Znaleziono 328 wyników

autor: jpiwek
piątek, 26 kwie 2024, 08:09
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 137
Odsłony: 6460

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

No to sobie dobry przykład wybrałeś :lol: skraplacz maksymalnie tani, bo w środku jest rura dwudziestka :D Fachura!
autor: jpiwek
piątek, 26 kwie 2024, 07:58
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 137
Odsłony: 6460

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Radius, nie ma sensu odpisywać. Jemu "się wydaje", przecież to jak dogmat prawie. Liczba absolwentów uniwerystetu chłopskiego rozumu w tym wątku jest niesamowita. Odpisujecie im podając dane, parametry, zdjęcia, procesy- a oni "a mi sie wydaje" i "zapewniam". Wątek znow...
autor: jpiwek
wtorek, 9 kwie 2024, 09:54
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Wypełenienie katalityczne ze srebra
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 769

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Gruba zrzuta poszła, uncjowa moneta (31g) kosztuje całe 120zł :D Czy się uda na trójkątnej matrycy wygiąć w kształt pryzmatu? Nie. Kształt sprężynki zawdzięcza się sprężystości drutu, Srebro, podobnie do miedzi sprężystośc ma na żadnym poziomie, więc sprężynka będzie miała kształt zblizony do spręży...
autor: jpiwek
wtorek, 26 mar 2024, 20:14
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Kubełek Zawalicha - Alembik modułowy
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 2783

Re: Kubełek Zawalicha - Alembik modułowy

Wygląda bardzo ładnie, trochę steampunk. Ale rzeczywiście chyba froma przysłoniła funkcję. Zamiast odebrać syf chłodnicą wraca on w układ i zanieczyszcza w kółko urobek. Proponuję dać zamiast powrotu zawór z kroplówki i odbierac syf w sposób ciągły za syfonem.
autor: jpiwek
wtorek, 26 mar 2024, 20:12
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Niestabilne ciśnienie wody
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1060

Re: Niestabilne ciśnienie wody

Jeżeli koniecznie musi być na układzie, to nie pomogę. Ale jeżeli może być wersja analogowa, to Twój problem rozwiąże górnopłuk. Tak, taka stara spłuczka montowana wysoko nad kiblem. Zamiast rezerwuaru może byc nawet wiadro, ważne jest, aby zastosowac zawór dopłeniający z kibelka- woda jest utrzymyw...
autor: jpiwek
niedziela, 24 mar 2024, 23:26
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 137
Odsłony: 6460

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka?

Niesamowite! Zapytałeś co sądzi o miedzi producent sprzętów ze stali :D
@dampie89 Zadzwoń sobie do Zygumnta i w to drugie miejsce i pogdaj na żywo, to sam się przekonasz. Ja mam sprzęt od DM i polecam. Aha, uprzedzjąc- nie czyszczę. Robię tak, jak opisuje to na forum Radius i jest git.
autor: jpiwek
sobota, 23 mar 2024, 15:14
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Którą kolumne od destylatorymiedziane.pl kupić?
Odpowiedzi: 58
Odsłony: 3772

Re: Którą kolumne od destylatorymiedziane.pl kupić?

Góral bagienny pisze: sobota, 23 mar 2024, 13:33 @aras.aras To już ostatni mój post w tym temacie, bo Ty dalej nie kumasz o co chodzi :hammer:
Mam nadzieję, że on chociaż dostaje za to pieniądze, bo taki fanatyzm za darmo to ma inną nazwę :smiech:
autor: jpiwek
piątek, 22 mar 2024, 10:41
Forum: Radioaktywne
Temat: Wino bezalkoholowe - za i przeciw
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 1136

Re: Wino bezalkoholowe - za i przeciw

To raczej nas nie dotyczy, burza się zrobiła po tym artykule z Daily Mail: https://www.dailymail.co.uk/news/article-12206607/After-shrinkflation-drinkflation-Brewers-pocket-millions-cutting-alcohol-beers.html Jak wpiszesz "drinkflacja" w google to zobaczysz wszytskie wyniki po polsku z dni...
autor: jpiwek
piątek, 22 mar 2024, 09:37
Forum: Radioaktywne
Temat: Wino bezalkoholowe - za i przeciw
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 1136

Re: Wino bezalkoholowe - za i przeciw

@jpiwek a to ciekawe co piszesz odnośnie cen maszynerii , nie chce teraz szukać tego odcinka u kopyry ale tak padała kwota 1mln za maszynerie . A masz jakieś info czy mamy juz w PL piwko po dealkoholizacji . Tu jest taki trochę sponsorowany artykuł kopyra: https://browar.info/artykuly-branzowe/abso...
autor: jpiwek
czwartek, 21 mar 2024, 13:58
Forum: Radioaktywne
Temat: Wino bezalkoholowe - za i przeciw
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 1136

Re: Wino bezalkoholowe - za i przeciw

Czy ja wiem czy taka droga? Skośne są po 100-150 tysięcy USD, "zachodnie" po 300-400. Nawet ta firma, która dostarczyła sprzęt do Palikota uruchomiła ich wczesniej kilka w Polsce, żadne novum. W skali działalności browaru to cena ułamka liniii do przymysłowego warzenia piwa (a może "p...
autor: jpiwek
wtorek, 20 lut 2024, 08:58
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Budowa fermentowni łiskarniczej.
Odpowiedzi: 114
Odsłony: 13842

Re: Budowa fermentowni łiskarniczej.

