Znaleziono 11 wyników

autor: grzegorzrz91
poniedziałek, 15 kwie 2019, 12:22
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka z anyżu
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 6622

Nalewka z anyżu

Witam!
Słyszałem że bardzo dobra jest nalewka z cukierków anyżowych lecz nie mogę ich znaleźć więc kupiłem po prostu anyż w gwiazdkach. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym i jak zrobić z tego nalewkę? ;)
autor: grzegorzrz91
piątek, 29 mar 2019, 18:07
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Wysokość kolumny, a smak ?
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2783

Wysokość kolumny, a smak ?

Witam!
Mam pytanie co do wysokości kolumny, a smaku który zostaje. Przy robieniu na turbo drożdżach przy 1410 z tego co słyszałem lepsza długa kolumna, a jeśli chce się uzyskać smak bimbru np z wina czy innych owoców lepsza jest krótka wtedy więcej smaku owoców idzie do alkoholu. Czy to prawda?
autor: grzegorzrz91
wtorek, 31 lip 2018, 18:05
Forum: Materiały
Temat: Stal nierdzewna 1.4512 nadaje się na filtr węgla aktywnego?
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 8903

Re: Stal nierdzewna 1.4512 nadaje się na filtr węgla aktywnego?

Tylko że jest taka sprawa, że znajomy kupił już materiał z takiej stali bo nie wiedział. Czy nie będzie problemu jeśli filtr będzie z niej zrobiony? Nie reaguje ona z alkoholem w żaden sposób co popsuje końcowy efekt?
autor: grzegorzrz91
wtorek, 31 lip 2018, 13:07
Forum: Materiały
Temat: Stal nierdzewna 1.4512 nadaje się na filtr węgla aktywnego?
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 8903

Stal nierdzewna 1.4512 nadaje się na filtr węgla aktywnego?

Witam.
Z znajomym wchodzimy w tajniki bimbrownicwa już mamy wszystko tylko chcemy zrobić filtr na węgiel aktywny. Czy stał 1.4512 jak w opisie do tego się nada ?
autor: grzegorzrz91
niedziela, 29 lip 2018, 11:15
Forum: W czym nastawiać?
Temat: 2 PE-HD czy nadaje się do zacieru
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5436

Re: 2 PE-HD czy nadaje się do zacieru

W Polsce też bym ogarnął bez problemu coś takiego za granicą jest troszkę gorzej, a taka beczkę akurat kolega ma w pracy, no ale będę szukał dalej ;)
autor: grzegorzrz91
sobota, 28 lip 2018, 17:45
Forum: W czym nastawiać?
Temat: 2 PE-HD czy nadaje się do zacieru
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5436

Re: 2 PE-HD czy nadaje się do zacieru

W tej beczce był przechowywany płyn do chłodnic samochodowych. Czy po konkretnym czyszczeniu można by jej użyć czy nie ? "Jeden z bezpieczniejszych plastików. Opakowania z tym oznaczeniem nadają się do przchowywania żywności i bez przeszkód możemy używać je powtórnie. Wykorzystywany do produkcj...
autor: grzegorzrz91
sobota, 28 lip 2018, 13:24
Forum: W czym nastawiać?
Temat: 2 PE-HD czy nadaje się do zacieru
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5436

2 PE-HD czy nadaje się do zacieru

Witam mam pojemnik z oznaczeniem 2 PE-HD czy będzie się on nadawał do zacieru? Czytałem już trochę o tym ale chciałbym się upewnić bo tu na pewno ktoś coś o tym wie ;) Dodaje zdjęcie oznaczenia.
autor: grzegorzrz91
sobota, 28 lip 2018, 13:15
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Pierwszy nastaw i destylacja na turbo drożdżach
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3891

Re: Pierwszy nastaw i destylacja na turbo drożdżach

Tak właśnie zrobiłem, nastaw cukrowy i już od środy pięknie pracuje. Poinformuje co mi wyszło pod koniec następnego tygodnia ;)
autor: grzegorzrz91
wtorek, 24 lip 2018, 20:53
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Pierwszy nastaw i destylacja na turbo drożdżach
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3891

Re: Pierwszy nastaw i destylacja na turbo drożdżach

To jest tak, owoców jeszcze nie mam. Mam drożdże te co wyżej trzy składnikowe, butle na wino 55l , cukier i aparaturę w drodze. Chce zdobić jakiś zacier by przetestować sprzęt jak przyjdzie. Będę miał też filtr z węglem aktywnym by później przefilyrować gotowy wyrób. Pytałem o owoce bo w razie czego...
autor: grzegorzrz91
wtorek, 24 lip 2018, 20:23
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Pierwszy nastaw i destylacja na turbo drożdżach
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3891

Re: Pierwszy nastaw i destylacja na turbo drożdżach

Cukromierza nie mam, tam jest napisane że paczka 110g drożdży jest na 7kg cukru. Czyli mam dodać do nastawu razem drożdże i ten węgiel, gdy przestanie pracować dodać ten ostatni składnik ? I ten ostatni jest też w dwóch częściach tak jak na zdjęciu part A i B . Właśnie też rozmawiałem z znajomym i o...
autor: grzegorzrz91
wtorek, 24 lip 2018, 18:14
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Pierwszy nastaw i destylacja na turbo drożdżach
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3891

Pierwszy nastaw i destylacja na turbo drożdżach

Witam jestem tu nowy, jutro będę przygotowywał swój pierwszy nastaw owocowy na turbo drożdżach, jakieś rady co powinienem wiedzieć. Jakie są proporcje wody do cukru i owoców na 50l nastawu ? Kupiłem turbo drożdże firmy still spirits, a dokładnie zestaw w 3 saszetkach. Jak używać i co jak po kolei. Z...

Wyszukiwanie zaawansowane