Znaleziono 234 wyniki

autor: Skir
środa, 21 paź 2020, 08:22
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: AABRATEK ELEKTRYCZNY OVM fatalne wykonanie
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 767

Re: AABRATEK ELEKTRYCZNY OVM fatalne wykonanie

się ktoś kiedyś napatrzył na Słodowego, ale nie do końca doczytał i doumiał. taki sprzęt jest po prostu niebezpieczny.
PS z poziomicą nie przesadzaj. pamiętaj to aabratek i pod wpływem ciężaru głowicy przy pewnej długości zawsze MOŻE odbić trochę od pionu.
poniedziałek, 19 paź 2020, 14:10
Forum: Kolumny półkowe
Temat: Kolumna półkowa
Odpowiedzi: 1112
Odsłony: 252684

Re: Kolumna półkowa

@kwik44 jest: https://alkohole-domowe.com/forum/kolumna-polkowa-jak-ugryzc-destylacje-t21699.html dzięki:). Ale jest w dziale: DESTYLATYDestylacja i RektyfikacjaDestylacja metodą reflux ratio Może warto byłoby ją podkleić pod: DESTYLATYDestylacja i RektyfikacjaKolumny półkowe Przy okazji, czy ktoś p...
poniedziałek, 19 paź 2020, 11:37
Temat: Kolumna półkowa
Odpowiedzi: 1112
Odsłony: 252684

Re: Kolumna półkowa

Przydałoby się takie kompendium półkowej, jakie zrobił Leszek dla rektyfikacji na kolumnie. Wiem, że się tak dokładnie nie da, ale taki elementarz? Wiele informacji jest rozrzuconych w różnych tematach. Chyba teraz trudno byłoby je uszeregować: budowa, proces owocówki, proces zboża, problemy mocą i ...
sobota, 17 paź 2020, 20:49
Temat: Zalewanie kolumny półkowej
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 402

Re: Zalewanie kolumny półkowej

robisz na półkach z buforem? :scratch: jestem nowy wśród półkowników - kilka procesów na półce dopiero za mną. ale czy bufor nie wytnie za mocno aromatów? obserwuję barbotaż i nie zawsze umiem sobie logicznie wytłumaczyć tego, co dzieje się na moich półkach. eksperymentuję i sprawdzam. takie posty, ...
sobota, 17 paź 2020, 15:20
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przypalone grzałki
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5533

Re: Przypalone grzałki

Z tego co wiem zmywak zdrapuje warstwę ochronną grzałki. Wełna stalowa jest delikatniejsza. Przetestowany sposób @Zygmunta działa: wykręcić, na powietrze, na krótką chwilę do czerwoności (uwaga: idzie dym), a potem delikatnie schodzi jak ostygnie. Ewentualnie można oskrobać DREWNIANYM nożem, czy szm...
wtorek, 13 paź 2020, 07:27
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2451
Odsłony: 479630

Re: Aktualne ceny cukru

TESCO 1.99 przy zakupie co najmniej 10kg.
Nota bene "dama" chyba 2l w Tesco po 24 zł - przesada.
niedziela, 11 paź 2020, 17:32
Forum: Mętny produkt
Temat: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?
Odpowiedzi: 361
Odsłony: 124093

Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

@defacto :
nie po trzykroć :)
1. na pewno nie było jeszcze pogonów - produkt "ze środka" z przedziału 92-70 %
2. woda ta sama, co zawsze: Żywiec niegaz
3. wężyk silikonowy od aabratka
niedziela, 11 paź 2020, 15:42
Forum: Mętny produkt
Temat: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?
Odpowiedzi: 361
Odsłony: 124093

Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Zależy co się rozrabia. Torfowy destylat ze słodu jęczmiennego rozrabiał do mocy 46-47% wtedy nie mętnieje, ale 40-stka to nie ma opcji żeby nie zmętniała. Można oczywiście filtrować na zimno i pozbyć się części aromatów. Ale ja tam wolę zostawić mocniejszy trunek. Podobnie ze śrutą żytnią (na konj...
niedziela, 11 paź 2020, 08:57
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Może coś w końcu ruszy!
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 2266

Re: Może coś w końcu ruszy!

