Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Technologia słodowania, zacieranie ziarna. Przepisy na zaciery ziemniaczane.

Autor tematu
pol1995@tlen.pl
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 28 sty 2013, 10:23

Post autor: pol1995@tlen.pl »

Witam, potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washingtona.
Jeśli ktoś posiada bardzo proszę o recepturę, na amerykańskich forum znalazłem tylko proporcje zbóż jakie muszę dodać ale nic o wodzie , drożdżach i czasie fermentacji.
Pozdrawiam

Ps te proporcje to 60 % żyta 35 % kukurydzy i 5% słodu jęczmiennego.
Ostatnio zmieniony środa, 6 mar 2013, 22:14 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Interpunkcja, kosmetyka
alembiki
Awatar użytkownika

BartekBartek1
450
Posty: 499
Rejestracja: środa, 19 gru 2012, 15:20
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Potzrebuję orginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: BartekBartek1 »

Witam. Proporcje dobre, choć z serialu ,,Bimbrownicy". Odcinek chyba s02e09. Moim zdaniem może wyjść z tego coś dobrego. P.S. Nie mam doświadczenia ze zbożówkami. Pozdrawiam Bartek :)
Pędzić, pić, zalegalizować.
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: manowar »

Jak masz proporcje to woda 1:3-4 do zacierania + wysładzanie, drożdże gorzelnicze (nie turbo) lub dedykowane do whisky - czas fermentacji - aż nie przerobi całości.

Tak naprawdę sekrety smaku to miejsca cieć i późniejsze proporcje przy mieszaniu - tu musiałbyś mieć zmysły mistrza od mieszania. Do tego beczka dębowa i odpowiednie warunki do starzenia ...
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Autor tematu
pol1995@tlen.pl
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 28 sty 2013, 10:23
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: pol1995@tlen.pl »

Witam, na wstępie dziękuje za odpowiedź. Manowar, tak jak napisałeś, 1:3-4 to znaczy, że mam dodać na tą recepturę 60 % żyta, 35 % kukurydzy i 5 % (czyli 6 kg żyta, 3,5 kg kukurydzy i 0,5 słodu jęczmiennego), jakieś 35-40 litrów wody. A co do drożdży, Ty powiedziałeś, że gorzelnicze, a ja chyba użyje piekarskich suchych, bo nie chcę żeby zacier zawierał chemię. Co o tym sądzisz?
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 mar 2013, 23:05 przez manowar, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Kropki, przecinki, spacje, literówki.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: Zygmunt »

A co do drożdży, Ty powiedziałeś, że gorzelnicze, a ja chyba użyje piekarskich suchych, bo nie chcę żeby zacier zawierał chemię. Co o tym sądzisz?
Skręciłem się wewnętrznie...
czyli 6 kg żyta, 3,5 kg kukurydzy i 0,5 słodu jęczmiennego
Nie wiem, czy 0,5kg słodu wystarczy do scukrzenia blisko 10kg ziarna.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

TeDy
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 17 lis 2012, 15:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Katowice
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: TeDy »

Co prawda ja jeszcze nigdy whisky nie robiłem, ale tak sobie myślę, że może nie warto się tak od razu rzucać na głęboką wodę? Chyba, że masz już jakieś doświadczenie w psoceniu. Ale biorąc pod uwagę:
Ty powiedziałeś, że gorzelnicze, a ja chyba użyje piekarskich suchych, bo nie chcę żeby zacier zawierał chemię.
to podejrzewam, że raczej nie :p

Pozdrawiam!
Bo w życiu wszystkiego trzeba spróbować! :)
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1414
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: mtx »

a ja chyba użyje piekarskich suchych, bo nie chcę żeby zacier zawierał chemię
No, chemi nie będzie, ale smrodu od zajobu :womit: Użyj gorzelniczych tyle że nie turbo,
ja do zboża polecam Fermiol - wg. mnie dają bardzo dobre efekty fermentacji :ok:

A i 0.5kg słodu będzie stanowczo za mało ja dałbym co najmniej kilo słodu by scukrzyć całe to zboże.

Pozdrawiam :piwo:

Autor tematu
pol1995@tlen.pl
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 28 sty 2013, 10:23
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: pol1995@tlen.pl »

Tak nie jestem doświadczony w psoceniu na razie, :D ale wezmę sobie wasze rady do serca, pozdrawiam

Posty połączone.

