sammu

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
sammu
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 24 lip 2024, 10:17
Krótko o sobie: Nonkonformista
Ulubiony Alkohol: piwo, whisky, nalewki
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: sammu »

Cześć!
Kamil, inżynier automatyk, fan ciężkich brzmień, miłośnik dobrego alkoholu (porter/stout i dymne whisky).
Od zeszłego roku krąży za mną myśl stworzenia czegoś swojego - szwagier robi wino, znajomy piwo no to pomyślałem o nalewce!
Gdzieś kiedyś przeglądałem książkę "Receptury z klasztornej piwniczki - nalewki, wina, piwa". Nauczony doświadczeniami - cenniejsza, bardziej merytoryczna, sprawdzona "na żywo" wiedza jest do odnalezienia na forach tematycznych - dlatego trafiłem tutaj. Witajcie.

P.S. Sezon na owoce w pełni więc biorę się za lekturę ;)
promocja
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3889
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 286 razy
Otrzymał podziękowanie: 468 razy
Re: sammu

Post autor: Doody »

Witaj Kamilu i powodzenia :ok:
Pozdrawiam
Darek

HeniekStarr
650
Posty: 687
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 192 razy
Otrzymał podziękowanie: 130 razy
Re: sammu

Post autor: HeniekStarr »

cześć Kamilu!
Dzień pochmurny, to zabrałem się za ubiegłoroczne nalewy. Tarninę, wiedziony doświadczeniem kolegów z forum, zalałem trzykrotnie. Po 4 miesiące każdy nalew. Dwa pierwsze, 60 i 40 volt, połączone razem. Trzeci, częściowo solo, częściowo zmieszany z drugim nalewem na dereń i czarne jagody. Dla niewyrobionego konsumenta - wyborna nalewka. Dla konesera - ekstraktywna wódka smakowa. Aby nie przynudzać - witaj w klubie pasjonatów! Powodzenia!
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2818
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 442 razy
Kontakt:
Re: sammu

Post autor: JanOkowita »

Cześć! Z tej strony miłośnik ciemnych piw Trappistów. :poklon;
Z ciekawych eksperymentów polecam w przyszłości przymiarkę do mieszanki nalewki z destylatem. Kilka lat temu zrobiłem taką z truskawek - nalewka zmieszana z destylatem truskawkowym. Jest moc smaku, aromatu i pełna ambrozja!
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

wawaldek11
2500
Posty: 2943
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 160 razy
Otrzymał podziękowanie: 299 razy
Re: sammu

Post autor: wawaldek11 »

Witaj na pokładzie :witam:
W jakie nalewki celujesz?
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
sammu
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 24 lip 2024, 10:17
Krótko o sobie: Nonkonformista
Ulubiony Alkohol: piwo, whisky, nalewki
Lokalizacja: Kalisz
Re: sammu

Post autor: sammu »

Dzięki za przywitanie i pozytywny odzew ;)

@wawaldek11 wczoraj kuzynka przywiozła 2kg malin (z przydomowego ogródka, stare krzaki). Po pracy chciałem kupić słoik oraz wódkę i spirytus. Wieczorem nastawię do macerowania na kilka tygodni.

wawaldek11
2500
Posty: 2943
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 160 razy
Otrzymał podziękowanie: 299 razy
Re: sammu

Post autor: wawaldek11 »

Wódki nie kupuj, zrób sam z wody i spirytusu. Chyba korzystasz z przepisu zalecającego zmieszanie wódki ze spirytusem, żeby uzyskać określoną moc. Tak, jakby nie można było rozcieńczyć od razu spirytusu do mocy ok. 60%. Bo taką mocą zalałbym maliny. Miękkie owoce jak maliny, truskawki maceruję ok. tygodnia, poodsączeniu zasypuję cukrem, aby wyciągnąć resztę dobroci i później łączę te nalewy.
Ale jak pierwszy raz robisz, to może lepiej jak będziesz się trzymał przepisu.
Powódzenia ;)
Pozdrawiam,
Waldek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”