Znaleziono 401 wyników

autor: jatylkonachwile
wtorek, 13 kwie 2021, 05:05
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik
Odpowiedzi: 140
Odsłony: 74273

Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Skoro masz szwagra który mógłby po kosztach pospawać ci co nieco to może warto pomyśleć o przeróbce z CM na LM? ZP możesz zostawić jako skraplacz, dokładasz dwie półki i masz bokakoba.
wtorek, 13 kwie 2021, 04:52
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 736
Odsłony: 191568

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Masz na myśli taki zwykły grzejnik do CO? Np panelowy albo z aluminiowych żeberek? 4kW to jest bardzo dużo jak na taki wymiennik, moc grzejnika zwiększa się na dwa sposoby, zwiększając jego rozmiary i przepływu wody lub podnosząc temperaturę. Producenci powinni podawać jaką moc ma grzejnik przy jaki...
wtorek, 6 kwie 2021, 15:33
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik
Odpowiedzi: 140
Odsłony: 74273

Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Trochę poczytałem forum i nie spotkałem się z takimi informacjami. Skoro czytałeś forum to dlaczego wybrałeś CM? 1.Czy skuteczniejsze jest rozprowadzenie wody w dwóch osobnych obiegach ?Czy zostać przy jednym ? We wspomnianym poście nie było takowej informacji . Informacja na pewno się pojawiła, bo...
wtorek, 30 mar 2021, 15:17
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2539
Odsłony: 550893

Re: Aktualne ceny cukru

takipan pisze:Wie ktoś coś? Są jakieś promki?

W tesco po 1,99zł/kg. Do 5.04.
niedziela, 28 mar 2021, 23:34
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Jakość alkoholu - test ognia
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 1412

Re: Jakość alkoholu - test ognia

Nawet jeśli masz dobrą wagę, to skąd wiesz, czy na pewno to są 30ml, a nie 31ml? Ja kiedyś kupiłem sobie piknometr, więc w kwestii objętości raczej miałbym pewność, bardziej bym się obawiał o dokładność wagi i pomiar temperatury. Ogólnie jest ktoś ma podejrzenia że to może być metanol to nie pić. A...
niedziela, 28 mar 2021, 21:17

Pomysł niby dobry, ale co jeśli proporcje woda/metanol (plus etanol) będą takie że będzie wrzało w np 80°C? Nie masz wtedy żadnej pewności czy to prawie czysty etanol czy mieszanina etanol/metanol/woda.
Chyba że mając temperaturę wrzenia i gęstość właściwą policzyć skład (jeśli się da).
sobota, 27 mar 2021, 12:30

Jaki zielony?
Obrazek
Obrazek

Jak masz zielone zabarwienie to są związki miedzi lub boru
poniedziałek, 8 mar 2021, 09:48
Forum: Grzanie
Temat: Grzałką 3x2000W w Norwegii
Odsłony: 1080

Re: Grzałką 3x2000W w Norwegii

rastro pisze:]

Grzałka 3x230V to jednak gwiazda... w trójkąt grzałka 3x400V

No raczej nie, w Norwegii mają system gdzie wszystkie urządzenia są podpinane między dwie fazy, i tam międzyfazowego jest 230V, a u nas 400V.
Więc grzałka 3x230V normalnie w trójkąt i do 3 faz.
poniedziałek, 8 mar 2021, 00:21
Forum: Grzanie
Temat: Grzałką 3x2000W w Norwegii
Odsłony: 1080

Re: Grzałką 3x2000W w Norwegii

Jak masz grzałkę 3x230V to w trójkąt, a jak 3x400V to też w trójkąta ale moc będzie mniejsza o 42,5%.
czwartek, 18 lut 2021, 10:54
Forum: Łączenie
Temat: Spawarka TiG dla początkującego
Odpowiedzi: 99
Odsłony: 24267

Re: Spawarka TiG dla początkującego

Ja mam bestera z TIG LIFT, kupiłem palnik z przyciskiem, elektrozawór na 12V, zrobiłem układ z przełącznikiem 2t i 4t, i jeszcze pedał do regulacji prądu. Mi się wydaje że można na tym całkiem fajnie spawać, ale wkurzające jest zapalanie łuku.
niedziela, 14 lut 2021, 22:53

