Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Wojtek5
300
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Załączniki
Re: Jaki ekspres kupić ?

Postautor: Wojtek5 » czwartek, 5 lis 2020, 23:13

@chprzemo
To tak na wypasie :) kawę z całą pewnością zrobi dobrą o ile dobra zostanie wsypana. Czy posłuży, pewnie tak. W firmie mieliśmy tej marki i jak na ekspres domowy robił ok 100 kaw dziennie jak ktoś wyliczył. Po trzech latach padł, ale przebieg miał ładny.

@łoles jak będziesz miał kiedyś okazję to spróbuj mieszanki kaw arabika z robustą. Polecam Lavazza Crema E Aroma 40% arabiki i 60% robusty. Cena w sklepie to ok 100 zł na allegro ok 40-45 zł za 1kg. Z cukrem będzie miała posmak czekolady. Druga to Kimbo Kimbo Extra Cream Crema Dolce cena na Allegro ok 55-60zł też mieszanka Arabiki z Robustą. Zawartość różnie tu podają, ale jest porównywalna z pierwszą, nieco mocniejsza. Obie mają dużą zawartość kofeiny, zarazem z mlekiem są łagodne. Super wychodzą, robi się ładna pianka. Piłem Dalmayr wcześniej i wiele innych za nim doszedłem do tych dwóch. Przepaść ogromna. Dalmayr jak większość kaw niemieckich w tym Jakobs ma większą kwasowatość od włoskich. Spróbuj, jak będziesz miał okazję, nie będziesz zawiedziony.

Dodam jeszcze jedno. Mieszanka Arabiki z Robustą z rana szybko działa na jelita, więc szybki kibelek murowany, przynajmniej zanim przyzwyczai się żołądek - dla mnie to pozytyw. Szybko stawia na nogi i nic w dupce później nie przeszkadza ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 lis 2020, 23:26 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 1 raz.

koncentraty wina
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

Autor tematu
chprzemo
800
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki

Postautor: chprzemo » czwartek, 5 lis 2020, 23:26

Będę próbował, jak narazie w szale zakupów nakupiłem marketowych kimbo Espresso i thibo espresso i crema, z czasem poszukam czegoś i popróbuje.

A z tym ekspresem to niezły numer:) biłem się z myślami przy półce co kupić, naczytałem się o tej marce i padł wybór na to, cena 2999. Przyszedł pan sprzedawca, zaproponował dodatkowe ubezpieczenie od uszk. Mechanicznych i kawę, kawa w promocji wiec się skusiłem, wole mieć zapas w szafce, nawet jak wywietrzeje trochę to nic, boje się, ze kiedyś zabraknie i jak zamkną kraj to będzie problem z kupieniem, ale mniejsza o to:) wiec pytam pana jaki koszt wszystkiego razem z pełnym ubezpieczeniem, pan na to 2900 z groszami, mówię mu , ze to pomyłka jakaś a on mi na to, ze zastosował drobny rabat, nie myśląc wiele dobrałem jeszcze worek kawy i wydrukował kwity do opłacenia w kasie- ekspres 2220, ubezpieczenie niecałe 600 i reszta kawy, w kasie zostawiłem 2995 pln. Nie wiem jak I czemu to zrobił, może chciał się pozbyć ostatniej sztuki z półki (wziąłem z wystawy ale bez żadnego śladu użytkowania) lub kierował się innymi pobudkami, chciałem nawet na koniec przy wyjściu podziękować za pomocą papierka NBP ale pan mi gdzieś zniknął z pola widzenia.

Pytałem czy da mi rabat na Jurę ale niestety nie mógł (może tego chciał się pozbyć), jura 3999- jak by tez zjechał 800 zł to bym się zastanowił ;)
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Wojtek5
300
Załączniki

