Znaleziono 76 wyników

autor: lech14
niedziela, 28 sie 2011, 10:51
Forum: Galerie destylatorów
Temat: To moje cuś - destylator pot still - nierdzewka
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 13884

Re: To moje cuś

Tak pytam, bo skoro to byłby drut z jakiegoś transformatora lub silnika raczej więcej by szkodził niż pomagał, bo na tym jest izolacja, to nawet ewentualnych smrodków nie będzie wyłapywał. Ja osobiście wpakowałem z oskórowanego kabla spawalniczego, moim zdaniem chyba najlepsze rozwiązanie. A co do k...
autor: lech14
niedziela, 28 sie 2011, 09:26
Forum: Galerie destylatorów
Temat: To moje cuś - destylator pot still - nierdzewka
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 13884

Re: To moje cuś

Jak dla mnie, też to wygląda jak kociołek do pędzenia. A więc, sprzęt przekazywany z pokolenia na pokolenie. :D Mam jedno pytanie, skąd wziąłeś tą miedz która jest w butelce ? Mam wrażenie, że to jest drut nawojowy, którym poniżej owinąłeś butelkę.
autor: lech14
wtorek, 19 lip 2011, 00:41
Forum: Problemy i pytania
Temat: luk-89 czyli bracia budują :)
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 7623

Re: luk-89 czyli bracia budują :)

Również zachęcam do budowy kolumny, ;) niema nic piękniejszego niż 96 %. A skoro, chcecie konkretny sprzęt na lata, kolumna będzie najlepszym rozwiązaniem i na pewno nie będziecie żałować. :)
autor: lech14
wtorek, 12 lip 2011, 01:38
Forum: Śmietnik
Temat: Jaki regulator/termostat do grzałki 2000W
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 9363

Re: Jaki regulator/termostat do grzałki 2000W

Kolego Diesel, pierwszy regulator który wkleiłeś spisuje się bez zarzutów, osobiście takiego używam i polecam ;)
autor: lech14
niedziela, 26 cze 2011, 12:02
Forum: KAC
Temat: Najlepsze na kaca jest...
Odpowiedzi: 198
Odsłony: 97810

Re: Najlepsze na kaca jest...

Sen przy otwartym oknie zapewne pomaga. ;) W moim przypadku na kaca najskuteczniejszy jest, gorący rosołek.
autor: lech14
niedziela, 26 cze 2011, 11:47
Forum: Przywitaj Się!
Temat: krzysiek22
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1500

Re: krzysiek22

Witaj, czytając tutaj na pewno pogłębisz swoją wiedzę. ;)
autor: lech14
sobota, 25 cze 2011, 20:56
Forum: Projekty aparatur
Temat: Koluma Butelkowa
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 15188

Re: Koluma Butelkowa

No tak kolego bogdan.wm, jeszcze nie miałem okazji przetestować na alkoholu, bo cukrówka świeżo zrobiona, ale w przyszłym tygodniu mam nadzieje pochwalić się wynikami z mojej przebudowanej kolumny. ;) A kolego Wald, piorunochrony odprowadzają napięcia rzędów tysięcy volt, jak nie więcej i nikt ich n...
autor: lech14
piątek, 24 cze 2011, 22:58
Forum: Projekty aparatur
Temat: Koluma Butelkowa
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 15188

Re: Koluma Butelkowa

http://allegro.pl/regulator-mocy-obrotow-sciemniacz-pradu-prostownik-i1684671928.html Tutaj znajdziesz świetny regulator, polecił mi to urządzenie jeden z forumowiczów, działa super osobiście już testowałem, a za tą cenę długo nie trzeba się zastanawiać. ;) Uziemienie możesz połączyć mostkiem z prze...
autor: lech14
niedziela, 19 cze 2011, 23:25
Forum: KAC
Temat: Kac po destylacie a kac po wódce
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 18555

Re: Destylat a wóda - krótka polemika

Ja z swojego doświadczenia też mogę stwierdzić, że własne wyroby są bez konkurencyjne, z sklepowymi. Po spożyciu swoich wyrobów, nie spotkałem się z bólem głowy, zarówno jak i moi znajomi którzy, pijąc drinki nie wiedzieli, że to nie sklepowa była do nich wlana, nikt nie miał kaca, więc w tym przypa...
autor: lech14
niedziela, 19 cze 2011, 23:09
Forum: Przywitaj Się!
Temat: leoonsl
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1415

