Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Autor tematu
kukiluki
30
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 1 mar 2010, 20:57

Post autor: kukiluki »

Składniki:
7kg mandarynek
2kg cukru
6 litrów wody
5g pożywki
drożdże typu schery, madera, tokay


Sposób przygotowania:
Mandarynki dokładnie obrać. W pojemniku owoce te zmiażdżyć i zalać 2,5l wody i 1kg cukru. Poczekać aż to wszystko ostygnie i wlać do balonu. Dodać wcześniej przygotowane drożdże. Po trzech dniach dodać resztę cukru i wody (1kg cukru i 2,5 l wody). Po upływie około 10 dni skosztować nastawu i w razie potrzeby dosłodzić. Gdy upłynie 14 dni oddzielić owoce od wina. Dalsza procedura standardowo jak przy wyrobie wina.

Przepis ten zamierzam właśnie przetestować. Nie wiem jednak czy warto i co w ogóle z tego może wyjść, bo chciałbym osiągnąć winko dość mocne. Bardzo mile widziane wszelkie modyfikacje przepisu i wskazówki
:help:

Podziekowania dla Maro w przygotowaniu tego przepisu
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 lut 2011, 07:09 przez kukiluki, łącznie zmieniany 1 raz.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

lech14
50
Posty: 66
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 21:06
Krótko o sobie: Lubie podejmować wyzwania ;)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: lech14 »

Zapewne, smak będzie egzotyczny. :) Spróbowałbym ten przepis, ale przy wykorzystaniu pomarańczy. Podejrzewam, że zmiany w smaku byłyby wyczuwalne, chociażby poprzez kwaskowatość pomarańczy, ale zawsze to coś nowego, a pomysł wziął się dlatego, że w pobliskim Kauflandzie na te owoce jest przecena na 1.50 zł. Wino z mandarynek tez musi być pyszne, ale to tylko moje przypuszczenia bo nigdy nie degustowałem.

Autor tematu
kukiluki
30
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 1 mar 2010, 20:57
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: kukiluki »

Naprawdę nikt już nie ma żadnej opinii co do tego przepisu :help:
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: Zygmunt »

Przerabiałem wina cytrusowe- w większości sa niepijalne. Pomarańcze + cytryny były po prostu przeokropne- nie wiem od czego to zależy. Wina cytrusowe jakoś nie wychodzą...
Może sama mandarynka będzie lepsza- samej nigdy nastawiać nie próbowałem...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

lech14
50
Posty: 66
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 21:06
Krótko o sobie: Lubie podejmować wyzwania ;)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: lech14 »

Na pomarańcze już się nie załapałem, ale byłem w hurtowni owoców i powiedziano mi, że mają rożne zwroty owoców, są lekko zepsute, na wino się nadadzą. I tutaj ma małe pytanko. Robiłem, niejedno wino i wykorzystywałem drożdże naturalne, a do cukrówek używałem piekarskie. W jakich typu sklepach, kupujecie drożdże winiarskie?. Wadowicach nie doszukałem się sklepu winiarskiego i muszę szukać gdzieś w podobnych miejscach, tylko jakich. Chyba, że mandarynki, też maja drożdże naturalne, w co wątpię bo przepis ich wymaga.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: radius »

Tesco ma stoisko Biowinu. Pędź do najbliższego, są drożdże, pożywki i wszystko potrzebne do produkcji wina.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Maro.
50
Posty: 89
Rejestracja: piątek, 13 lis 2009, 22:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: Maro. »

Siema :)

U mnie w tesco nie ma stoiska z akcesoriami winiarskimi, za to warto poszukać w jakichś sklapach ogrodniczych.

Pozdrawiam Maro. ;)
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: JanOkowita »

Są już dostępne nowe drożdże do nastawów owocowych - SpiritFerm Fruit. Sam ich właśnie użyłem do aronii i jabłek i pracują wzorowo.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Autor tematu
kukiluki
30
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 1 mar 2010, 20:57
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: kukiluki »

Troszke koledzy odbiegamy od tematu. Akurat kupic co trzeba to mam gdzie tyllko chodzi mi o wyżej podany przepis co o nim sadzicie i czekam na ewentualne poprawki

Autor tematu
kukiluki
30
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 1 mar 2010, 20:57
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: kukiluki »