Aha i jak by ktoś mądry mógł mi napisać pełny przepis czyli ilość wody i drożdży z góry dziękuje. :D
Ostatnio zmieniony piątek, 8 mar 2013, 22:13 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę używać opcji "edytuj".
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: manowar »

Ja ci dam dobrą radę - na poważnie zupełnie. Posiedź poczytaj o zacieraniu. Jest trochę u nas - więcej na forum o piwach. Jak już opanujesz w teorii co i jak z zacieraniem to zacznij czytać o prowadzeniu fermentacji, potem o destylacji a na końcu o dojrzewaniu alkoholu - bo przeczucie mi mówi, że zielony jesteś jeśli chodzi o każdy etap produkcji whisky.

Jak już poczytasz i będziesz miał pytania konkretne - pytaj śmiało, ale dalsze posty w stylu "poprowadźcie mnie za rękę" będą leciały do kosza.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe
Awatar użytkownika

kulbiks
20
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 12 cze 2011, 20:17
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Kołobrzeg
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: kulbiks »

Bez enzymów ta ilość słodu ma się nijak do reszty. Poza tym sprawy czysto techniczne jeśli łapiesz się od razu za taką ilość...: kocioł 50l + grzanie (ja grzeję taki kociołek taboretem gazowym na totalnym minimum płomienia bo bardzo łatwo przypalić) wkrętarka/wiertarka + mieszadło, dobry termometr, cierpliwość i wolny dzień (ze stygnięciem) na zatarcie. Wszystko pięknie opisane na forum ;)
Awatar użytkownika

kulbiks
20
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 12 cze 2011, 20:17
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Kołobrzeg
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: kulbiks »

A jeśli chodzi o drożdże piekarskie... Do tego typu fermentacji najlepsze (moim zdaniem jak i kolegi wyżej) Fermiol! dają w granicach 10%. Tylko jeśli zakupisz większe opakowanie koniecznie pamiętaj o prawidłowym przechowywaniu pozostałej części- inaczej staną się bezużyteczne. Zapomnij o piekarskich... I antypiana też się przyda, bo jeśli dobrze scukrzysz i temperatura przypasuję drożdżakom... kipią jak szalone :)

Autor tematu
pol1995@tlen.pl
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 28 sty 2013, 10:23
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: pol1995@tlen.pl »

Wszystko Panowie w porządku ,ale do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi, która mnie satysfakcjonuje czyli recepturę, a wy mi cały czas tylko morały prawicie. Po prostu dajcie mi odpowiednie proporcje a dalej już sam sobie dam radę. Z góry dzięki.
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: radius »

pol1995@tlen.pl pisze:Po prostu dajcie mi odpowiednie proporcje a dalej już sam sobie dam radę.
Proszę bardzo:
5kg żyta
3 kg kukurydzy
2 kg słodu
Teraz daj sobie radę :lol:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
pol1995@tlen.pl
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 28 sty 2013, 10:23
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: pol1995@tlen.pl »

Proporcje na wodę i drożdże aha i Radius ten przepis co ty dałeś to nie jest george washington :D
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: JanOkowita »

pol1995@tlen.pl pisze:Wszystko Panowie w porządku ,ale do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi, która mnie satysfakcjonuje czyli recepturę, a wy mi cały czas tylko morały prawicie. Po prostu dajcie mi odpowiednie proporcje a dalej już sam sobie dam radę. Z góry dzięki.

Wlej do gara wodę, wrzuć trochę pszenicy i kukurydzy, zaśpiewaj na garnkiem i już masz gotowe. Masz proporcje - garnek, pszenica, kukurydza. A z resztą dasz sobie radę !

P.S. Jakie pytania takie odpowiedzi.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Autor tematu
pol1995@tlen.pl
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 28 sty 2013, 10:23
Re: Potrzebuję oryginalnego przepisu na whiskey George Washington

Post autor: pol1995@tlen.pl »

Szkoda mojego czasu :D na moje posty bo widzę ,że może 2-3 osoby odpisały mi sensownie :D

Szkoda czasu naszego - skoro nie jesteś w stanie wykorzystać rad. Pisz do źródła http://www.mountvernon.org/visit-his-es ... -gristmill na pewno udzielą ci odpowiedzi na jaką oczekujesz.

Zamykam - MANOWAR
Zablokowany

Wróć do „Zaciery zbożowe i ziemniaczane”