Znaleziono 97 wyników

autor: bwie
poniedziałek, 29 paź 2012, 19:11
Forum: Bimbrownia
Temat: Wymioty, biegunka u dziecka po powąchaniu zacieru?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3082

Re: Wymioty, biegunka u dziecka

konsument pisze:Witam, Moja coreczka ma ze 3,5 roku od tygodnia ma bole brzucha i biegunke.
A nie pomyślałeś może aby przez ten tydzień z dzieckiem iść do lekarza zamiast leczyć go poprzez forum bimbrownicze :shock:
autor: bwie
środa, 18 kwie 2012, 15:13
Forum: Śmietnik
Temat: Regulator/sterownik temperatury kupię (NIE do ARC!)
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1533

Re: Regulator/sterownik temperatury kupię (NIE do ARC!)

http://allegro.pl/termostat-eliwell-961 ... 97127.html
http://allegro.pl/sterownik-termostat-r ... 99667.html

Mam sterownik Eliwell na 230 v - ten z drugiej aukcji, kupiłem go do sterowania grzałką wędzarni, jest OK

pozdr
autor: bwie
poniedziałek, 9 kwie 2012, 09:53
Forum: Bimbrownia
Temat: Jakość "domówki"
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 29954

Re: Jakość "domówki"

... ja się nie denerwuje tylko dziwie, że to w co wkładamy serce, pracę, chęci, umiejętności nie którym (szarym ludziom bez większego pojecia) nie smakuje "bo nie swojskie" a smierdząca, kacotwórcza wóda ze sklepu jest super, no przecież naprawdę rece opadają... Pamiętam jak dawno temu og...
autor: bwie
niedziela, 8 kwie 2012, 12:12
Forum: Bimbrownia
Temat: Jakość "domówki"
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 29954

Re: Jakość "domówki"

gotiger pisze: ... Niestety na kolumnie tego nie uzyska (chyba) ...
Czym się rożni potstil od kolumny bez refluksu :shock: - odstojnikami?
Jaki masz problem kolego na kolumnie zrobić bimber zamiast spirytusu?
pozdr.
autor: bwie
piątek, 6 kwie 2012, 08:07
Forum: Bimbrownia
Temat: Jakość "domówki"
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 29954

Re: Jakość "domówki"

... Polski bimber ma j..(walić)..ć w mózg, wypalać kubki smakowe, i wykręcać chamskie ryje. Takie są oczekiwania ciemnego ludu . To ja z tego wagonu się przesiadam, przynajmniej mi nie zeżrą jajek i nie wychłapczą żurku prosto z gara......chochlą ... Rzuciłeś perły przed wieprze :| Następnym razem ...
autor: bwie
piątek, 30 mar 2012, 11:04
Forum: Materiały
Temat: Jak często należy wymieniać wężyk silikonowy?
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4121

Re: Jak często należy wymieniać wężyk silikonowy?

Jeśli wężyk jest naprawdę silikonowy to wymień go natychmiast gdy: się zgubi, zepsuje, ukradną Ci go, pies go pogryzie, myszy zjedzą, jak Ci się znudzi, etc. - nie częściej.
Generalnie to jeszcze nie wymieniałem ale ... kto bogatemu zabroni :shock:
autor: bwie
piątek, 30 mar 2012, 10:56
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Napiszcie jak długo wędzicie i w jakich temperaturach.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 55622

Re: Napiszcie jak długo wędzicie i w jakich temperaturach.

... jak długo wędzicie i w jakich temperaturach. Przecież takie rzeczy są (lub powinny być) podane w recepturach na wyroby :shock: inaczej robimy kabanosy, inaczej szynkę a inaczej kiełbasę zwyczajną. Zadałeś pytanie w stylu "jaki ... (tu wstaw co tylko chcesz) jest najlepszy?", więc zada...
autor: bwie
niedziela, 18 mar 2012, 23:03
Forum: Po Godzinach
Temat: Gdzie jest Kucyk?
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 15957

Re: Gdzie jest Kucyk?