Pompka od CO musi być dobrze odpowietrzona, to po primo, secundo to oś wirnika musi być s poziomie, każda odchyłka może powodować utrudnione odpowietrzanie i szybsze zużycie łożysk.
niedziela, 14 lut 2021, 21:53

Ta ma podnoszenie 2m, to powinna sama odpowietrzyć kolumnę, pompa o mniejszej wydajności może mieć niższe podnoszenie i sama nie odpowietrzy układy ale po ręcznym napełnieniu wodą i zanurzeniu wężyka powrotnego poniżej lustra wody spowoduje że pompka będzie musiała pokonywać tylko opory przepływu, a...
wtorek, 2 lut 2021, 07:05
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: OCIEPLANIE KOLUMNY
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 14387

Re: OCIEPLANIE KOLUMNY

No to zadam jeszcze raz pytanie. No to jeszcze raz odpowiadam, bezwodny alkohol nie jest moim celem. Po drugie, podniesienie ciśnienia do 2atm zwiększy temperaturę wrzenia, a ja chcę mieć ją jak najniższa by pompa ciepła pracowała na jak najniższej temperaturze. Bo to przekłada się na ciśnienia w w...
poniedziałek, 1 lut 2021, 20:53

MASaKrA_Domingo pisze:To zapytam całkiem serio - dlaczego nie chcesz zatem przeprowadzić procesu pod ciśnieniem 2atm?

Bo celem nie jest bezwodny etanol, a przeprowadzenie procesu z grzaniem i chłodzeniem przez PC.
poniedziałek, 1 lut 2021, 14:29

Musiałbyś grzać kega pompą ciepła. Tak, taki jest pomysł. Temperatury można mocno ograniczyć w bardzo prosty sposób. Wystarczy obniżyć ciśnienie w kolumnie i dzięki takiemu zabiegowi nie dość że proces może przebiegać przy temperaturze np 50*C, to jest jeszcze druga sprawa punkt azeotropu się przes...
niedziela, 31 sty 2021, 14:43

taki układ jest nieco kłopotliwy latem kiedy to energii ze słońca jest nieco za dużo w stosunku do zapotrzebowania Wcale taki układ nie jest problematyczny, Jeśli ilość energii z kolektorów przewyższa zapotrzebowanie PC to trzeba tą energię zmagazynować. Takim magazynem może być Gruntowy Magazyn Ci...
niedziela, 31 sty 2021, 13:28

rastro pisze:No właśnie nie wiem [...] jak to z tymi temperaturami będzie.

Jak chcesz to mogę ci podpowiedzieć jak pozyskać duże ilości energii cieplnej, w taki sposób by DZ w PC miało jak najwyższą temperaturę.
Ale to jest ograniczone tym czy masz już połać dachu zrobioną?
niedziela, 31 sty 2021, 11:21

Hm... wzbudziłęć moją ciekawość... Nie wiem czy możemy w tym temacie o tym pisać, ale najwyżej moderacja przeniesie. Woda chłodząca z kolumny zawsze będzie miała ponad 10*C, a zazwyczaj >40*C. Dolne źródło do PC prawdopodobnie nie przekracza ci 10*C a pod koniec sezonu pewnie masz ok 3-5*C, a na wy...
niedziela, 31 sty 2021, 10:06

arTii pisze:To odzyskuj jeszcze ciepło z wody zużytej do chłodzenia. Ktoś wrzucał zdjęcia że ma podpięte pod centralne ogrzewanie.

Ja to chce iść o krok dalej, czyli ciepło uzyskane z chłodnicy znów wtłoczyć do kega, to dopiero będzie ekologia.
piątek, 29 sty 2021, 19:04
Forum: Fun Forum
Temat: In the... Internet
Odpowiedzi: 536
Odsłony: 133587

Re: In the... Internet

Wyszukiwanie zaawansowane