Postautor: Wojtek5 » czwartek, 5 lis 2020, 23:32

Jura to taki dość markowy sprzęt, w pewnym sensie mocno niemal owiany legendą. Co do kawy to nie przejmuj się, że ci zwietrzeje, bo nawet ja ziarna wyschną z wierzchu to po zmieleniu będą miały dalej swoją świeżość. Musiały by być mocno wyschnięte i mocno stare by była lipa. Zanim to nastąpi pewnie będziesz kupował kolejne już :)

i jeszcze jedno: mleko do kawy
stosowanie mleka zwykłego niezależnie od producenta i zawartości tłuszczu to nie to samo co mleka do kawy np. Gostyńskie, czy Łaciate 7,5%. Każde daje inny smak. Osobiście uważam, że zwykłe mleka dają dupny efekt zarówno smakowy, pod względem konsystencji i wyglądu kawy czyli psują na wstępie efekt WOW!. Mnie gostyńskie nie podchodzi, przyzwyczaiłem się do łaciatego 7,5% w takich małych papierowych opakowaniach po 250ml. Potestuj.
Dlaczego o tym piszę. Ponieważ takie małe pierdółki potrafią dać mega przyjemność lub ją całkowicie odebrać szczególnie przy zakupie nowego sprzętu.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 lis 2020, 23:47 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
chprzemo
800
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki

Postautor: chprzemo » czwartek, 5 lis 2020, 23:45

Nie jestem też jakimś mega smakoszem kawy, może do tego dorosnę, ale jak narazie kawa ma mi dać rano kopa żebym zapałek w oczy nie wkładał, potestuje różne kawy ale nie będę się krzywił na „galę fusianke” u mojej mamy bo taką pije już od lat wiec i zwietrzała lekko marketowa kawa mi nie będzie zbytnio przeszkadzała:)

Chyba, ze będzie jak z alko- kiedyś bimber drożdżówka ze wszystkim tym co wylewamy do kibla piłem i się oblizywałem, teraz wypije kieliszek jeśli jest to wymagane dla poprawności politycznej wobec częstującego:)
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Wojtek5
300
Załączniki

Postautor: Wojtek5 » czwartek, 5 lis 2020, 23:50

chprzemo pisze:... wiec i zwietrzała lekko marketowa kawa mi nie będzie zbytnio przeszkadzała:)

Będzie, to tylko kwestia smaku i przyzwyczajenia się do lepszego :)

LuarvikLuarvik
150
Załączniki

Postautor: LuarvikLuarvik » piątek, 6 lis 2020, 02:41

Piję kawę na litry, więc pozwolę sobie się wypowiedzieć w temacie.
Każdy chwali ekspres jaki ma i pewnie trochę racji w tym jest, ale to tak, jak z samochodami - miałem i Ople, i Fordy, więc wiem, o czym mówię. Obecnie mam w domu 2 ekspresy i 1 w firmie. Dwa z nich to automaty za ok. 3.000 złotych każdy (pochodzą oryginalnie z Włoch i Niemiec) i jeden w pracowni to kolbowiec za około 3 stówy. I powiem jedno, wygodniej jest z automatami, ponieważ wciskasz guzik i za 20 sekund masz to, co chciałeś, ale jeśli jesteś w stanie poświęcić 60 sekund to bierz kolbowca z niskiej półki, bo naprawdę daje radę (ja mam jakąś szwedzką masówkę). Przy 2-3 kawach dziennie nie ma w ogóle tematu. A co do mleka to ja akurat lubię takie prosto z kartonu i niezbyt wiele, lecz zawsze można sobie je wcześniej podgrzać, np. w mikrofali. Spienione to nie mój klimat, ale wiadomo, co kto lubi.
A jeśli chodzi o rodzaj lub markę kawy to odnoszę wrażenie, że z automatu wszystkie smakują tak samo, ale to subiektywna opinia. Najlepsza kawa zawsze jest z kolbowca, lecz tutaj mam na myśli takie profesjonalne, które rzadko trafiają się w domach. Te najtańsze jednak, o dziwo, bardzo dają radę.

Awatar użytkownika

JanOkowita
2000
Krótko o sobie: Parmezan i Ementaler, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: JanOkowita » piątek, 6 lis 2020, 17:15

@LuarvikLuarvik - Co potwierdza, że ręczna skrzynia biegów zawsze dokładniejsza od automatycznej! A wracając do automatyki - w moim poprzednim expresie Krupsa po odwiedzinach w serwisie dowiedziałem się, że ma sprężanie ciśnieniowe oparte na hydraulice tak jak zawieszenie hydropneumatyczne w Citroenach. Naprawa kosztuje 70% ceny nowego sprzętu. Dlatego kupiłem po tym doświadczeniu DeLonghi.
Drożdże Szlacheckie najlepszym przyjacielem człowieka.
Alkohole-domowe.pl

Wojtek5
300
Załączniki

Postautor: Wojtek5 » piątek, 6 lis 2020, 17:45

Zaledwie na dwóch stronach postów najwięcej przewinęła się właśnie ta marka, głownie za sprawą dobrego stosunku ceny do jakości.

