Znaleziono 9 wyników

autor: Janeczka
wtorek, 5 kwie 2016, 15:01
Forum: Ogrodnictwo
Temat: Sadzenie pierwszego winogrona
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 9127

Sadzenie pierwszego winogrona

Witam ekspertów. Od razu przejdę do sedna. Wygospodarowałem na swojej posesji dobre miejsce na winogron. Wzdłuż betonowego płotu po południowej stronie, miejsce dodatkowo jest osłonięte od wiatru zachodniego i dobrze nasłonecznione co sprawia że jest tam odczuwalnie cieplej niż w innych częściach po...
autor: Janeczka
czwartek, 17 gru 2015, 18:53
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino egzotyczne
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2895

Wino egzotyczne

Witam, po sukcesie z winem bananowym z goździkiem i winem ananasowym. Postanowiłem wstawić "wino egzotyczne". Do wiadra fermentacyjnego zaaplikowałem: - 2 duże ananasy - dwie jednorazówki pomarańczy - 4 cytryny - 4 limonki - dwie duże kiście bananów - 4 mango - troszkę imbiru (dosłownie 1c...
autor: Janeczka
czwartek, 17 gru 2015, 18:02
Forum: Miody Pitne
Temat: Braggot = miód + słód
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7560

Braggot = miód + słód

Witam, literatura podaje że niektóre ludy dawnej europy piły trunek o nazwie braggot. Jedni mówią że to miód zaprawiony słodem inni że to bardziej piwo zaprawione miodem(oczywiście nie mówimy tutaj o zwykłym piwie z nutką miodu). Moje pytanie brzmi czy ktoś z was robił coś takiego? A cała ta histori...
autor: Janeczka
czwartek, 17 gru 2015, 08:41
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino ananasowe
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 15641

Re: Wino ananasowe

Ja robiłem takie wino i wyszło bardzo smaczne. Mogę Ci doradzić żeby dorzucić parę kawałków świeżego ananasa (i trochę skórki pomarańczowej jak lubisz) jak już przestanie pracować. Wtedy będzie bardzo świeże w smaku i mocno owocowe.
autor: Janeczka
czwartek, 29 paź 2015, 14:41
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Jakie drożdże użyć?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7652

Jakie drożdże użyć?

Witam. Od razu przejdę do konkretów. Chciałem zapytać bardziej doświadczonych osób jakich drożdży użyć. Interesuje mnie typowy nastaw CUKROWY (tylko czasami dodaje jakieś jabłka albo cytrynę) o jak największej możliwej zawartości alkoholu. Nastaw ma się znajdować w STULITROWYCH beczkach które będę t...
autor: Janeczka
poniedziałek, 19 sty 2015, 22:21
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Pierwsza kolumna (do owocówek)
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4339

Re: Pierwsza kolumna (do owocówek)

http://olx.pl/oferta/destylator-kolumna-gotowa-do-uzycia-CID628-ID2wz8N.html To ogłoszenie już jest niestety nieaktualne, ale właśnie czegoś takiego poszukuję. Obejrzałem sprzęt radiusa i myślę że jest on godny uwagi i polecenia, lecz gabarytowo niedostosowany do moich potrzeb. Jeśli ktoś da informa...
autor: Janeczka
niedziela, 18 sty 2015, 20:49
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Pierwsza kolumna (do owocówek)
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4339

Re: Pierwsza kolumna (do owocówek)

Kiedyś widziałem taką kolumnę (pierwszy link) w necie za około 400zł. Niestety nie mogę czegoś takiego teraz znaleźć, a właśnie takie coś mnie interesuje. Jak czyta to ktoś kto pracuje na takiej aparaturce to serdecznie proszę o ocenę, wskazówki i komentarz. Jeśli ktoś znajdzie coś takiego w necie n...
autor: Janeczka
niedziela, 18 sty 2015, 13:31
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Pierwsza kolumna (do owocówek)
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4339

Pierwsza kolumna (do owocówek)

Witam szanownych forumowiczów. Psocę od paru lat na bardzo prymitywnej aparaturze bez kolumny i żadnych dodatków. Od jakiegoś czasu chcę to zmienić i zrobić/kupić lepszy sprzęt. Wcześniej interesowała mnie ilość ale teraz chcę się skupić na jakości i poeksperymentować :D Od razu mówię ze spirytus mn...
autor: Janeczka
sobota, 6 gru 2014, 13:30
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Mrożenie słodu
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3297

Mrożenie słodu

Witam. Co sądzicie o mrożeniu słodu. Czy pomoże mi rozłożyć skrobię? Wszyscy wiemy, że na ziemniaki to działa. Jak to wpłynie na enzymy? W jakim stadium najlepiej byłoby zamrozić, po namaczaniu czy po wykiełkowaniu a może po wysuszeniu? Chodzi mi o zarówno o pszenice jak i jęczmień. Pochwalcie się w...

Wyszukiwanie zaawansowane