Ale kombinujecie. Płyta warstwowa, klimatyzacja, budowa pomieszczenia - po co wymyślać koło na nowo? Przecież kontrolę temperatury fermentacji robi się w pojemniku, a nie w pomieszczeniu. Fermentor stożkowy, plus wężownica, a w wersji luksusowej wytwornica wody lodowej (stara chłodziarka przepływowa...
autor: jpiwek
czwartek, 8 lut 2024, 12:41
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Jaki sprzęt wybrać do cukrówki, sporadycznie owocówki?
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 3218

Re: Jaki sprzęt wybrać do cukrówki, sporadycznie owocówki?

Sprecyzuje; ...Mam teraz kolumne z KO i to wypełnienie pryzmatyczne zbytnio do mnie nie przemawia. Chyba nie za bardzo się orientujesz. Imo miedź trzeba czyścić co zabieg żeby zachowac 100% działanie. Dlatego katalizator z wypełnieniem miedzianymi sprężynkami to jest podstawa bo bez problemu wysypi...
autor: jpiwek
wtorek, 9 sty 2024, 16:34
Forum: Grzanie
Temat: Regulator mocy grzałki
Odpowiedzi: 286
Odsłony: 105271

Re: Regulator mocy grzałki

Tak, tak, dla konkretnego silnika. Dlatego do Zelmera przez 16 (tak, szesnaście) lat pasuje jeden układ regulacyjny. Znakomicie dobrany, prosto z noty aplikacyjnej BTA16 :D Tak jak 90% skośnych regulatorów. Różnią się radiatorem.
autor: jpiwek
wtorek, 9 sty 2024, 16:01
Forum: Grzanie
Temat: Regulator mocy grzałki
Odpowiedzi: 286
Odsłony: 105271

Re: Regulator mocy grzałki

Przypomniam, że regulacja fazowa jest powszechnie stosowana w odkurzaczach, czy boilerach do wody. Nikt raczej na nie nie narzeka, nie? :)
autor: jpiwek
poniedziałek, 8 sty 2024, 11:37
Forum: Grzanie
Temat: Regulator mocy grzałki
Odpowiedzi: 286
Odsłony: 105271

Re: Regulator mocy grzałki

jednego z renomowanych producentów tych urządzeń w środowisku rektyfikacji (RK termometrwifi) wynika takie oto twierdzenie: "Renomowanych" do duże słowo, jak na kogoś, kto opyla termometry w sklepie prowadzonym na czarno :) Pisze, że fazowe sie nie nadają, to takie sprzedaje i bo łatwiej ...
autor: jpiwek
piątek, 5 sty 2024, 15:29
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY
Odpowiedzi: 1231
Odsłony: 619051

Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Odżałuj worek słodu i kup fałszywe dno. Nie zapycha sie jak nacinana rura, czy siatka, nie trzeba myć jak sraczwęża- wyjmujesz, spłukujesz pod kranem i wsio.
autor: jpiwek
sobota, 30 gru 2023, 18:24
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: plastikowy zapach i smak destylatu
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 3312

Re: platikowy zapach i smak destylatu

Jest jeszcze jedna kwestia- wąż. Dużo ludzi odbiera platikowym, bo przcież ma znaczek widelca i noża nadrukowany na sobie. Sprawdź, czy używasz węża silikonowego- spal kwałek węża, ma zostać jeno biały proszek, jak kreda albo talk. Jak pojawi się czarny dym albo czarny popiół, używasz plastiku a ten...
autor: jpiwek
czwartek, 28 gru 2023, 22:29
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: plastikowy zapach i smak destylatu
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 3312

Re: platikowy zapach i smak destylatu

Moskva style- tu masz odpowiedź. Drożdże typu g...wno, na równi z gozdawą, czy wynalazkami z Browinu. Kup Aclotec i pozbędziesz się problemu.
autor: jpiwek
poniedziałek, 11 gru 2023, 15:23
Forum: Radioaktywne
Temat: Klucze (wytrychy) Lishi do bezinwazyjnego otwierania pojazdów.
Odpowiedzi: 98
Odsłony: 5055

Re: Klucze (wytrychy) Lishi do bezinwazyjnego otwierania pojazdów.

