Subcarpathia

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
subcarpathia
10
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 5 lis 2022, 22:43
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: subcarpathia »

Dzień Dobry,

Jestem Piotrek. Mieszkam w centralnym Podkarpaciu koło Sędziszowa Małopolskiego.
Wasze forum studiuję prawie rok jako praktycznie podstawowy podręcznik. Jest jeszcze bimber.info i homedistiller.
Najśmieszniejsze jest to że alkoholu pije bardzo mało. Mam sporo nalewek które czekają na swój czas. Może mi szkoda ich. Są bardzo dobre. Może jeszcze nie znalazłem dobrego towarzystwa. Bo picie dla samego picia mnie niesamowicie odstręcza. Wtedy mam blokadę do destylatów wręcz na pół roku. Dwa razy do roku mam ekipę w której alkohol jest dodatkiem.
Dlaczego to forum ?
Swego czasu załapałem bakcyla do programowania i zabawy z Arduino.
W tym czasie też zrozumiałem że lubię zjeść czy wypić mało ale smaczne i dobre.
Jedną z pierwszych rzeczy było skonstruowanie i wybudowane wędzarni elektrycznej sterowanej z telefonu. Dlaczego? Bo w sprzedawanych wędzarniach odstręcza mnie ten wielki elektryczny panel sterujący. Wędzarnia ma wyglądać jak wędzarnia.
Po jakims czasie zrozumiałem że kompanem wędzarni jest też destylarnia.
Stwierdziłem że też zaprojektuje destylarnię automatyczną ile się da. Dużo studiowałem jak cyfrowo mierzyć BLV.
Po przestudiowaniu waszej wiedzy zrozumiałem że to nie takie proste. Owszem będę dążył do jakiejś automatyzacji lecz nie jest to już celem nadrzędnym. Chce zbudować destylarnię głównie dla przyjemności konstruowania i potem zrobienia sobie smacznego trunku dla przyjemności jego konsumpcji. Żeby potem móc podarować sąsiadom czy znajomym. Chce spróbować wszystkiego. Czyste wysokoprocentowe jak i smakowe. Koszty oczywiście mają znaczenie ale nie są najważniejsze. Planuje kolumnę miedzianą fi 54. Podzielona na 3 partycje złączami TRI clamp. Z LM, OVM i może VM. Łączna wysokość samego wypełnienia to 120cm. Kocioł z płaszczem glikolowym. Jako kocioł chce dać garnek fermentacyjny że wzgl na łatwosc mycia. Dołożę do niego płaszcz z grzałkami. Projekt będzie cały czas dostępny żeby podać waszej ocenie i jak komuś się przyda to i do własnego wykonania. Tak jak z wędzarnią.
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 707
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Subcarpathia

Post autor: Qba »

Witamy na forum!
Życzę powodzenia w zabawie automatyką, mam nadzieję że się pochwalisz jak skończysz :piwo:
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 lis 2022, 11:20 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

użytkownik usunięty
Re: Subcarpathia

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam Podkarpacie i życzę powodzenia :ok:
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3849
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Subcarpathia

Post autor: Doody »

Witaj Piotrku I powodzenia :ok:
Pozdrawiam
Darek

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Subcarpathia

Post autor: HeniekStarr »

Witaj w klubie!
Gdybyś chciał się podzielić swoją wiedzą czy umiejętnościami, to mamy nawet taki kącik tutaj.
https://alkohole-domowe.com/forum/wedliny-domowe.html
O talerzyki na rurę 54mm z miedzi, do Triclampa - pytaj kolegę kleryka.

Autor tematu
subcarpathia
10
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 5 lis 2022, 22:43
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Subcarpathia

Post autor: subcarpathia »

HeniekStarr pisze:Witaj w klubie!
Gdybyś chciał się podzielić swoją wiedzą czy umiejętnościami, to mamy nawet taki kącik tutaj.
https://alkohole-domowe.com/forum/wedliny-domowe.html
O talerzyki na rurę 54mm z miedzi, do Triclampa - pytaj kolegę kleryka.
O proszę. Tego nie wiedziałem. Ogarnę zdjęcia i projekt i wrzucę. Bo to rysunek w AutoCAD i program w Arduino.
Te talerzyki to te do łączenia sekcji? Czy też pozwalające na zbudowanie latarki czy bufora wzmacniającego?
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 lis 2022, 21:09 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Subcarpathia

Post autor: HeniekStarr »

Tak, te do łączenia sekcji. Skoro koszty nie grają pierwszych skrzypiec, zrób sobie wziernik na trójniku, zamiast latarki. Choć nie wiem, co taniej/drożej wyjdzie, kawałek rury ze szkła borokrzemowego, czy trójnik 54 mm. Rzecz gustu.

Autor tematu
subcarpathia
10
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 5 lis 2022, 22:43
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Subcarpathia

Post autor: subcarpathia »

Zrobiłem jednak latarkę. Mniej zabawy. Projekt destylarni wrzuciłem już w nowym wątku.
https://alkohole-domowe.com/forum/topic26009.html

Tu tak wygląda położenie latarki.
Distillery-Model02.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”