Wolne tematy o piwie nie tylko domowym, opowieści piwne, puby piwne i inne piwne opowiastki...

CraftBeerCamp
1
Załączniki
Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

Postautor: CraftBeerCamp » wtorek, 2 cze 2015, 19:16

Zbynek80 pisze:w składzie ma słód jęczmienny i chmiel a nie jak to najczęściej bywa "zawiera słód jęczmienny".

Każde piwo zawiera wodę, słód, chmiel i drożdże. A to, że jest napisane, że zawiera słód jęczmienny nie oznacza, że nie mam tam chmielu. W Polskim prawie producent, ma za zadanie napisać wszystkie składniki albo tylko wypisać alergeny. Z tytułu, że jęczmień zawiera gluten którzy jest nie przyswajalny dla osób chorych na Celiakię. A wielkie koncerny unikają wypisywania całego składu gdyż np. dodają niesłodowany jęczmień, który jest tańszy, cukier czy syrop z fruktozy. Nie odpowiadam już na następne pytanie wódki, spirytusu i ukochanej przez wszystkich byczej żółci nie było nie ma i nie będzie.

Pozdrawiam :)

alembiki
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

exodus
50
Krótko o sobie: Bronie się przed alkoholem z całych sił, tylko ja słabiutki jestem
Ulubiony Alkohol: Na myszach pędzone
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: exodus » wtorek, 2 cze 2015, 20:01

Mnie smakuje większość niepasteryzowanych, ostatnio Żywiec Apa, taki zielony cytrusowy troche, ale przed niepasteryzowanymi musza byc ze 2 mocne :mrgreen: strong, ostatnio kasztelan mocny tez, chociaz on jakiś taki posmak ma - nie mogę się zdecydować - pogon czy owoce :odlot:

Zbynek80
750
Załączniki

Postautor: Zbynek80 » środa, 3 cze 2015, 01:14

Pisząc to co napisałem miałem właśnie na myśli, że najprawdopodobniej piwo jest na słodzie a nie tylko z dodatkiem słodu a reszta to niesłodowany jęczmień.
Coś to musi znaczyć skoro jeden producent na swoich piwach różnie pisze.

Mod.
Nie cytuj za każdym razem całych postów!

jpiwek
150
Załączniki

Postautor: jpiwek » środa, 3 cze 2015, 06:39

Niesłodowany jęczmień to nie zawsze zły dodatek. Często dodaje sie go nie ze względu na obniżenie kosztów tylko poprawienia treściwości czy piany.

Awatar użytkownika

soltys
100
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Załączniki

Postautor: soltys » piątek, 5 cze 2015, 12:09

Ludzie wy tak na serio z tymi koncerniakami? Tykie, Żywiec, Heineken, Kasztelan... Wam to smakuje?
To tak jakby na forum kulinarnym pisać, że "moją ulubioną potrawą jest parówka albo BigMac".

exodus pisze:Mnie smakuje większość niepasteryzowanych, ostatnio Żywiec Apa, taki zielony cytrusowy troch

No to ciekawe bo Żywiec APA akurat jest pasteryzowane:)
Jeżeli spożywamy alkohol - nie pijemy

michal278
1300
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Kontakt:
Załączniki

Postautor: michal278 » środa, 24 cze 2015, 09:55

A mi smakuje sarmackie z Biedronki.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Awatar użytkownika

gr000by
2500
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Załączniki

Postautor: gr000by » środa, 24 cze 2015, 12:03

W pół godziny dwa Sarmackie w plenerze,
co żołądek mój wyprawia - nie wierzę :odlot:.

Skusiłem się kiedyś (studenckie oszczędności - taniej wyjdzie się napić samego piwa, lepiej klepnie i na powrót będzie), nawet chłodno było i wracałem piechotą po spotkaniu dobry kawałek drogi, tak że wytrzeźwiałem, ale rano myślałem że żołądek wyjdzie mi przez gardło i nigdy nie wróci. Jak komuś smakuje - na zdrowie, ja miałem tylko zatrucie pokarmowe po piwie, czego jeszcze nie doświadczyłem nawet z podlejszymi piwami i mieszankami różnych alkoholi. Dwa Sarmackie złożą każdego, nawet zaprawionego w bojach studenta ;).
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Awatar użytkownika

JanOkowita
1900
Krótko o sobie: Parmezan i Ementaler, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: JanOkowita » środa, 24 cze 2015, 12:33

Prezent od córki na Dzień Ojca wczoraj. Znowu poczułem się jak Dyrektor :freak:

piwo-directors.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Drożdże Szlacheckie najlepszym przyjacielem człowieka.
Alkohole-domowe.pl

michal278
1300
Kontakt:
Załączniki

Postautor: michal278 » środa, 24 cze 2015, 17:39

Ja nie zapomne nigdy smaku Warki Wine. Dawne czasy.