Awatar użytkownika

drgranatt
1200
Ulubiony Alkohol: Niemirof Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Załączniki

Postautor: drgranatt » sobota, 7 lis 2020, 19:48

Ja od 1,5 roku mam Krupsa i jak na eazie jestem zadowolony ale jak długo? :bezradny:
A co do kawy. Onegdaj będąc w richtig fajne niemcy znajomi zaszczepili mi kawę Melitta. Ponieważ z żoną nie lubimy zbyt mocno palonej i kwaśnej to ostatnio kupujemy właśnie ją, Bella crema speciale.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"

http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

aakk
750
Status Alkoholowy: Konstruktor
Kontakt:
Załączniki

Postautor: aakk » sobota, 7 lis 2020, 20:34

O o o to coś podobnie jak u mnie. Muszę ją wypróbować bo wygląda obiecująco.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

LuarvikLuarvik
150
Załączniki

Postautor: LuarvikLuarvik » niedziela, 8 lis 2020, 01:32

Ja jeszcze dodam od siebie, że jeśli zamierzacie kupić ekspres na działalność (faktura z NIP) to najpierw przeczytajcie treść gwarancji, ponieważ niektóre marki posiadają takie wyłączenie i w razie awarii trzeba będzie posiłkować się kodeksem cywilnym, co wprawdzie nie jest straszne, ale na pewno nieco bardziej skomplikowane. Przetestowane na żywym organiźmie, ale na szczęście przed zakupem przeczytałem i uniknąłem problemów, ponieważ sprzedawcy i/lub serwisy niekoniecznie rozumieją przepisy wynikające z Kc. Dosłownie w ostatniej chwili zmieniłem, ale teraz już nie pamiętam z czego na co. Jeśli ktoś byłby tym wątkiem zainteresowany to w poniedziałek zerknę z czego piję kawę w biurze ;)

Wojtek5
300
Załączniki

Postautor: Wojtek5 » niedziela, 8 lis 2020, 14:34

Ogólnie się zgadzam, bo zakup przez i na przedsiębiorcę a zakup na osobę prywatną ma dwie różne formy reklamowania z tyt. przepisów prawa. Natomiast uprawnienia wynikające z gwarancji nie powinien mieć większego znaczenia w większości przypadków, gdyż gwarancji udziela na ogół albo producent, albo dystrybutor na terenie danego regionu i gwarancja jest tylko zwykłą umową miedzy kupującym a sprzedającym co do warunków i zasad serwisowania urządzenia i nie wyklucza gwarancji przysługującej z tyt. przepisów prawa, za które nie odpowiada gwarant, a sprzedawca. Wg mnie ta druga forma jest zawsze lepsza i skuteczniejsza.

Natomiast trzeba zwrócić uwagę w przypadku kupowania niektórych urządzeń na działalność bo faktycznie mogą mieć pewne wykluczenia wynikające z przeznaczenia danego urządzenia np. Jeśli kupimy model ekspresu do kawy, odkurzacz, lub inne urządzenie które wg producenta jest przeznaczone do użytku domowego to taki zakup na przedsiębiorce może mieć niekorzystny w pewnym sensie dla Nas skutek, ponieważ producent może się bronić, że był nadmiernie eksploatowany (w samym założeniu zakupu na firmę i niezależnie czy był czy nie był) do czego dany model urządzenia nie był przeznaczony, więc użytkowanie było niezgodne z przeznaczeniem. W tym przypadku reklamacja z tyt. przepisów (nie gwarancji) może mieć podobny skutek, gdyż może się opierać o te same założenia.

Wg. mojego zarówno zawodowego doświadczenia jak i prywatnego (dużo rzeczy reklamowałem) w większości wynika iż większość i sprzedawców i firm podchodzi w sposób dość elastyczny i w większości nawet sprzęty o wartości 3-5tyś udawało się skutecznie reklamować bez większej gimnastyki i przepychanek prawnych. Dużą rolę odgrywa na starcie forma reklamacji i nasze roszczenia - jak na starcie się dobrze przemyśli co chcemy uzyskać i w jaki sposób to jest już 3/4 sukcesu.
Ostatnio zmieniony środa, 25 lis 2020, 09:16 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

LuarvikLuarvik
150
Załączniki

Postautor: LuarvikLuarvik » niedziela, 8 lis 2020, 14:58

Wojtek, właśnie to napisałem w swoim poście. Korzystanie z ustawy konsumenckiej jest bardzo proste, ale w drugiej kolejności tego kryterium idzie gwarancja i warto na jej treść zwrócić uwagę, chociaż nie powinna być determinantą wyboru, lecz języczkiem u wagi zdecydowanie tak.