Co tam u kolegi Kucyka? pytam bo coś długo Go nie widzę
Ostatnia wizyta: Cz wrz 01, 2011 9:19 pm :shock: :shock: :shock:
Po prostu czasem każdy ma jakieś plany prywatne i nie zawsze jest czas na to co się lubi.
nie przegląda forum :o znaczy na odwyku jest? od netu?
autor: bwie
piątek, 16 mar 2012, 15:22
Forum: Aparatury kompletne
Temat: DE250 - nowy zestaw
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 9376

Re: DE250 - nowy zestaw

Umieszczenie radiatora ... jest do bani. Ja myślę, że zdjęcia są wykonane w trakcie spoczynku aparatury i konstruktor sprzętu wykona specjalne urządzenie odwracające (w trakcie pracy) regulator o 180 stopni (znaczy się na wznak albo jak kto woli do góry kołami) i Twoje obawy co do cyrkulacji powiet...
autor: bwie
wtorek, 21 lut 2012, 15:08
Forum: Po Godzinach
Temat: Uwaga z telefonem komórkowym!!!
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 6741

Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Może to i zbieg okoliczności ale .... :shock: :shock: :shock: Nie ma tylu szpicli aby podsłuchiwać wszystkich na raz, więc nie popadajmy w paranoję, to nie Korea (ta bardziej). Jak sobie chcesz ugotować za przeproszeniem kilka litrów bimbru to wydaje mi się, że wszelkie służby będą miały takiego pr...
autor: bwie
środa, 15 lut 2012, 16:07
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: ile bimberku wyjdzie ze 120l nastawu?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 34737

Re: ile bimberku wyjdzie ze 120l nastawu?

mam jeszcze problemy z rozszyfrowaniem niektórych pojęć ... tu chodzi mi o przedgony i pogony Witaj, robisz tak - wypisujesz niezrozumiałe pojęcia albo zagadnienia na karteczce - po kolei jedziesz z listą używając opcji "szukaj" - jak coś jest niejasne wtedy pytasz o szczegóły To nie tak,...
autor: bwie
wtorek, 10 sty 2012, 14:59
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: BOKAKOB VM / LM by mlew124
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7061

Re: BOKAKOB VM / LM by mlew124

mlew124 pisze: ... Jakieś sugestie mile widziane :D
Wlew na górze Kega + spust na dole znacznie ułatwia życie.
Ocieplenie kolumny.
Może ew. jeszcze termometr w kegu aby dokładniej kontrolować proces.

Miłej zabawy i Pozdrawiam
autor: bwie
wtorek, 20 gru 2011, 17:52
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Pytanie od początkującego w temacie drożdży i spirytusu
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8481

Re: Pytanie od początkującego

To na jakich drożdżach robię cukrówkę to moja prywatna sprawa ... Generalnie to jak najbardziej masz rację! Nic komuś do tego, Ty będziesz to pił. Lecz z drugiej strony jeśli ktoś się zasugeruje Twoim postem i będzie robił nastaw - kilo drożdży i kilo cukru (bo wtedy drożdże będą działać jeszcze sz...
autor: bwie
piątek, 2 gru 2011, 11:21
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Jak doprowadzić wypełnienie pryzmatycznie do użytku?
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 19892

Re: Jak doprowadzić wypełnienie pryzmatycznie do użytku?

Trzeba było to zbierać bo to olej rzepakowy. :lol: ... Najlepsze efekty daje kąpiel w wodorotlenku sodu Potwierdzam słowa kolegi, z tego co wiem do produkcji sprężynek (smarowania drutu, ostrzy etc.) producenci a przynajmniej ten od, którego ja kupiłem używają najzwyklejszy olej roślinny a nie jaki...
autor: bwie
piątek, 25 lis 2011, 13:01
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: ZACIER CUKROWY + DROŻDŻE KILKA PYTAŃ
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 16470

Re: ZACIER CUKROWY + DROŻDŻE KILKA PYTAŃ

skarabelusz pisze:Na wypełnienie planuję użyć kilka różnych materiałów ... porcelanę ....
Ani się waż! Równie dobrze mógłbyś tam nakłaść żwiru albo potłuczonego szkła a efekt byłby ten sam czyli :dupa: trzymaj się KO i miedzi a będzie dobrze.

p.s. Bardzo fajna dziadkowa maszynka :ok:
autor: bwie
czwartek, 17 lis 2011, 15:25
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Problem z osiągnięciem wymaganej temperatury na głowicy
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5019

