Wino egzotyczne

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Autor tematu
Janeczka
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 17 cze 2014, 17:20
Krótko o sobie: Pierwsze swoje wino zrobiłem z kuzynem jeszcze w podstawówce :D Nie pamiętam jak dokładnie smakowało ale było w miarę. Nie wypiliśmy go bo zrobiliśmy to tylko dla zabawy. Pierwszy bimberek zrobiłem przy pomocy puszek po brzoskwiniach kawałka dętki i rurki plastikowej w butelce z zimną wodą. Powstałego alkoholu używałem do zabawy z ogniem :) Spożywać alkohol zacząłem w liceum i od tamtej pory stworzyłem już parę aparatur. Obecnie robię bimber, piwo, wino i cały czas się dokształcam.
Ulubiony Alkohol: Nadal poszukuje swojego ulubionego
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Łobez
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Janeczka »

Witam,
po sukcesie z winem bananowym z goździkiem i winem ananasowym. Postanowiłem wstawić "wino egzotyczne".

Do wiadra fermentacyjnego zaaplikowałem:
- 2 duże ananasy
- dwie jednorazówki pomarańczy
- 4 cytryny
- 4 limonki
- dwie duże kiście bananów
- 4 mango
- troszkę imbiru (dosłownie 1cm cienkiego korzenia)
- trochę skórki z wyżej wymienionych cytrusów
- drożdże aromatic wine complex
- cukier (na początek dałem 3kg. Mam zamiar dosypać jeszcze 2kg)

Cytrusy, banany i ananasa obrałem, mango pokroiłem. Wszystko zamroziłem na jedną noc. Po rozmrożeniu pokroiłem na mniejsze kawałki i zaaplikowałem do wiadra, dodałem imbir i trochę skórki z cytryny pomarańcza i limonki. Wody dolałem tyle że całość miała 20 litrów (wiadro standardowa pojemność 33l).
Robił ktoś z was takie wino, albo podobne? Co sądzicie?
promocja
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2373
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wino egzotyczne

Post autor: Kamal »

Składniki wina są ciekawe. Chodzi o kompozycję. Z ciekawością poczekam co Ci wyjdzie. :-)
K.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”