Uparłem się na to wino z mandarynek i tak wiec z tego co wyczytałem to zrobiłbym tak:
7kg mandarynek dokładnie obrał, rozgniótł t wszystko dał do fermentatora (na przykład takiego:http://allegro.pl/pojemnik-fermentacyjn ... 20436.html)
Następnie dodałbym przygotowane drożdże, aktualnie posiadam sherry zamojskich i pożywkę(powiedzmy połowę 5g ). Odstawiłbym na kilka dni a później oddzielił owoce i sok przelał do balonu. Do tego soku dodałbym syrop z 6l wody i 2kg cukru i odstawi do fermentacji. Tutaj właśnie zaczynają się dla mnie schody bo nie wiem czy coś w ogóle z tego wyjdzie? A dodatkowo to naczytałem się o mierzeniu cukru w przyrząd się zaopatrzę, ale kiedy mierzyć i na jakim poziomie trzymać cukier to nie bardzo czaje. Dodam, że chciałbym otrzymać wino dość mocne. Stąd moja prośba jakby ktoś znalazł się na tyle uprzejmy i dał wskazówki i dokładnie opisała co i jak robić

Adamo
10
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 28 lut 2011, 20:05
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: Adamo »

Po kolei:

BLG - zawartość cukrów w litrze gotowego nastawu

100g cukru na 1l nastawu daje BLG = 10
a dajmy na to 220g cukru na 1l nastawu daje nam BLG = 22

W przypadku wina owoce zawierają już w sobie pewną ilość cukrów.Albo znajdziesz tabelę
z zawartością węglowodanów/cukrów w konkretnych owocach stąd będziesz wiedział ile cukru z owocami wprowadziłeś do nastawu, albo kupujesz cukromierz który wskaże Ci ile masz już cukru w moszczu - czyli soku wyciśniętym z owoców i wtedy wiesz sobie dosładzasz wg uznania do odp. poziomu BLG. W zależności od owoców sok możesz rozcieńczasz w wodzie czym więcej wody tym wino będzie lżejsze mniej esencjonalne ale jak się przesadzi smak bardziej rozwodniony i pusty .Wszystko zależy od kwasowości owoców zawartości garbników itp.. Są owoce np. jabłka czy gruszki lub brzoskwinie z których soku się nie rozcieńcza bo wino wychodzi okropnie rozwodnione - taki sikacz wtedy robi się nastaw na wino z samego soku z tych owoców odp. dosłodzonego gdyby był za kwaśny można dodać sodki albo węglanu wapnia a nawet wodorotlenku sodowego .Preferowane PH (kwaśność) nastawu na wino to 3,2-3,8 .Owoce za mało kwaśne dokwaszamy kwasem np. cytrynowym ale może być też solny siarkowy czy ortofosforowy byle by był to czysty kwas a nie techniczny.

Więc metodą "full profesional" powinno być tak:

1 Uzyskujesz sok
2 siarkujesz by wybić dzikie drożdże bakterie etc... czekasz 12-24h by siara się
zdezaktywowała siarkowanie przy okazji ogranicza utlenianie się moszczu
3 mierzysz ph lub określasz ilość kwasów w owocach wg tabeli
4 rocieńczasz sok lub/oraz odkwaszasz/dokwaszasz
5 dosładzasz do odpowiedniego BLG
6 przelewasz do balonu zapodajesz matkę drożdżową lub dajesz uwodnione drożdże aktywne

no a później czekasz ściągasz znad osadu czasem parę razy , klarujesz jeśli trzeba
siarkujesz po rad 2-gi (niektórzy nie siarkują 2-gi raz) i butelkujesz i masz winko.



Teraz BLG nastawu a uzyskane % alc

Przyjmuje się że poziom BLG nastawu pomnożony przez 60% daje nam
przewidywaną procentowość wina pod warunkiem że drożdże przefermentują nam cały
cukier i uzyskamy trunek wytrawny.Tak więc nastaw 22BLG da nam winko o mocy 13%
zaś np. słynny nastaw cukrowy 1410 ma BLG ok 25 co daje nam ok 15% alc.
Ważne - mierząc BLG soku owocowego odejmujemy 3-4BLG na tzw. związki niecukrowe
które wpływaja na gęstość moszczu fałszując (zawyżając) wynik.Tak więc jeśli sok z konkretnych owoców ma wg. cukromierza BLG 15 to z poprawką ma BLG ok 11-12 i tyle faktycznie cukrów znajduje się w tym soku.Robiąc wina z tanich soków kartonikowych
trzeba zerknąć na zaw. weglowodanów - ale jak ktoś ma cukromierz to i tak warto zmierzyć.