Art. 129. Bezprawne wyrabianie, posiadanie, nabywanie i dostarczanie wytrychów Dz.U.2023.0.2119 t.j. - Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń § 1. Kto: 1) wyrabia, posiada lub nabywa wytrychy, jeżeli nie trudni się zawodem, w którym są one potrzebne, 2) dostarcza wytrychów osobie nietrudni...
autor: jpiwek
poniedziałek, 11 gru 2023, 10:05
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Projekt GIN
Odpowiedzi: 93
Odsłony: 20421

Re: Projekt GIN

Czy ja dobrze rozumiem, że odbierasz destylat do 0% na papudze? Kolumnę półkową masz w trybie pot-still? Jaką moc albo tempo odbioru zakładasz? Polecisz jakieś fajne źródło dla pozyskania botaników? Odbieram nawet przy 0% na papudze, czyli dalej, gdy już nie leci alkohol, a właśnie ta "woda&qu...
autor: jpiwek
piątek, 8 gru 2023, 10:32
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Projekt GIN
Odpowiedzi: 93
Odsłony: 20421

Re: Projekt GIN

Korzystam z półkowej od Zygmunta i z jego instrukcji, podstawową tabelkę masz w pierwszym poscie i jest świetną bazą wyjściową. Przy zbiornikach do 100 litrów (większych nie sprawdzałem- może trzeba) nie widzę potrzeby zmiany botaników. Z mojego doświadczenia wynika, że ich podmiana może całkowicie ...
autor: jpiwek
czwartek, 7 gru 2023, 13:59
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Projekt GIN
Odpowiedzi: 93
Odsłony: 20421

Re: Projekt GIN

A ja mam, w czym problem? Swego czasu nawet medalik we stolicy zdobyłem moim dźinem, więc czuje się znacznie lepszy od mojego sąsiada, który tez gin robi, a medalu nie ma :D
autor: jpiwek
wtorek, 5 gru 2023, 16:30
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Turbo X-Pure 48H Browin
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 10448

Re: Turbo X-Pure 48H Browin

Browin to najgorsze drożdże, ale sypią je za darmoche po grupach fejsbukowych więc sie robią popularne. Na paczce cuda-niewidy opisują, praca kończy się na dodatnich blg, a nastaw capi jak stara skarpeta.
autor: jpiwek
wtorek, 5 gru 2023, 16:28
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację
Odpowiedzi: 222
Odsłony: 60960

Re: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację

6-8kW na półkowej 4"? Dobre sobie... To blisko 100W na centymetr kwadratowy przekoroju. Tyle pracuje się na zasypanej rurze, jak przewiewna musi byc półka, która będzie pracowac na takiej mocy? Podpowiem- nieskończenie duża, a praca nie będzie miała nic wspólnego z pracą na półkach, bo zamiast ...
autor: jpiwek
piątek, 1 gru 2023, 09:29
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację
Odpowiedzi: 222
Odsłony: 60960

Re: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację

Nie porównywałbym "klasycznej" półkowej CM do zestawu składającego się półek+ głowicy LM. Pracowałem na obu zestawach i zgodze sie, że w przypadku głowicy LM i półek nie było różnicy, czy leciałem raz, czy dwa, bo destylat był i tak o rząd wielkości mniej nasycony smakiem, niż w przypadku ...
autor: jpiwek
czwartek, 30 lis 2023, 11:49
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Złapany bimbrownik z Sierpca
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 3414

Re: Złapany bimbrownik z Sierpca

Proponuję nie powielać informacji w stylu "wydajemisię". Ustawa z dnia 2 grudnia 2021 r. o wyrobach winiarskich jasno podaje, że: 2. Przepisów ustawy nie stosuje się do wyrobów winiarskich, które zostały wyrobione domowym sposobem na użytek własny i które nie są przeznaczone do wprowadzeni...
autor: jpiwek
czwartek, 30 lis 2023, 07:38
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację
Odpowiedzi: 222
Odsłony: 60960

Re: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację

JAkie były wady tego destylatu po pierwszym razie, że zdecydowałeś się na drugi? Podwójna destylacja to zwykle koniec aromatów, nawet przy pot-stillu to dla mnie ostateczność, a przy półkowej IMHO jest zupełnie zbędna. No i 4 półki plus 30% w kotle to musiał wyjśc prawie spirytus. Do takiego stężeni...
autor: jpiwek
poniedziałek, 27 lis 2023, 11:40
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1217

Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik

Dlaczego? A no bo to sprzęt od e-destylatory To znaczy e-bylegówno. Zwróc i rozwiążesz swoje problemy...
autor: jpiwek
wtorek, 14 lis 2023, 08:50
Forum: Po Godzinach
Temat: Świat się zmienia - jak w samolocie.
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1066

Re: Świat się zmienia - jak w samolocie.