Re: leoonsl

Witaj ;)
autor: lech14
piątek, 17 cze 2011, 00:59
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Wygieta kolumna
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 11706

Re: Wygieta kolumna

Zgadzam się z kolegą jacekpolak111. Tak samo kombinowałem na kuchence i doszedłem do wniosku, że ogrzewanie elektryczne rozwiąże wszystkie problemy i stanie się dużo wygodniejsze. Instalowanie całej kolumny na kuchence jest uciążliwe i niebezpieczne ze względu na gorący kociołek, a tak to ocieplony ...
autor: lech14
poniedziałek, 13 cze 2011, 12:12
Forum: Projekty aparatur
Temat: Koluma Butelkowa
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 15188

Re: Koluma Butelkowa

No tak, trzeba przyznać że kolumny są super. ;) Gorsza sprawa z przechowywaniem i przenoszeniem. :)
autor: lech14
poniedziałek, 13 cze 2011, 09:32
Forum: Po Godzinach
Temat: Ale maszyna!!!
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2898

Re: Ale maszyna!!!

No tak, do Kauflandu po cukier wózkiem widłowym. :D
autor: lech14
piątek, 10 cze 2011, 00:12
Forum: O Piwie i Nie Tylko
Temat: Jakie Piwo lubicie najbardziej?
Odpowiedzi: 246
Odsłony: 128127

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

Lech i to bezkonkurencyjnie, mogę go pić do woli. :) Chociaż, w Belgi piłem coś podobnie dobrego, Jupiler czy jakoś tak.
autor: lech14
czwartek, 9 cze 2011, 23:36
Forum: Grzanie
Temat: Ogrzewanie elektryczne
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4539

Re: Ogrzewanie elektryczne

Czyli raczej to urządzenie odpada ;/ Szkoda, a nie da się tego jakoś przerobić. Chyba że, wiecie z czego najlepiej zrobić taką regulację do grzałki, mam dostęp do różnych rzeczy, więc może któryś z kolegów podzieli się jakimś patentowym rozwiązaniem. :)
autor: lech14
czwartek, 9 cze 2011, 19:30
Forum: Grzanie
Temat: Ogrzewanie elektryczne
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4539

Re: Ogrzewanie elektryczne

Kolego pokrec, czyli jak to podłączyć żeby to działało poprawnie, a zarazem żebym tego nie spalił na starcie.
autor: lech14
czwartek, 9 cze 2011, 16:04
Forum: Wina Różne
Temat: Wino dębowe - co o tym myślicie, może ktoś robił
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9207

Re: Wino dębowe - co o tym myślicie, może ktoś robił

Chciałbym widzieć minę gości którym zaproponowałbyś wino ze żwiru. :D
autor: lech14
czwartek, 9 cze 2011, 15:42
Forum: Grzanie
Temat: Ogrzewanie elektryczne
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4539

Ogrzewanie elektryczne

Witam, postanowiłem przerobić podgrzewanie kociołka z gazowego na elektryczny, mianowicie grzałka o mocy 2000W. Do sterowania mocy grzałki chciałbym wykorzystać dzisiaj nabyte urządzenie, tylko problem tkwi czy w ogóle do tego będzie się nadawać, czy któryś z kolegów ma dostateczna wiedzę jak to pod...
autor: lech14
wtorek, 24 maja 2011, 08:12
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Bestia i jego przepisy
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 7562

Re: Bestia i jego przpisy.

Przepisy wyglądają ciekawie, a gdzie kolego można kupić taki barwnik ?
autor: lech14
poniedziałek, 28 lut 2011, 11:36
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 939343

Re: Aktulane ceny cukru

Wadowice:
- Diamant 4,60zł. (Delikatesy).
autor: lech14
niedziela, 27 lut 2011, 11:15
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z soku z aronii
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 14710

Re: Wino z soku z aronii

E tam, już wylewać, zawsze można przepuścić. ;)
autor: lech14
niedziela, 27 lut 2011, 01:48
Forum: Węgiel aktywny
Temat: Budowa filtra z wkładem węglowym
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 94185

Re: Budowa filtra z wkładem węglowym

Też czytałem o PCV, podobno destylat śmierdzi plastikiem, ale to chyba miało związek z parami. Wiem, że dla poprawienia efektu, całość najlepiej umieścić w lodowce, no ale ten filtr raczej nie wejdzie. :)
autor: lech14
niedziela, 27 lut 2011, 01:35
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Pasikonik54
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1127