Re: Problem z osiągnięciem wymaganej temperatury na głowicy

... nie potrafiłem osiągnąć temperatury 78,3... Niewielu osobom się to udaje, niektórzy wręcz nigdy w życiu nie doświadczyli tego. Tak naprawdę temperatura o, której piszesz jest wzorcową - zależną od wielu czynników procesu, nie chce mi się rozpisywać bo już wiele razy o tym było. Poczytaj tutaj h...
autor: bwie
niedziela, 6 lis 2011, 09:36
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: ZACIER CUKROWY + DROŻDŻE KILKA PYTAŃ
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 16470

Re: ZACIER CUKROWY + DROŻDŻE KILKA PYTAŃ

Od dawna robię zaciery bezdrożdżowe ale na owocach wodzie i cukrze stojące około 1 roku. Jednak chciałbym spróbować "tych waszych" drożdży ze sklepu. Do zrobienia zacieru cukrowego (woda + cukier) w beczce 120l. My Ciebie również witamy kolego, jeśli możesz przybliż trochę Swoją technolog...
autor: bwie
wtorek, 25 paź 2011, 23:50
Forum: Po Godzinach
Temat: Vm/LM - jaka różnica w psocie
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 7658

Re: Vm/LM - jaka różnica w psocie

Pierwszy post i już sobie grabie... Takie spokojne i miłe forum było a tu przychodzi @Brzydal i sieje ferment, aaaa sio na swoje podwórko z tymi herezjami (oczywiście żartuję :freak: ) Na konkurencyjnym forum ... według mnie to nie konkurencyjne ale zaprzyjaźnione forum ;) Powitać obu kolegów z sąs...
autor: bwie
czwartek, 20 paź 2011, 14:50
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumny Rogera- moje dwie "GRACJE"
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 15472

Re: Kolumny Rogera- moje dwie "GRACJE"

To są czujniki NTC a sterownik ma zabezpieczenie na takie ewentualności więc nic się nie ma prawa stać ... Spokojnie może być na Jacku ;) Moje czujniki to DSy ale jak już widzę w necie to chyba jack mu niegroźny http://vamond.pl/Produkty.html#Vamond_czujniki na RJtach też działa http://alejka.pl/cz...
autor: bwie
czwartek, 20 paź 2011, 12:31
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumny Rogera- moje dwie "GRACJE"
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 15472

Re: Kolumny Rogera- moje dwie "GRACJE"

I życie stało się prostsze, THX Króciec 1" z korkiem (uszczelka silikonowa) do zalewania KEG-a Taka drobnostka ułatwiająca żywot :idea: do mojego korka mam dospawane po bokach dwa kawałki pręta (tak ze 2 cm) przy gorącej aparaturze łatwiej się to odkręca w rękawiczce albo przez kawałek ścierki ...
autor: bwie
środa, 19 paź 2011, 18:46
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumny Rogera- moje dwie "GRACJE"
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 15472

Re: Kolumny Rogera- moje dwie "GRACJE"

Roger pisze: Normalnie w najniższy punkt dna nie da się wspawać bez podnoszenia KEG-a ...
No właśnie wiem i się zastanawiam jak ten problem rozwiązać,
a może tak "jedno zdjęcie zamiast 1000 słów" 8-) albo dwa.
pozdrawiam
autor: bwie
środa, 19 paź 2011, 15:58
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumny Rogera- moje dwie "GRACJE"
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 15472

Re: Kolumny Rogera- moje dwie "GRACJE"

Roger pisze: ... Kolejne postępy prac nad kolumnami i sterowaniem postaram się opisywać na bieżąco ...
To ja poproszę fotkę jak rozwiązałeś kwestię spustu zawartości KEGa (wspawanie w dno)
pozdr.
autor: bwie
czwartek, 6 paź 2011, 15:08
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Krupnik Wyborowy. Niebo w gębie.
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 53638

Re: Krupnik Wyborowy. Niebo w gębie.

Wagi kupować nie będę... Ale przecież to są groszowe sprawy a taka waga przydaje się nie tylko do krupniku, jest jeszcze wiele innych nalewek do zrobienia 8-) ... krupnik robię chyba jednorazowo na spróbowanie... :shock: Dla mnie krupnik to jedna z najlepszych rzeczy jakie piłem i zrobiłem go dużo,...
autor: bwie
czwartek, 6 paź 2011, 10:07
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Krupnik Wyborowy. Niebo w gębie.
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 53638

Re: Krupnik Wyborowy. Niebo w gębie.

