2 PE-HD czy nadaje się do zacieru

Naczynia do nastawiania zacieru.

Autor tematu
grzegorzrz91
10
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 24 lip 2018, 18:03
Podziękował: 1 raz

Post autor: grzegorzrz91 »

Witam mam pojemnik z oznaczeniem 2 PE-HD czy będzie się on nadawał do zacieru? Czytałem już trochę o tym ale chciałbym się upewnić bo tu na pewno ktoś coś o tym wie ;) Dodaje zdjęcie oznaczenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: 2 PE-HD czy nadaje się do zacieru

Post autor: masterpaw2 »

Masz jakieś info co w nim było, ma znaczek kieliszka i widelca? Samo tworzywo jak najbardziej się nadaje, zależy tylko co było w tym przechowywane.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
grzegorzrz91
10
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 24 lip 2018, 18:03
Podziękował: 1 raz
Re: 2 PE-HD czy nadaje się do zacieru

Post autor: grzegorzrz91 »

W tej beczce był przechowywany płyn do chłodnic samochodowych. Czy po konkretnym czyszczeniu można by jej użyć czy nie ?
"Jeden z bezpieczniejszych plastików. Opakowania z tym oznaczeniem nadają się do przchowywania żywności i bez przeszkód możemy używać je powtórnie. Wykorzystywany do produkcji butelek na mleko, opakowań na chemię gospodarczej, kontenerów na śmieci oraz rur." Taki jest opis tego tworzywa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: 2 PE-HD czy nadaje się do zacieru

Post autor: masterpaw2 »

Kolego tak jak pisałem wcześniej, samo tworzywo jak najbardziej na tak, jednak po płynie chlodniczym, to już bym się poważnie zastanowił, gdyż jego głównym składnikiem jest glikol, co prawda w tym przypadku (sądząc po "żywotności" płynu) prawdopodobnie propylenowy, czyli zdecydowanie mniej szkodliwy od etylowego. Ale zawsze to chemia, nie lepiej poszukać gdzieś w pobliżu beczki po spożywce (np. po jelitach), wielu z nas takich używa, i wszyscy mają się dobrze.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
grzegorzrz91
10
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 24 lip 2018, 18:03
Podziękował: 1 raz
Re: 2 PE-HD czy nadaje się do zacieru

Post autor: grzegorzrz91 »

W Polsce też bym ogarnął bez problemu coś takiego za granicą jest troszkę gorzej, a taka beczkę akurat kolega ma w pracy, no ale będę szukał dalej ;)

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: 2 PE-HD czy nadaje się do zacieru

Post autor: lesu.pl »

Proponuję porządnie umyć sodą kaustyczną i potem wodą z płynem do mycia naczyń tak ze dwa razy. Tylko uwaga z sodą bo jest bardzo żrąca . Wystarczy Ci tak z 250 g na pół wiadra wody. Myte naczynie powinno się zrobić dobrze ciepłe aż tak pod 60-80 stopni C. Jak będzie zbyt gorące - dolej wody. Używaj rękawiczek gumowych. Będzie OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „W czym nastawiać?”