Re: Pasikonik54

Witam kolegę pasikonik54, lepiej późno niż wcale, pisanie postów jest świetnym sposobem na wymianę, doświadczeń i poglądów, więc zachęcam do dalszych konwersacji, pozdrawiam ;)
autor: lech14
sobota, 26 lut 2011, 09:39
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Cytrynówka
Odpowiedzi: 165
Odsłony: 123914

Re: Cytrynówka

Kerry :respect: . Nalewka piękna, ciekawe jak smakuje. Muszę kiedyś taką spróbować zrobić. :)
autor: lech14
piątek, 25 lut 2011, 07:57
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 232471

Re: Ziarno bez zacierania

Kolego zebazdan, też mi się tak wydaje. Próbowałem, czy zacier się pali i niestety nic. Podejrzewam, że dodałem za mało słodu, mogło tego nie przetrawić, ale jak to przepuszczę to się dowiem, ile jest alkoholu. ;)
autor: lech14
czwartek, 24 lut 2011, 00:21
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z hibiskusa
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 70580

Re: Hibiskus

A gdzie zaopatrujesz się w składniki?. Interesują mnie, także drożdże winiarskie, nie chodzi mi konkretnie w którym sklepie, tylko czy można to kupić w jakimś sklepie z innymi rzeczami bo u nas, w Wadowicach nie znalazłem sklepu winiarskiego może jest, ale nie szukałem wcześniej bo bazowałem na droż...
autor: lech14
czwartek, 24 lut 2011, 00:09
Forum: Po Godzinach
Temat: Zagadki z tematyki "bimbrowniczej".
Odpowiedzi: 136
Odsłony: 38728

Re: Zagadki z tematyki "bimbrowniczej".

Ja widzę inne rozwiązanie, trochę sprzeczne z wypowiedzią kolegi Kerry i macius. Poziom wody w obu szklankach podniesie się, krótki przykład. Globalne ocieplenie powoduje, topnienie lodowców, lodowce wystają w 30% swojej objętości ponad poziom morza, ich topnienie powoduje podnoszenie poziomu mórz i...
autor: lech14
środa, 23 lut 2011, 23:33
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z hibiskusa
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 70580

Re: Hibiskus

Dokładnie, zima i podwyżki cenny cukru nie sprzyjają. Widzę, że kolega tak samo jak ja zdecydował się na cydr, jeszcze nie wiem jak to smakuje, ale ryzyk fizyk. :) Nie wiem czy kolega czytał, ale widziałem przepis na wino z mniszka lekarskiego. Podobno jest świetne i ma mnóstwo właściwości leczniczy...
autor: lech14
środa, 23 lut 2011, 22:28
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Żołędzie i inne ekstremalne surowce
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 15179

Re: Żołędzie i inne ekstremalne surowce

No tak, było można cokolwiek użyć, z tego co opowiada tata kisili przeróżne rzeczy, chociażby wino z pomidorów, a jako mały bajtel, ukradkiem spróbowałem psotę robiona z ostrężnic. :D Do dzisiaj się z takim typem psoty nie spotkałem, może już porostu wszyscy przeszli na łatwiznę bo jest dostęp do ws...
autor: lech14
środa, 23 lut 2011, 21:52
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 232471

Re: Ziarno bez zacierania

Ja mam zacier z pszenżyta i też burzliwie dawał o sobie znać, ma już prawie tydzień i przestał fermentować, nie dodawałem enzymów, tylko słód. Z tego co wiem, nie jest możliwe sprawdzenie zawartości cukru, ile mam jeszcze poczekać?. Mam ochotę to przepuścić. :)
autor: lech14
środa, 23 lut 2011, 21:25
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z hibiskusa
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 70580

Re: Hibiskus

Czerwony absynt, tego nie słyszałem, zawsze kojarzy mi się z zielonym trunkiem. ;) Kolego shift26, dlaczego nie spróbujesz od czegoś łatwiejszego? Jak jesteś początkujący o wiele łatwiej będzie zrobić coś z owoców, pozdrawiam.
autor: lech14
środa, 23 lut 2011, 18:33
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z mandarynek KUKIvsMaro
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 11607

Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Na pomarańcze już się nie załapałem, ale byłem w hurtowni owoców i powiedziano mi, że mają rożne zwroty owoców, są lekko zepsute, na wino się nadadzą. I tutaj ma małe pytanko. Robiłem, niejedno wino i wykorzystywałem drożdże naturalne, a do cukrówek używałem piekarskie. W jakich typu sklepach, kupuj...
autor: lech14
wtorek, 22 lut 2011, 19:57
Forum: Projekty aparatur
Temat: Zarys pierwszej kolumny
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5266