Awatar użytkownika

Pułkownik Dowgird
50
Załączniki

Postautor: Pułkownik Dowgird » środa, 24 cze 2015, 20:24

pitz pisze:1. Pilsner Urquell po nim każde smakuje kiepsko
1. Jever nie wypiłem go zbyt dużo i nie miałem okazji go porównać z innymi jedno po drugim dla tego ex aequo z Pilsnerem.
2. Budweiser 4% tanie i pyszne
3. Książęce ryżowe rzadko kupuje chyba że w promocji.
4. Żubr jak niema kiedy skoczyć do Czech

Kolego, odnośnie pkt. 4 - Niekoniecznie musisz jechać do Czech, ponieważ "nasz" Żubr jest również produkowany i rozlewany w Czechach na potrzeby polskiego rynku (konkretnie w Browarze Radegast w Nošovicach), być może także w Pilźnie i Browarze Šariš na Słowacji - należących do koncernu SABMiller, podobnie jak Dojlidy i cała Kompania Piwowarska. W każdym bądź razie na 100% w Radegaście go rozlewają na nasz rynek - sam widziałem i byłem trzeźwy :twisted: .
Szanuj lasy! I Ty kiedyś możesz zostać partyzantem...

rozrywek
1700
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: rozrywek » czwartek, 25 cze 2015, 16:15

michal278 pisze:A mi smakuje sarmackie z Biedronki.

Kiedyś jak prowadziłem handel, pojechałem bezpośrednio do pewnego browaru( tajemnica handlowa) w celu zakupu pełnego zestawu, na dwa busy po 8 palet. Otóż pan kierownik dystrybucji uprzejmie nas poinformował że jeszcze nie etykietowane i paletowane, musimy poczekać. Ja na to że przecież stoi w rogu..to nie na handel, to dla biedronki. Pytam grzecznie..to może my to zabierzemy, a Tir biedronkowy niech zabierze resztę produkcji...Panie wy po piwo przyjechaliście? Tak. To poczekajcie, przestawią rozlewnik, etykiety i pójdzie normalne...co to przepraszam znaczy normalne/ Kolega się wzburzył. Piwo to piwo. Panie!!! jak idą dyskonty to my przez miesiąc własny alkohol przynosimy, tego nie idzie kosztować.
Poczekaliśmy do wieczora, dostaliśmy piwo, w ramach przeprosin za czekanie po dwie skrzynki do kabiny. Ale piwo gratis znaczenia nie miało, o wiele większą wartość miała lekcja prawdy. Michał smacznego.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

greg0004
100
Załączniki

Postautor: greg0004 » czwartek, 25 cze 2015, 19:11

O żesz w mordę! Ciekawe czy dotyczy to tylko tych tańszych piw, czy też wszystkich marketowych?

Awatar użytkownika

panta_rei
550
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Załączniki

Postautor: panta_rei » czwartek, 25 cze 2015, 20:15

Że tak powiem, bzdury na resorach. Poszukajcie sobie w internetach ile kosztuje wyprodukowanie butelki piwa, a potem odpowiedzcie sobie na jedno pytanie- Po co? Jedyne co opłacałoby się browarom i było ekonomicznie sensowne to gmeranie przy HGB, ale w kraju w którym 99,9% pijących piwo najpierw patrzy na zawartość alkoholu, nie ma szans powodzenia.
Pozdrawiam, Sławomir

pitz
30
Załączniki

Postautor: pitz » czwartek, 25 cze 2015, 20:34

te Rei a nie zdarzyło ci się kiedyś że coś co szykowałeś nie do końca wyszło tak jak zawsze czy tak jak sobie wymarzyłeś? Ja tym obdarowuje teścia, nie wylewam inni dają do dyscontu na promocję. O polskich piwach słyszałem o różnicach w smaku. Aczkolwiek pijąc żubra w skrzynce z hurtowni nie mogę tego stwierdzić. Jedyny ewenement to jak w było w polsce jakieś igrzyska w noge niepowiem dokładnie co to było bo nie kibicuje ale żubr walił drożdzami. No a Budweiser z czech za 6,9 korony z kauflandu był gorszy od tego za 8,90 z alberta.
Dziennie piję ale nie umiem wpaść w nałóg ;D