Ja odmierzam miód w kg, jeden słoik 0,9 l to przeciętnie ok 1,3 kg. I jeszcze skromna rada - rób od razu przynajmniej 5l (bo za szybko się rozchodzi ;) ) a po klarowaniu możesz nie wyrzucać osadu tylko zalać go 40% - wychodzi pyszna wódeczka.
autor: bwie
środa, 28 wrz 2011, 15:49
Forum: O Piwie i Nie Tylko
Temat: Polskie Piwo
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 19028

Re: Polskie Piwo

Takie coś ostatnio znalazłem :hmm:

Obrazek
autor: bwie
wtorek, 27 wrz 2011, 22:24
Forum: Problemy i pytania
Temat: Jaki kranik wybrać do spustu z KEG'a ?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6121

Re: Jaki kranik wybrać do spustu z KEG'a ?

Witaj, tez o tym myślałem, tu masz linka do zaprzyjaźnionego forum http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?p=87063&highlight=#87063 , który chyba wyczerpuje wszystkie Twoje wątpliwości (jeśli nie grzejesz gazem). Ja niestety mam spust wspawany w taki miejscu, że muszę przechylać KEGa wraz z k...
autor: bwie
czwartek, 15 wrz 2011, 13:37
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE
Odpowiedzi: 179
Odsłony: 81465

Re: PIERŚCIENIE CENTRUJĄCE (ROZDZIELAJĄCE) W KOLUMNIE

radius pisze: Kto bogatemu zabroni :?: :lol: :hahaha:
Urząd Skarbowy ? :evil: :lol:

Gratuluję pomyślnych wyników eksperymentu, przejdź jeszcze Kolego ze zmywaków na sprężynki to już będzie hiper-super fiu fiu fiu :ok:
pozdrawiam
autor: bwie
sobota, 9 lip 2011, 18:00
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Jak zrobić spreżynki do wypełnienia kolumny
Odpowiedzi: 264
Odsłony: 155151

Re: Jak zrobić spreżynki do wypełnienia kolumny

Na obwodzie drewnianego koła prawdopodobnie jest zamocowany magnes + gdzieś w konstrukcji tego wehikułu jest umieszczony kontaktron = pełen obrót koła daje wyzwolenie elektromagnesu i ciachnięcie sprężynki, tak ja to widzę - może się mylę? Widziałem kiedyś w materiałach z rosyjskich forów inne rozwi...
autor: bwie
czwartek, 23 cze 2011, 19:45
Forum: Śmietnik
Temat: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 7714

Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Qba pisze:Możecie mnie nazywać z całą mocą - Dorobkiewiczem....
No cóż nie ma innego wyjścia Panie Kolego - idziesz na stos bluźnierco, zapałki już mam :bicz:
autor: bwie
czwartek, 16 cze 2011, 09:48
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Wygieta kolumna
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 11706

Re: Wygieta kolumna

@lukaszcz Fajny pomysł na Rozgałęzienie wody na zimne palce i chłodnicę - jak mocujesz to do kranu? (jakaś fotka?)
autor: bwie
niedziela, 12 cze 2011, 11:41
Forum: Po Godzinach
Temat: Ale maszyna!!!
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2898

Re: Ale maszyna!!!

Ten sam sprzedawca oferuje "baniaczek" na zacier.
http://allegro.pl/zbiornik-4000l-kwasoo ... 12566.html
autor: bwie
piątek, 10 cze 2011, 21:53
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Jak zrobić spreżynki do wypełnienia kolumny
Odpowiedzi: 264
Odsłony: 155151

Re: jak zrobić spreżynki do wypełnienia kolumny

Patent jest prosty więc polecam ....
Gdyby patent rzeczywiście był taki prosty to sprężynki pryzmatyczne na alledrogo nie kosztowały by 80 PLN za litr tylko 12,50 :evil:
autor: bwie
wtorek, 31 maja 2011, 09:53
Forum: Śmietnik
Temat: O termometrach słów kilka
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 9020