Myślę, że w znikomej ilości tak. A przecież przyjaciele mnie obdarowują jak wracają z zagranicy, bo wiedzą, że lubię. Wydaje mi się, że jeżeli policja wchodzi w chwili gotowania, to pies zdechł. Ale co z tego, że znajdą zacier (wolno robić), destylaty (wolno posiadać) i sprzęt (wolno posiadać)? Ale ...
niedziela, 11 paź 2020, 08:37

No: "Nie jestem zobowiązany udzielać informacji od kogo kupiłem. Tu nie ma przypadku paserstwa". A może przywiozłem w ciągu ostatnich 10 lat ze Słowenii lub Chorwacji.
To państwo ma tak dziurawe przepisy, ale gdzieś musi być luka.
niedziela, 11 paź 2020, 07:50

Moment: a dziadek nie mógł powiedzieć, że kupił destylat a sprzęt ma do destylacji wody i olejków eterycznych. Po za tym jest hobbystą, który zbiera ciekawe urządzenia, a nastawy i zaciery to tylko ... wino zbożowe i zaprawa cukrowa do kompotow?
niedziela, 11 paź 2020, 07:34
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: KOJI - czyli zacieranie na zimno
Odpowiedzi: 562
Odsłony: 79273

Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

Zapach zacieru zmienił się na ostry, choć żyto od początku zachowywało się inaczej: bardziej burzliwa fermentacja niż jęczmień czy pszenica. Cukromierz może być w sumie walnięty o 4 kreski - nawet w wyklarowanych zacierach, o odpowiedniej mocy, pokazywał co najwyżej 0. Właśnie robi się odpęd, a pote...
sobota, 10 paź 2020, 22:54
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: KOJI - czyli zacieranie na zimno
Odpowiedzi: 562
Odsłony: 79273

Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

Nastawiłem śrutę żytnią i jęczmienną 22 września. Jęczmienna jeszcze od spodu po poruszeniu puszcza bąki :mrgreen: , ale żyto opadło na dno. Odcedziłem żyto i odcisnąłem na sitku, bo nie mam kotła z płaszczem. Mierzę BLG: +5! Pytanie: czy mierzenie BLG w przypadku koji ma sens? Nie wiem, czy dobrze ...
sobota, 3 paź 2020, 19:09
Forum: Po Godzinach
Temat: Testy na Covid
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 2644

Re: Testy na Covid

@lesgo58 jestem poniekąd pracodawcą i mam problem z covidem w firmie. dość poważny. z powodu lekceważenia zagrożenia ("mam tylko zwykłe przeziębienie, a nie covid") od poniedziałku mam zamknięte trzy hmm "jednostki biurowe". Ludzie myślą tylko o sobie: jestem młody i mnie nic się...
sobota, 3 paź 2020, 18:31
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Rozcieńczanie spirytusu
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 746

Re: Rozcieńczanie spirytusu

Warto dodać jaką wodę dodajemy. Ja mam mocno zmineralizowaną kranówkę i zawsze albo wytrąci się osad na dnie, albo zmąci. Choćbym nie wiem jak kombinowała. Jest twarda i od cholery minerałów jakiś. Więc rozcieńczam wodą niegazowaną Żywiec, bo ... jest uboga w minerały. No i warto dać minimum jeden d...
sobota, 3 paź 2020, 10:29
Temat: Testy na Covid
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 2644

Re: Testy na Covid

Kasetkowe nie są wiarygodne. U mnie szpital dobi komersyjne za 600 zł - przesada. Zarabiają na tym 100 zeta, bo i tak zakłady pracy, zanim przyjmą pracownika po izolacji robią mu badania. Zasada jest taka: masz Covid to idziesz na izolację 10 dni. Jak nie masz objawów, to po 10 dniach jesteś ozdrowi...
piątek, 2 paź 2020, 09:52
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Zakup bufora
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 886

Re: Zakup bufora

nie mam na szerokiej kryzie - sms63. sprawdza się też dobrze. jak pisali koledzy wcześniej: proces bez skoków temp, bardzo obliczalny i przewidywalny. koniecznie port temp w buforze. wskazania tego temp są przydatne.

Mod.
Pisz staranniej. W języku polskim zdania zaczynamy wielką literą.
środa, 30 wrz 2020, 11:23
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 437
Odsłony: 103834

Re: Kawały

dziś Dzień Chopa podobno, więc kilka żartów o naszych LP: ........ Spowiedź: - Ojcze, ciągle słyszę głos, który mi mówi co mam robić. Czy jestem opętany? - Nie, synu. Jesteś żonaty! ......... Sprawa rozwodowa, sędzia pyta kobietę: - Proszę pani, co pani nie odpowiadało w domu? - Wszystko odpowiadało...
środa, 30 wrz 2020, 06:55
Temat: Pożegnanie z kolegą R
Odpowiedzi: 126
Odsłony: 11445

Re: Pożegnanie z kolegą R

@rozrywek: trzymaj się!
wtorek, 29 wrz 2020, 07:31
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 3504

Re: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację

@defacto dzięki . trzy zaciery ze śruty jęczmienia, żyta i pszenicy działają z koji. puszczę na półkowej i prześlę. będę też opisywał różne kombinacje i porównania z zasypową, której się nie pozbywam.

Wyszukiwanie zaawansowane