Znaleziono 19 wyników

autor: subcarpathia
piątek, 31 mar 2023, 15:32
Forum: Grzanie
Temat: Grzałku ULD
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2125

Re: Grzałku ULD

Skir pisze:Ja tam konstruktorem nie jestem, ale przy tym układzie, jak mieszać gęste??
Tu zamiast mieszania będzie raczej czas - obydwie grzałki będą na diodach w przypadku gęstych więc ich moc spadnie o połowę. Zobaczę jak to się sprawdzi.
autor: subcarpathia
czwartek, 30 mar 2023, 21:52
Forum: Grzanie
Temat: Grzałku ULD
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2125

Grzałku ULD

Dzień Dobry, Instaluję dwie grzałki o małej gęstości mocy: - keg - 30L - kolumna miedziana fi 54 - moc grzałki 1600W każda - gęstość mocy - 2W/cm2 Na jakiej wysokości instalowac drugą grzałkę? Czerowna linia czy zielona? Przy rzadkich nastawach obe będą pracowac na pełnej mocy - jedna wyłączana + dr...
autor: subcarpathia
sobota, 25 lut 2023, 19:19
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Otwarte oprogramowanie pod ESP do kontroli pracy kolumny
Odpowiedzi: 182
Odsłony: 48513

Re: Otwarte oprogramowanie pod ESP do kontroli pracy kolumny

Przepraszam,

To było do kolegi Wojcisz. Nie widziałem, że mu odpisałeś i wyszło, że Tobie odpisuję,.

Wybacz nieporozumienie.

Papatrzę, co się z zaworem da zrobić

Kupię tego ESP 8266
autor: subcarpathia
piątek, 24 lut 2023, 17:39
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Otwarte oprogramowanie pod ESP do kontroli pracy kolumny
Odpowiedzi: 182
Odsłony: 48513

Re: Otwarte oprogramowanie pod ESP do kontroli pracy kolumny

Tu już Ci nie pomogę. Próbowałeś z innymi płytkami? Wynika, że nie może Ci zapisać pod konkretnymi adresami.
autor: subcarpathia
wtorek, 21 lut 2023, 13:52
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Otwarte oprogramowanie pod ESP do kontroli pracy kolumny
Odpowiedzi: 182
Odsłony: 48513

Re: Otwarte oprogramowanie pod ESP do kontroli pracy kolumny

Zadziałało?

Czekam na wynik. Jak będzie pozytywny to kupuję tę płytkę i wgrywam soft.
autor: subcarpathia
poniedziałek, 20 lut 2023, 22:20
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Otwarte oprogramowanie pod ESP do kontroli pracy kolumny
Odpowiedzi: 182
Odsłony: 48513

Re: Otwarte oprogramowanie pod ESP do kontroli pracy kolumny

Tak więc zabrałem się za kompilowanie. Więc po zastosowaniu rozwiązania takiego jak jest w projekcie, czyli zainstalowaniu Git'a i tym podobnych wychodziły błędy związane z bibliotekami. Zrobiłem tak. Stworzyłem nowy projekt w PlatformIO. Moduł WiFi ESP-12E + NodeMCU v2 - 4MB Board - Espressif ESP82...
autor: subcarpathia
niedziela, 19 lut 2023, 19:47
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Otwarte oprogramowanie pod ESP do kontroli pracy kolumny
Odpowiedzi: 182
Odsłony: 48513

Re: Otwarte oprogramowanie pod ESP do kontroli pracy kolumny

Jakie płytki masz?
Ja też się, zastanawiam nad kupieniem ESP8266 i na razie ciagnąć na tym.
Skąd jesteś?
autor: subcarpathia
piątek, 17 lut 2023, 21:13
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Otwarte oprogramowanie pod ESP do kontroli pracy kolumny
Odpowiedzi: 182
Odsłony: 48513

Re: Otwarte oprogramowanie pod ESP do kontroli pracy kolumny

Obserwuje temat od dłuższego czasu. Wydaje mi się, że kolega setfunk zrobił najciekawszy sterownik. Zaskakuje mnie jego skromność, bo też jestem początkujący w Arduino, ale jak oglądam jego kod to powiem, że szacun. Porządeczek że la la. Wszystko w klasach, których próbuję zrozumieć i się nauczyć. T...
autor: subcarpathia
poniedziałek, 2 sty 2023, 21:34
Forum: Projekty aparatur
Temat: Destylator miedziany 54
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5211

Re: Destylator miedziany 54

Zauważyłem dużo uwag na forum dot jak i miedzi tak i kalibru. Jestem w pełni świadomy tego. W zasadzie idę drogą kolegi kleryka. Powodów jest kilka. - mam doświadczenie i narzędzia do miedzi. Wszystko jestem w stanie wykonać sam. Dla mnie to ogromny atut bo prócz satysfakcji z destylacji jest jeszcz...
autor: subcarpathia
poniedziałek, 2 sty 2023, 08:06
Forum: Projekty aparatur
Temat: Destylator miedziany 54
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5211