Awatar użytkownika

panta_rei
550
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Załączniki

Postautor: panta_rei » czwartek, 25 cze 2015, 21:02

W dużym browarze nie ma opcji, że coś wyszło nie tak jak potrzeba, takie coś może się zdarzyć w nowo otwartym zakładzie, gdzie trzeba poznać sprzęt, ustawić proces fermentacji, ale w normalnej sytuacji robi się cały czas ten sam chłam. Różnice w smaku biorą się stąd, że te same z pozoru piwo, robione jest w różnych browarach. Jeśli mówimy o markach ogólnie znanych, to butelka kupiona w Biedronce/Lidlu/itp będzie taka sama jak butelka kupiona w sklepie osiedlowym, jeśli oczywiście pochodzi z tego samego zakładu. Obniżenie ceny uzyskuje się przez pominięcie kilkustopniowej dystrybucji, kosztów marketoidów itp. Należy też pamiętać o tym, że na jakość piwa bardzo duży wpływ mają warunki przechowywania.
Pozdrawiam, Sławomir

karkan
10
Załączniki

Postautor: karkan » czwartek, 25 cze 2015, 21:10

Warunki przechowywania to raz, dwa, że jak ktoś dwa miesiące pije żubra to jak dziabnie nagle tyskie to smakuje jak nektar. Zresztą na tym forum dyskutuje się czy lech jest lepszy niż tyskie a na forum piwnym się zastanawiają czy bols czy wyborowa :)

piotrunia24
20
Załączniki

Postautor: piotrunia24 » czwartek, 25 cze 2015, 22:54

Coś w tym musi być, rozmawiałem kiedyś z przedstawicielem handlowym pewnego dużego browaru, otwarcie przyznał że produkują dwa gatunki piwa a w sumie to trzy. Export to pierwszy gatunek, butelka drugi a do kegów trzeci. Ciekawe ile w tym prawdy

rozrywek
1700
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: rozrywek » czwartek, 25 cze 2015, 23:41

greg0004 pisze:O żesz w mordę! Ciekawe czy dotyczy to tylko tych tańszych piw, czy też wszystkich marketowych?

Nie. Nie dotyczy to wszystkich piw. Sprawa dotyczy pewnych z nazewnictwa nie wymienię, bo w sądzie bym wylądował, do sceptyków, a nie mam zamiaru każdemu z osobna odpowiadać..... otwórz puszkę i spróbuj.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

chprzemo
700
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki

Postautor: chprzemo » piątek, 26 cze 2015, 05:44

rozrywek pisze:
michal278 pisze:A mi smakuje sarmackie z Biedronki.

Kiedyś jak prowadziłem handel, pojechałem bezpośrednio do pewnego browaru( tajemnica handlowa) w celu zakupu pełnego zestawu, na dwa busy po 8 palet. Otóż pan kierownik dystrybucji uprzejmie nas poinformował że jeszcze nie etykietowane i paletowane, musimy poczekać. Ja na to że przecież stoi w rogu..to nie na handel, to dla biedronki. Pytam grzecznie..to może my to zabierzemy, a Tir biedronkowy niech zabierze resztę produkcji...Panie wy po piwo przyjechaliście? Tak. To poczekajcie, przestawią rozlewnik, etykiety i pójdzie normalne...co to przepraszam znaczy normalne/ Kolega się wzburzył. Piwo to piwo. Panie!!! jak idą dyskonty to my przez miesiąc własny alkohol przynosimy, tego nie idzie kosztować.
Poczekaliśmy do wieczora, dostaliśmy piwo, w ramach przeprosin za czekanie po dwie skrzynki do kabiny. Ale piwo gratis znaczenia nie miało, o wiele większą wartość miała lekcja prawdy. Michał smacznego.

Bzdury kolego piszesz w tym poście, żaden szanujący się browar nie wypuści piwa prosto z linii na sprzedaż to raz, a dwa rozdzielanie piw na dyskonty i "normalne" jest zbyt skomplikowane logistycznie żeby było opłacalne.
Chyba, że piszesz o browarku który produkuje 50 palet na zmianę i sytuacja miała miejsce 20 lat temu to może i takie anomalie występowały...
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

michal278
1300
Kontakt:
Załączniki

Postautor: michal278 » piątek, 26 cze 2015, 06:33

Wiem że kiedyś bardziej opłacało się zrobić linię dla Tyskiego w Poznaniu niż ho wozić z Tych. Więc dziwna sprawa z tym Źubrem.

Wróć do „O Piwie i Nie Tylko”