Re: Zarys pierwszej kolumny

Ja mam, 4 zimne palce które, łącznie dają powierzchnie wewnątrz kolumny 20 cm, a woda jest włączona delikatnie i bez problemu wyrabiają. Kolega ma tu wykonana spiralkę, na moje oko, z 75cm, fi10mm, raczej nie widziałbym tu problemu. A jak dla mnie, całość wykonana perfekt, mucha nie siada. Niestety ...
autor: lech14
wtorek, 22 lut 2011, 15:27
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278476

Re: Cydr z soku z kartonika

Wygląda bardzo zachęcająco. ;) Doszedłem do wniosku, że też taki zrobię bo nigdy, tego nie piłem. Tylko, nurtuje mnie jedna rzecz. Jak wam wychodzi, taki piękny przezroczysty jak piwo napój, a jednakowo dobrze gazuje?. Przecież jak dobrze sklaruje, to nie będzie drożdży, które przegryzłyby ten dodaw...
autor: lech14
wtorek, 22 lut 2011, 14:34
Forum: Węgiel aktywny
Temat: Węgiel do filtrowania wody w akwarium
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3195

Re: Węgiel do filtrowania wody w akwarium

Też używam Filtusa, a właściwie tylko raz bo stwierdziłem, że szkoda się z tym bawić, ponieważ spirytus z kolumny wychodzi mi bezwonny. Pierwszy raz go użyłem dlatego, że spiritus miał lekki zapach. Drugim razem miałem już katalizator miedziany o którym wyczytałem na forum. Wracając do Filtusa, zasy...
autor: lech14
poniedziałek, 21 lut 2011, 21:36
Forum: Przywitaj Się!
Temat: MARECKIWPWP
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1491

Re: MARECKIWPWP

Witam kolegę mareckiwpwp. Nie tylko, dowiesz się jak i gdzie kupić, a także jak samodzielnie taką zbudować. Poczytaj trochę więcej forum, a szybko się zorientujesz, gdzie wszystkiego szukać. Pozdrawiam ;)
autor: lech14
poniedziałek, 21 lut 2011, 21:13
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacier mączny a maksymalna gęstość mocy
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5864

Re: Zacier mączny a maksymalna gęstość mocy

Nie podgrzewałem grzałkami elektrycznymi, tym bardziej zacierów zbożowych. Chociaż, zacznę niedługo bo właśnie taki, kiszę z pszenżyta. ;) Wydaj mi się, że mam pewne rozwiązanie w tej kwestii. Grzałki są tej samej mocy, więc jest możliwy do wykonania pewien myk. Zrobić dwa połączenia grzałek, równol...
autor: lech14
poniedziałek, 21 lut 2011, 17:03
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino jabłkowe z kartonu - brak mocy
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2074

Re: Wino jabłkowe z kartonu - brak mocy

Kolego maciejpa, wino z spirytusem, jak dla mnie, już nie jest winem. :womit: Proponuje, zerknąć w dziale wina i zorientować się, co jeszcze można zrobić, aby podnieś woltaż, naturalnym sposobem. Ja, w takim przypadku, spróbował dodać jeszcze, dwa kilogramy cukru i do tego, odpowiednią ilość drożdży...
autor: lech14
poniedziałek, 21 lut 2011, 16:36
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Próby z dębem
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6436

Re: Próby z dębem

Podejrzewam, że to będzie, ciekawe doświadczenie i zmieni smak na lepszy. Tak jak tu piszą koledzy z zastosowaniem dęba. Ja, na początek, także popróbuje z dębem, ale jak kolega, ZdroweNalewki.pl przeprowadzi eksperyment, niech się z nami, podzieli doświadczeniami, czy warto się w takie dodatki bawi...
autor: lech14
poniedziałek, 21 lut 2011, 13:09
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Próby z dębem
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6436

Re: Próby z dębem

Witam, mam do kolegów pytanie odnośnie dęba. Mam, takie drzewo w pobliżu, lecz nie będę się na nie spinał, po konar. I tutaj, chciałby się dowiedzieć, czy dajecie czyste drewno okorowane, czy może też być kora?. Nie chce, uszkadzać drzewa, wyrębując w nim wielką dziurę, tylko po to, żeby się dostać ...

Wyszukiwanie zaawansowane