Co do wina z Mandarynek to odradzam.W ogóle wina z owoców cytrusowych wychodzą okrutnie paskudne, mają dziwne posmaki czasem taki mdło-mysi zapach ciężko się klarują ogólnie paskudztwo.Słyszałem że niektórym smakują ale są tacy którym wino z rzepy albo czosnku czy cebuli smakuje .Tak czy owak smaki win cytrusowych raczej należą do dość niepospolicie paskudnych i nie znalazłem jeszcze nikogo komu by się pysk po nich nie wykręcał. Osobiście robiłem z grapefruita i właśnie z mandarynek a dokładnie z klementynek - takie słodsze mandarynki bez pestek.Smak mdły myszowaty posmak samych mandarynek niewiele czuć ogólnie ohyda. Na Twoim miejscu bym sobie odpuścił jest 1000 innych lepszych materiałów na oryg. w smaku winko a jednocześnie zdatne do wypicia.

Ps.Mam nadzieję że pomogłem :)

Crummer
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 3 lis 2015, 06:50
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: Crummer »

Sposób full profesional jest oczywiście super. Ale jest drugi sposób, domowy (możliwe że dobry dlatego, że przepis jest jeszcze nie wypróbowany) metoda organoleptyczna czyli obserwować fermentacje i dosładzać. Ja osobiście też bym chciał w tym roku nastawić coś z mandarynki, dwa lata temu zrobiłem wino z pomarańczy wyszło super ale polecam porządnie oczyścić owoce z tych białych błonek pod skórką(to daje ten mydłowy smak o którym pisze Adamo). Fajnym dodatkiem do takiego wina jest mięta (mówię o pomarańczowym winie bo mandarynkowego nie robiłem ale myślę że też było by to fajne), do części już gotowego wina dodałem olejek miętowy, a w lecie jak postawiłem na stół dzban takiego wina z lodem od razu znikło, a jeszcze wszyscy byli pod wrażeniem koloru.
Samo czyste wino z pomarańczy cieszyło się bardzo dobrymi recenzjami sam też dodawałem cukier organoleptycznie i raczej polecam robić wino słodkie dlatego, że kiedy spadał cukier "wychodził na wierzch" gorzki smak którego już przy lekkiej słodyczy nie było.
Tak samo jak przy pieczeniu ciast fajny aromat daje starta wierzchnia warstwa skórki pomarańczowej z kilku sztuk owoców. Polecam najpierw wypróbować mandarynki otrzeć, dobrze to powąchać, posmakować może rozpuścić w wodzie, a jak nie będzie szału to użyć skórki pomarańczowej.

Mam nadzieję że nie porzucisz tego wina i że Ci fajnie wyjdzie sam mam nadzieje, że znajdę teraz chwile czasu na takie winko.

sajko
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 30 paź 2015, 22:48
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: sajko »

Nastawiłem w Wigilię, dałem 5 kg mandarynek (ponieważ ktoś mi zjadł resztę), zalałem wodą z 1 kg cukru, dodałem 0,5 kg rodzynek, no i drożdże Bayanus G995, plus pożywkę. Bardzo szybko zaczęło pracować. W poniedziałek dodałem 2 kg mandarynek i 2,5 kg cukru no i zaczęło tak pracować, że gąsior mało nie odleci i czekam z niecierpliwością na spróbowanie ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 gru 2015, 18:28 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Interpunkcja.
Po pierwsze nie będę hipokrytą każdemu do życia potrzebne jest żyto...
Awatar użytkownika

Będziniak
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 18 lis 2015, 21:26
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: Będziniak »

Ja nastawiłem w Wigilię wino z pomarańczy, drożdże Sherry Zamojskich. Jak nie wyjdzie to przedestyluję je.
Awatar użytkownika

Będziniak
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 18 lis 2015, 21:26
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z mandarynek KUKIvsMaro

Post autor: Będziniak »

Właśnie zlałem winko, wyszło białe, dosyć lekkie i smaczne :) Jedyne co, to nie czuć w ogóle pomarańczy, smakuje jak zwykłe białe wino.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”