Wojtek5
300
Załączniki

Postautor: Wojtek5 » niedziela, 8 lis 2020, 15:07

Nie do końca to samo, choć w obu przypadkach o to samo chodzi. Po prostu bardziej uściśliłem Twoją wypowiedź, a czy jest to skomplikowane, to raczej nie pod warunkiem, że ktoś rozróżnia aspekty wynikające z gwarancji i gwarancji w rozumieniu uprawnień wynikających z przepisów obowiązującego prawa. To są zupełnie dwie inne drogi postępowania.

Awatar użytkownika

nemeto
250
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Załączniki

Postautor: nemeto » niedziela, 8 lis 2020, 15:10

Ja tylko chciałbym doprecyzować, bo dłuższy okres stałem po 2 stronie (rozpatrywałem reklamacje), odpowiedzialność sprzedawcy względem kupującego to rękojmia nie gwarancja (troszkę inne przepisy i terminy). Chodzi o to że konsument dzwonił na infolinię federacji pytał o gwarancję, przychodził dla nas na pewniaka, a tu psikus bo mieliśmy tylko rękojmię. Oczywiście czasami kończyło się nerwowo włącznie z udostępnieniem klientowi odpowiedniego działu KC (zawsze miałem to wydrukowane) ;)

Wojtek5
300
Załączniki

Postautor: Wojtek5 » niedziela, 8 lis 2020, 15:21

Dokładnie jest jak piszesz. Dużo osób myli te dwie kwestie. W odniesieniu do skutecznej reklamacji dochodzą jeszcze kwestie nie poruszane całkowicie w przepisach prawa i zapisach gwarancyjnych jak czynnik ludzki, polityka danej firmy, przełożenie problemu między firmami i sama forma i treść kierowanej reklamacji - tu byłbym w stanie się naprawdę dużo rozpisać jak przemyślane pismo reklamacyjne nawet w beznadziejnej usterce może mieć kluczowe znaczenie do uznanej reklamacji.

LuarvikLuarvik
150
Załączniki

Postautor: LuarvikLuarvik » niedziela, 8 lis 2020, 15:29

Dokładnie wszyscy podobnie to przedstawiamy, ale choć dla mnie to oczywiste, jednak faktycznie nie było doprecyzowane, że w przypadku ustawy konsumenckiej mówimy wyłącznie o rękojmi i dotyczy ona wyłącznie osób, które zakupu dokonały NIE w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Nawet gdyby ten ekspres kupiła księgowa, która pracuje jednoosobowo we własnym domu i nie przyjmuje na miejscu interesantów, a już na pewno nie proponuje im kawy;)

andras
30
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Drinker
Załączniki

Postautor: andras » wtorek, 10 lis 2020, 22:42

Też polecam Delonghi, co do Saeco to drogie naprawy.
Ostatnio zmieniony środa, 11 lis 2020, 12:59 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

JanOkowita
2000
Krótko o sobie: Parmezan i Ementaler, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: JanOkowita » piątek, 20 lis 2020, 20:51

drgranatt pisze:Ja od 1,5 roku mam Krupsa i jak na eazie jestem zadowolony ale jak długo? :bezradny:
A co do kawy. Onegdaj będąc w richtig fajne niemcy znajomi zaszczepili mi kawę Melitta. Ponieważ z żoną nie lubimy zbyt mocno palonej i kwaśnej to ostatnio kupujemy właśnie ją, Bella crema speciale.

Kupiłem tę kawę zachęcony opinią Kolegi, ale przyznam że kawa cienka, słaba, supermarketowa - piana jest i nic poza tym. Kolejny raz przekonałem się, że tanie produkty zazwyczaj są słabe.
Drożdże Szlacheckie najlepszym przyjacielem człowieka.
Alkohole-domowe.pl

aakk
750
Status Alkoholowy: Konstruktor
Kontakt:
Załączniki

Postautor: aakk » piątek, 20 lis 2020, 21:11

Polecisz Janie coś innego? Delikatna kawa, nie kwaśna.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Wróć do „Po Godzinach”