spożywaniem alkoholu. Podczas picia częściej sprawdzam stan. To tyle odświeżenia tematu.
I love the smell of bimber in the morning.

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: wieku »

Życzę powodzenia i trzymam kciuki. Mega szacun.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: zielonka »

Jest coś co niesie nadzieję że pomiary będą łatwe i szybkie

https://wroclaw.tvp.pl/58211003/wroclaw ... -glukometr

Długo długo się zapowiadał ale może wejdzie w końcu . Pytałem o koszt tego ale nie umiały powiedzieć albo nie chcieli mnie zrażać .

Przy okazji oczywiście jacyś złodzieje z linku poniżej muszą się nakarmić :

https://www.fruugo.pl/cukrzycowy-piersc ... _KEALw_wcB
To powinno się zgłosić organom ścigania chyba ?
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 kwie 2022, 23:10 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3804
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: Doody »

Ten sensor, który masz, a który przestaje działać po 2 tygodniach, jest nie do obejścia. Jeszcze jego stan jest dobry i mógłby posłużyć z tydzień - nie. Przychodzi godzina i koniec działania. Córka mojego kuzyna ma taki od 10 lat. Za to pompa, którą teraz nabył jest mniejsza od pudełka tic-taców. Młoda dziewczyna nauczyła się żyć z cukrzycą i kalkuluje w głowie lepiej od matematyka ile może i kiedy ;) No ale ona nie pije....
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: zielonka »

Przychodzi godzina i koniec działania.
To akurat zrozumiałe - słabnący czujnik może przekłamywać - ustalono iż przez ten okres jego działanie jest gwarantowane i na taki wydano mu certyfikat zapewne. Tu często chodzi o ludzkie życie więc tak musi byc, ale kosztować tyle na pewno nie musi. Przy milionach cukrzyków ten czujnik mógłby kosztować 20 zł. Może kiedyś ? Ta stacja pomiarowa z Wrocławia plus niedrogi czujnik dałyby lepszy komfort zycia milionom ludzi i zapewne znacznie zmniejszyło zużycie insuliny i epizody hipo czy hiper glikemii. W hitlerowie już w szpitalach kazdy cukrzyk ma czujnik i odczyty są zdalne. U nas nie spotkałem. Ba - na okulistyce w dużym szpitalu gdzie trafia większosć ludzi starszych z czego cała masa to cukrzycy, pielęgniarki nie miały bladego pojęcia jak wyciągnąć mi mamę z niedocukrzenia jak im w trakcie badania padła. Dobrze ze byłem za drzwiami. Jeszcze daleka droga przed nami. Tylko czy zdążymy dożyć ?
Ostatnio zmieniony piątek, 8 kwie 2022, 08:02 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: Skir »

Tematu nie zakończyłem, ale zanim coś przetestuję, napiszę, muszę sprawdzić. Na sobie.

Okres remisji się skończył i teraz prawie przed każdym posiłkiem muszę sobie walnąć zastrzyk insulinki. Ale nie jest źle.
Przetestowałem sensor do pomiary ciągłego. Sensory, bo było ich już kilkanaście, a może kilkadziesiąt.
https://www.freestylelibre.pl/
Fajna sprawa, przede wszystkim pod kątem monitorowania co się dzieje w organiźmie. Po czym np. cukier skacze mi do prawie 300. I najwazniejsza rzecz: strzałki wskazujące tendencje. Cukrzyk nie powinien wsiadać za kierownicę poniżej 100. Mam 110 (chciało by się ). I jeżeli strzałka wskazuje pion, lekko ukośnie w górę lub pionowo, to spox, mogę jechać. Ale jeżeli skośnie w dół lub pionowo w dół, to znaczy, że w najbliższym czasie poziom cukru spadnie.
Tylko qrwa 510 zł na miesiąc.... na razie biorę, bo się uczę swojego organizmu.

Poziom cukru rozregulowała mi... dieta cukrzycowa w sanatorium, gdzie pojechałem z LP. Qrwa oni nie mieli pojęcia o żywieniu, a ja nie mam pojęcia co oni tam pchali do żarcia. Np. pobiegłem sobie 7 km, to mi cukier spadł i myślę sobie "qrwa Skir nalezy ci się czasem trochę dobra". Walnąłem sobie jabłecznik i popiłem ciemnym piwem. O dziwo cukier skoczył na 170, co jest do przyjęcia. Potem długi spacer i jest ok.
Ale, qrwa, zjadłem mały talerz ICH zupy (qrwa makaron biały gotowany w zupie), dwa ziemniaki pure (ciekawe co dodali), trochę fasoli i mały kawałek mięcha i skok na 280!
Teraz znów odpuszczam piwo, cukry, placki. Chleb z odpowiednim IG. Częściej niż więcej jeść. Na szczęscie nie mam problemów z nadwagą.

Najgorsze dla mnie są problemy z pamięcią. Nie wiem czy ma to związek z cukrzycą czy z inną chorobą?
Szczególnie (ale nie tylko) ujawnia mi się po piciu.
Na przykład ostatnio najpierw z jednym kolesiem 07 wypiliśmy pszenicy (drugi koleś pojawił się na koniec). Wyjeżdżał ten pierwszy i wszystko było OK. Co to jest 07 w dwóch? Ale rano zauważam pustą drugą 07, którą wypiłem z tym drugim kumplem. I tu nic nie pamiętam. Ani kiedy zaczęliśmy ją pić, ani do której... Tyle dobrze, że zero kaca. Ale nie pamiętałem, czy dałem sobie zastrzyk wieczorem insuliny analogowej, ani czy kontrolowałem poziom cukru. Bo ilość alkoholu już robiła się na granicy bezpieczeństwa. To było głupie. Tak wcześniej nie było. Muszę sobie opracować jakąś metodę, żeby nie przesadzać i pilnować się.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 cze 2022, 08:40 przez Skir, łącznie zmieniany 1 raz.
I love the smell of bimber in the morning.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alkohol a zdrowie”