Re: Destylator miedziany 54

Tutaj mój projekt fajna kolumna wyszła ale już nigdy więcej w miedzi, plan jest taki by zmienić na nierdzewną miedź moze sobie zostawię do odpedu https://alkohole-domowe.com/forum/projekt-kolumny-miedzianej-nierdzewnej-54mm-bokakob-keg-30l-bufor-olm-t19964.html Dużo podglądałem u Ciebie. Bufor zwła...
autor: subcarpathia
poniedziałek, 2 sty 2023, 08:03
Forum: Projekty aparatur
Temat: Destylator miedziany 54
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5211

Re: Destylator miedziany 54

Czemu decyzja padła na OVM? Czy nie lepiej i prościej byłoby zrobić OLM? Dla mnie dużo łatwiej. Do OVM zastosowałem zasuwę zamiast zaworu kulowego. Też mi pozwoli na precycyjną regulację. Mogę też dołożyć zawór kulowy lub elektromagnetyczny do szybkiego odcinania a zasuwa jako prawie stała nastawa ...
autor: subcarpathia
piątek, 30 gru 2022, 09:29
Forum: Projekty aparatur
Temat: Destylator miedziany 54
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5211

Re: Destylator miedziany 54

Projekt w miarę gotowy - korekty będą w trakcie. Najpierw zakupy. Trochę miedzi, armatury, rurki na chłodnicę głowicy i OVM. 20221215_174047.jpg 20221215_174049.jpg 20221215_174104.jpg Pora na rozgrzewkę i przypomnieć sobie lutowanie. o ile na miękko to nie ma problemu, gdyż instalację wodną w domu ...
autor: subcarpathia
wtorek, 29 lis 2022, 19:07
Forum: Problemy i pytania
Temat: Płaszcz wodny vs. bełkotka
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 11239

Re: Płaszcz wodny vs. bełkotka

Czasem, przez myśl mi przechodzi, że na początek do mojego kega 30l, do gęstych zacierów też bym dał bełkotkę ale zasilaną z parownicy Karcher SC5 - można regulować wydajność pary + posiada całość zabezpieczeń. Grzałki - w tym przypadku połączyć w szereg.
autor: subcarpathia
wtorek, 22 lis 2022, 21:02
Forum: Projekty aparatur
Temat: Destylator miedziany 54
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5211

Re: Destylator miedziany 54

Te porty pod czujniki temperatury to planowałem zrobić z rurki nierdzewnej fi 6.35 x 0.71scianka. Po prostu mam dostęp do resztek takich rurek. Koniec wypełnię pastą termoprzewodzacą i wsune tak jak mówisz oryginalny DS18B20.
autor: subcarpathia
wtorek, 22 lis 2022, 14:54
Forum: Projekty aparatur
Temat: Destylator miedziany 54
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5211

Re: Destylator miedziany 54

Podstawowe pytania jakie mnie nurtują: 1. Odległość OVM od granicy wypełnienia: Distillery-Model03.jpg Jest to ok 20 cm. Zawór jaki chcę zastosować to jest zasuwa 1/2" z odejściem w rurkę 12 mm poprzez śrubunek. Zawór taki dałem z dwóch powodów - precyzji regulacji oraz wygladu - te kulowe mi n...
autor: subcarpathia
wtorek, 22 lis 2022, 14:27
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Subcarpathia
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1338

Re: Subcarpathia

Zrobiłem jednak latarkę. Mniej zabawy. Projekt destylarni wrzuciłem już w nowym wątku.
https://alkohole-domowe.com/forum/topic26009.html

Tu tak wygląda położenie latarki.
Distillery-Model02.jpg
autor: subcarpathia
piątek, 18 lis 2022, 22:58
Forum: Projekty aparatur
Temat: Destylator miedziany 54
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5211

Destylator miedziany 54

Witam serdecznie, Jak już przedstawiłem się. Chce zbudować kolumnę dla siebie. Chcę zrobić mało i dobrze. Całość dla przyjemności projektowania, budowania i potem degustacji. Spożycie alkoholu u mnie znikome.. Celuję w zasadzie we wszystko od whisky po czysty do nalewek. Na początek chce wam pokazać...
autor: subcarpathia
niedziela, 6 lis 2022, 20:59
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Subcarpathia
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1338

Re: Subcarpathia

Witaj w klubie! Gdybyś chciał się podzielić swoją wiedzą czy umiejętnościami, to mamy nawet taki kącik tutaj. https://alkohole-domowe.com/forum/wedliny-domowe.html O talerzyki na rurę 54mm z miedzi, do Triclampa - pytaj kolegę kleryka. O proszę. Tego nie wiedziałem. Ogarnę zdjęcia i projekt i wrzuc...
autor: subcarpathia
niedziela, 6 lis 2022, 09:38
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Subcarpathia
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1338

Subcarpathia

Dzień Dobry, Jestem Piotrek. Mieszkam w centralnym Podkarpaciu koło Sędziszowa Małopolskiego. Wasze forum studiuję prawie rok jako praktycznie podstawowy podręcznik. Jest jeszcze bimber.info i homedistiller. Najśmieszniejsze jest to że alkoholu pije bardzo mało. Mam sporo nalewek które czekają na sw...

Wyszukiwanie zaawansowane