Musisz często latać, bo ten zakaz obowiązuje od 2001 roku. W każdej linii, nie tylko ukraińskiej (jaki to w ogóle ma związek?). Jeżeli chcesz się napić, to wystarczy przełknąć wewnętrzna cebulę i kupić sobie tego "drynka" na pokładzie. Przewaga tego rozwiązania jest taka, że w momencie, w ...
autor: jpiwek
piątek, 13 paź 2023, 11:33
Forum: Po Godzinach
Temat: Stara studnia, jak wyczyścić ?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1411

Re: Stara studnia, jak wyczyścić ?

"Najsampierw" to zrób sobie badanie geologiczne, który ustali Ci poziom wody gruntowej. Możesz tez zerknąć w geoportal lub na strony PGI: https://www.pgi.gov.pl/psh/dane-hydrogeologiczne-psh/947-bazy-danych-hydrogeologiczne/8888-dane-hydrogeologiczne-mhp.html Może dane dla Twojej okolicy s...
autor: jpiwek
piątek, 13 paź 2023, 11:23
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Jak mieszać owoce i pozbyć się smrodku
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1033

Re: Jak mieszać owoce i pozbyć się smrodku

Dlatego nazywamy to fermentacja burzliwą :) Oczywiście, że normalne.
autor: jpiwek
piątek, 13 paź 2023, 10:06
Forum: Po Godzinach
Temat: Stara studnia, jak wyczyścić ?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1411

Re: Stara studnia, jak wyczyścić ?

Obecną technologia ratunkiem dla tej studni jest oczywiście odwiert i wbicie rury studziennej. Jeżeli woda podchodzi na 6-7m, to nie będzie ona nawet bardzo długa, więc nie będzie to kosztowało majątku (ok. 150zł/m dla fi 200). Traktowanie studni jako piwnicy ma krótkie nogi, bo w okresie podyższony...
autor: jpiwek
piątek, 13 paź 2023, 10:03
Forum: Problemy i pytania
Temat: Aparatura z Allegro
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1731

Re: Aparatura z Allegro

Tak.
autor: jpiwek
piątek, 13 paź 2023, 08:53
Forum: Problemy i pytania
Temat: Aparatura z Allegro
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1731

Re: Aparatura z Allegro

Ta kolumna będzie na pewno lepsza od tego pot-stilla. Zygmunt to solidna firma.
Na kolumnie zrobisz i spirytus i to, co na pot-stillu- w druga stronę to nie działa.
autor: jpiwek
wtorek, 10 paź 2023, 10:30
Forum: Po Godzinach
Temat: Stara studnia, jak wyczyścić ?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1411

Re: Stara studnia, jak wyczyścić ?

pytanie czy zrobi to z mułem i piachem z dna, czy będzie się bał o uszkodzenie pompy. Pompa beczkowozu (szambiarki) nie ma żadnego kontaktu z tym, co wyciąga rura. Ba, tam nie ma nawet pompy w dosłownym tego słowa znaczeniu. Beczkowozy działają na zasadzie wprowadzania w beczce dużego podciśnienia,...
autor: jpiwek
piątek, 4 sie 2023, 13:59
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: DobryDestylator.pl - opinie
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 2810

Re: DobryDestylator.pl - opinie

Przeciez na focie wyżej masz i takie i takie:
Obrazek
Dodatkowo moje są znacznie równiejsze, niż te z Twojego zdjęcia. Jesteś pewien, że nie pomieszałeś różnych wypełnień? Kupowałeś bezpośrednio w henitomie, czy od kogoś? Może Ci pomieszał z tańszym?
autor: jpiwek
piątek, 4 sie 2023, 10:43
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: DobryDestylator.pl - opinie
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 2810

Re: DobryDestylator.pl - opinie

Co rozumiesz pod skręcone i nie skręcone?
autor: jpiwek
piątek, 4 sie 2023, 10:41
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Skok temperatury.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1241

Re: Skok temperatury.

Hmmm... a pogoda? Teraz taki sezon, że ciśnienie wariuje:
Obrazek
No i zobacz, czy nie zmieniły się warunki pomiarów, czyli czy nie ubiłeś wypełnienia przy sondzie albo nie włożyłeś sond głębiej w pochewce.
autor: jpiwek
środa, 19 lip 2023, 07:46
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: MSR-P kontra SKN (temat kontrowersyjny)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 2052

Re: MSR-P kontra SKN (temat kontrowersyjny)

Takie narzekanie 19 wiecznego bryczkarza na automobile :) SKN to raczej sterownik pomyślany pod tych, którzy kupią go z kolumną, już ustawiony przez twórcę kolumny. Teraz nawet sedesy maja aplikacje, więc dążenie do automatyzacji wszytskiego zaczyna być naturalne. Jak już będziesz apelował do Boleck...

Wyszukiwanie zaawansowane