Re: O termometrach słów kilka

@Jancio54 @bwie Cytuj: Termometr może przekłamywać nawet o 100 stopni, ważne aby w trakcie procesu po stabilizacji utrzymać stałą temperaturę i zareagować na jej zmianę. Kiedy zamierzasz reagować jak termometr ma dokładność 1 stopnia i kilka sekund czasu reakcji. Mając termometr w głowicy, a w kegu ...
autor: bwie
poniedziałek, 30 maja 2011, 18:09
Forum: Śmietnik
Temat: O termometrach słów kilka
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 9020

Re: O termometrach słów kilka

... Należy dążyć do tego, żeby temperatura na głowicy była stała, bo jeżeli ktoś będzie chciał utrzymywać cały czas upragnione 78,30, to w 90% przypadków nie ustabilizuje tak kolumny ... Kol Zygmunt ma rację - dla naszych celów nie jest istotna dokładność termometru ale jago rozdzielczość i czas od...
autor: bwie
niedziela, 29 maja 2011, 22:25
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Listkówka
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 19364

Re: Listkówka

Witam, Czy ktoś zrobił w tym roku Listkówkę ? Ja w tym roku pierwszy raz zrobiłem, czytając opinie kolegów na jej temat byłem przezorny i zrobiłem jej 5 literków. Kolorek był piękny zielony, potem przeszedł w brązowawy a po dodaniu cytryny i cukru zrobił się znowu zielony (taki ciemny, trochę zgnił...
autor: bwie
piątek, 27 maja 2011, 18:53
Forum: O Piwie i Nie Tylko
Temat: Polskie Piwo
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 19028

Re: Polskie Piwo

Żadnego "piwa" z "polskich" wytwórni wymienionych w pierwszym poście nie dotykam, po prostu mam awersję na te za przeproszeniem szczyny (jakiego nie otworzysz - smakuje tak samo czyli okropnie). Jedyne piwo dostępne masowo (nie mówię o lokalnych niszowych browarach) które mi napr...
autor: bwie
czwartek, 19 maja 2011, 13:51
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Wypełnienie z drutu
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 13522

Re: Wypełnienie z drutu

trzeba by mi było z 2.5l tego wypełnienia. a to koszt około 200zł, trochę dużo Jak Cie nie stać na taki wydatek za jednym razem to oszczędzaj co miesiąc po 100 PLN albo po 50 PLN i w końcu uzbierasz. Mówię to jak najbardziej poważnie. ale procent mnie nie satysfakcjonuje bo max 94% Niestety "c...
autor: bwie
czwartek, 19 maja 2011, 10:41
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Wypełnienie z drutu
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 13522

Re: Wypełnienie z drutu

Więc jeśli obecnie mam kolumnę zasypaną zmywakami o długości 108cm, to jesli bym tę samą kolumnę skrócił do 50cm i zasypał ją sprężynkami z allegro to uzyskał bym ten sam procent? Co do wysokości półki HETP uzyskanej na sprężynkach to sprzedający chyba podał najlepsze osiągane wyniki - nie zawsze i...
autor: bwie
wtorek, 17 maja 2011, 10:49
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Co o tym sądzicie? - destylacja na kolumnie typu zimne palce
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 11476

Re: Co o tym sądzicie? - destylacja na kolumnie typu zimne p

@lesgo58
Czy to normalne żeby moc utrzymywała się bez przerwy na jednakowym poziomie przez cały czas gonienia?
Muszę Cię niestety zmartwić, jeśli przez cały czas prowadzisz proces prawidłowo to nie da się nic na to poradzić - tak już jest :evil: to taka "wada" kolumny rektyfikacyjnej.
autor: bwie
piątek, 13 maja 2011, 17:00
Forum: Dzielenie frakcji podczas destylacji
Temat: Czy pogony można pić?
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 30452

Re: Czy pogony można pić?

bestia policz sobie kolego ile kosztuje Cię pieczołowicie zrobiony likier a ile mogą kosztować Cię nowe nerki, wątroba itd. itp. (zwłaszcza przy naszej fajnej służbie zdrowia i jeszcze fajniejszym NFZecie) p.s. nie wiem jak wygląda (smakuje) pogon na potstilu, ale pogonu z kolumny to chyba byś nie ...

Wyszukiwanie zaawansowane